Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Fri Dec 09, 2022 6:05 am

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: #2 | Dunărea vs Politehnica | 10 aug. | ora 17:00
PostPosted: Tue Aug 10, 2021 9:25 am 

Image

Profile  

Post subject: Re: #2 | Dunărea vs Politehnica | 10 aug. | ora 17:00
PostPosted: Tue Aug 10, 2021 5:59 pm 

Tot fără prea multe soluții. Au fost niște 1-2 uri acolo pe stânga dar fără rezultat. Și nu prea închidem mijlocul. Vin și Călărași peste noi exact ca U Cluj, cu mingea la picior și noi ne uităm la ei. Sper să batem. Am fost, per total, echipa mai bună în prima repriză. Dar nu cu mult. Hai Poli!

Profile  

Post subject: Re: #2 | Dunărea vs Politehnica | 10 aug. | ora 17:00
PostPosted: Wed Aug 11, 2021 10:59 am 

Bravo Poli, o victorie importanta pentru moral. Echipa mult mai inchegata ca la Cluj, desi Dunarea este o echipa destul de slaba ( am mari semne de intrebare legate de "performanta" Ripsensei. )

Castiguri clare sunt Benzar si Oanea, sper sa arate si constanta.
Jocul in schimb nu mi-a placut. Goluri frumoase, dar sunt executii individuale, nu neaparat rezultatul unui joc de echipa consistent. Dar, imi pun sperante in rodajul echipei, in faptul ca nu au jucat foarte mult timp impreuna .

Am spus-o si in thread-ul anterior: cine spune ca avem un lot slab ( de retrogradare ) vorbeste prostii. M-as hazarda sa spun ca este cel putin la fel de bun ca cel de anul trecut, cu avantajul ca am mai scapat de "dinozaurii" blazati. Mai e unu;, dar na... :)

Ca si critica principala: atacam prea tarziu adversarul pe ultimii 30m. Se patrunde usor, se centreaza usor. Luam goluri de bambilici pentru ca lasam sa ajunga majoritatea mingilor in careu sau in preajma lui. Inca o chestie: ar trebui sa ne gandim la solutii alternative pe termen mediu/lung in aparare. Mera si Scuti incp sa-si arate varsta... sunt depasiti destul de usor de jucari in sprint/viteza. Bocsan nu e o solutie, stim cu totii.

"Duda" meciului: Ursu, din pacate. Solutii neinspirate, momente cad dispare din joc, ratarea uriasa + a inchis prea tarziu la sutul deviat cu mare bulan in gol.

Pana una, alta... e OK. Daca castigam acasa etapa viitoare, va si si mai OK :)

Forza!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ]