Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Nov 28, 2022 8:57 am

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: #19 | Pandurii v. Politehnica | 13 mar. | ora 11:00
PostPosted: Tue Mar 23, 2021 9:18 am 

Mie exact de arbitraj mi-e frică în ultimul meci, pentru că nu jucăm mare lucru și o greșeală mică ne sparge într-un mare fel. Și nu pentru că ar fi cu dedicație arbitrajul ci pentru că-s extrem de slabi arbitri români. Au fost și în meciurile noastre de până acum niște decizii ciudate în ambele direcții, însă nimic grav. Dar la alte meciuri... Farul la Slatina a avut golul victoriei anulat pentru absolut nimic. Aseară ciucanii au avut un gol valabil după care tușierul s-a răzgândit. Au avut și gorjenii penalty unde centralul a dat galben pentru simulare. La Petrolul Mioveni nu se dă penalty pentru gazde și roșu implict pentru oaspeți, dar se lasă offside de 1 m și dau gol oaspeții la acea fază. Înțelegi că nah, un umăr mai în față nu-l vezi chiar așa bine în timpul jocului, se vede doar pe reluări din anumite unghiuri, dar 1 metru? Păi avea loc să treacă unul pe bicicletă între fundaș și atacant. Iar în Liga1 e aceeași poveste. Nu zic neapărat că am ratat enorm, deși puteam da vreo două în plus acolo, dar era bine dacă evitam măcar golul ăla la ultima fază din meciul cu Bacăul... Eu tot nu pot să scap de senzația că alea 2 puncte vor fi cruciale la capăt de linie. Că e acum la play off, că va fi la sfârșitul campionatului, nu știu. Dar sper din tot sufletul să mă înșel.

Profile  

PostPosted: Tue Mar 23, 2021 3:30 pm 

U Cluj si ce e mai jos de locul 10 nu ne mai pot ajunge indiferent de rezultatul nostru cu Chiajna.
Deci ar fi 9 echipe pentru 6 locuri.
1. Rapid joaca cu Metaloglobus deci una din ele (daca nu chiar amandoua in caz de egal) va fi sub noi in clasament.
2. Calarasi cu Tg Jiu. Daca oricare echipa castiga atunci pierzatoarea e sub noi. In caz de egal am avea golaveraj mai bun fata de Dunarea (egalitate de puncte, rezultat direct egal).
3. Farul nu castiga la Craiova si nu ne mai poate intrece (avem rezultat direct pozitiv cu ei).

Poate imi scapa mie ceva dar cred ca suntem cu un pas si trei sferturi in playoff, indiferent de ultima etapa.. Cu trei puncte la Chiajna chiar am putea visa :).

Profile  

PostPosted: Tue Mar 23, 2021 10:29 pm 

Eu zic ca avem nevoie de cel putin 1 pct. Altfel ne putem trezi out la un clasament cu mai multe echipe la acelasi nr de puncte

Profile  

PostPosted: Tue Mar 23, 2021 11:59 pm 

Florin wrote:
U Cluj si ce e mai jos de locul 10 nu ne mai pot ajunge indiferent de rezultatul nostru cu Chiajna.
Deci ar fi 9 echipe pentru 6 locuri.
1. Rapid joaca cu Metaloglobus deci una din ele (daca nu chiar amandoua in caz de egal) va fi sub noi in clasament.
2. Calarasi cu Tg Jiu. Daca oricare echipa castiga atunci pierzatoarea e sub noi. In caz de egal am avea golaveraj mai bun fata de Dunarea (egalitate de puncte, rezultat direct egal).
3. Farul nu castiga la Craiova si nu ne mai poate intrece (avem rezultat direct pozitiv cu ei).

Poate imi scapa mie ceva dar cred ca suntem cu un pas si trei sferturi in playoff, indiferent de ultima etapa.. Cu trei puncte la Chiajna chiar am putea visa :).

Exista posibilitate de a nu intra in playoff. Daca u cluj pierde sau face egal. Calarasi face egal la tg jiu, mioveni bate, globus sau rapid castiga, ciuc bate, craiova egal sau victorie. In acest caz se face clasament direct intre echipele cu 32 de puncte. Noi am fi sub ciuc si calarasi intr-un clasament direct cu Farul, Ciuc, Calarasi. In cazul in care U Cluj castiga, intra si ea in clasamentul direct si atunci trecem peste Calarasi si ne-am califica de pe 6. La fel, daca pierde Craiova, urcam in playoff si ea ramane acasa. Nu stiu daca mi-a scapat ceva.

Profile  

PostPosted: Fri Mar 26, 2021 10:36 am 

Ai dreptate. M-am uitat si eu peste si da, intr-un clasament in 4 cu Ciuc, Farul si Calarasi am iesi pe locul 3..Sper ca baietii sa nu ne dea motive de facut calcule :).

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3