Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Fri Dec 09, 2022 4:53 am

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: #1 | ”U” Cluj vs Politehnica | 3 aug. | ora 18:00
PostPosted: Mon Jul 26, 2021 10:27 am 

Bilete virtuale: http://www.bit.do/UCLUJvsPOLI

Image

Profile  

Post subject: Re: #1 | ”U” Cluj v. Politehnica | 3 aug. | ora 18:00
PostPosted: Mon Jul 26, 2021 11:54 am 

Aveam și eu două deplasări în care să ajung anul ăsta cu tragerea de căcat la sorți și asta era una din ele. Rămâne cum am stabilit data trecută, tot la Cluj: MUIE DIGI!

Profile  

PostPosted: Tue Aug 03, 2021 6:58 pm 

3-0 la pauza.
Hai cu egalarea!

Profile  

PostPosted: Tue Aug 03, 2021 7:02 pm 

Vai de plm ce burete avem în apărare... Și ne-am mișcat teribil de greoi. Atât pe atac cât și pe repliere. Dacă era 5-0 la pauză nu era deloc exagerat. Da, am avut penalty la Mera, dar nu ar fi influențat considerabil scorul. Sper să văd un Ursu și un Hațegan pe teren la startul reprizei secunde. Poate iese ceva de aici, căci primul 11 clar e depășit de meci.

Profile  

PostPosted: Tue Aug 03, 2021 7:57 pm 

Ma asteptam sa infringem, dar nu asa. Aparare zero, mijloc zero, atac zero. Total general:0
Avem lanterna rosie pe moment, dar mai sint 18 meciuri.
Sper ca la Calarasi sa aratam altfel.
Hai "Poli"!

"Poli" e parte din viata mea. Ea e speranta, credinta si iubire!
Cu "Poli" mereu si peste tot!

Last edited by mikesh55 on Tue Aug 03, 2021 9:30 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Tue Aug 03, 2021 8:05 pm 

Sper ca jocul de astăzi să fie un accident, altfel evitarea retrogradării pare un miraj. Nu am avut nici o situație periculoasă tot meciul. Trist...

Profile  

PostPosted: Tue Aug 03, 2021 8:43 pm 

Încă o data ii mulțumesc fostului antrenor pt situația actuala . Cu o pereche de coaie , eram poate în liga a 1a , cu alt buget și alți jucători .

Profile  

PostPosted: Wed Aug 04, 2021 12:46 am 

deiutzu wrote:
Încă o data ii mulțumesc fostului antrenor pt situația actuala . Cu o pereche de coaie , eram poate în liga a 1a , cu alt buget și alți jucători .

Ce a fost, a fost. Nu ne mai ajuta cu nimic. Important e ce facem de acum incolo. Ori la bal, ori la spital. Din ce am vazut azi, acest 0:3 e inca magulitor. Putea fi 0:6. Am fost azi o echipa de liga a treia.
Ultimul amical cu Ripensia a trezit sperante desarte. U Cluj a fost o clasa peste noi. Trist, dar adevarat. Sper ca acest meci ne-a trezit la realitate si ne-a aratat unde sintem valoric pe moment. Potential am avea.
Hai "Poli"!

Profile  

PostPosted: Wed Aug 04, 2021 9:31 am 

Pfoaaaa, ce inceput de campionat. Imi aminteste de debutul 'fulminant' in primul sezon de L2.
Din punctul meu de vedere problema nu este ca am pierdut, ci cum ne-am prezentat. Da Clujul a fost mai buna, dar noi nu suntem pregatiti pentru competitie.

Teoretic lotul este unul acceptabil spre bunicel. Am stat si mai rau. O campanie de achizitii care pe ultima suta de metri a adus jucatori care in mod normal ar aduce un plus la echipa. Din toti cei care au plecat, imi pare rau doar de Ivanovici si Coada. Mi se pare aboslut penibil sa scrii ( asa cum scriu multi pe FB ) ca avem lot de retrogradare.

Insa imi pun mari semne de intrebare legate de pregatirea tactica/fizica si psihologica a acestui sezon. Clujul ne-a DOMINAT fizic si psihologic. Erau primii la mine, urcau cate 5 pe contra-atac si tranzitie pozitiva iar mijlocul nostru erau martori... Greseli elementare de pozitionare, pase gresite si fara vlaga etc. Inotam pe teren.
La golul doi ar fi avut timp clujeanul sa si fumeze o tigara pana ne hotaram noi sa-l "deranjam" sa nu suteze .
Deconectarea jucatorilor de la meci, pregatirea fizica si tehnico-tactica...astea cam tin de antrenor.

Sper sa nu ne trezim prea tarziu. Momentan declaratiile de "play-off" i se par hilare...

PS: ca tot zicem de Alexa: asa cum am terminat camionatul, asa si il incepem. Fara coiae si capul lasat...
PPS: Declaratiile lui Toma de dupa meci sunt de cacat, generice si nu ne ajuta. Noi nu am echilibrat jocul in partea a doua. Clujul a luat piciorul de pe acceleratie. Sper ca vede ceea ce trebuie sa vada baiatul asta..

PPPS: Macar am facut pe cineva fericit :Dmake_clickable_callback(MAGIC_URL_FULL, '
', 'https://www.libertatea.ro/sport/protest-suporter-baia-mare-3259167', '', ' class="postlink"')

Profile  

PostPosted: Thu Aug 05, 2021 12:18 am 

Scuze. Am afirmat ca sintem lanterna rosie dupa prima etapa. Ar fi fost asa, daca Astra nu ar fi fost depunctata cu 8 puncte. Deci, -8 in clasament. Dar asta nu ne incalzeste cu nimic. Va fi foarte greu sa ajungem in primele 6 echipe. Doar daca jucam altceva decat la Cluj putem spera la asta. La Cluj nu am contat pe teren. Am fost varza. Nici macar varza murata.
Ca sa promovam, va trebui sa defilam. Am sa ma las placut surprins, daca baietii in ghete vor reusi asta.
Visul meu e, sa o vad pe "Poli" in cupele europene. Sa fie cunoscuta, temuta si iubita in Europa. Abia atunci as vrea sa mor.
Hai "Poli"!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ]