Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Nov 28, 2022 8:31 am

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: #19 | Pandurii v. Politehnica | 13 mar. | ora 11:00
PostPosted: Sat Mar 13, 2021 12:46 pm 

O RUSINE de repriza. :oops: :oops:

Edit: Pot sa-mi cer banii inapoi pe bilet? Pe bune, oricat de suporteri am fi, asa ceva mai rar. ii batem pe descutlii astia 5-0 acum cateva saptamani, iar in meciul direct nu avem DOUA SUTURI pe poarta. Putinii bani pe care ii primesc jucatorii, azi nu i-au meritat. Mi-a fost rusine de rusinea mea . Aducetii inapoi pe Brandescu, Galan, Vucea, Mexic & Co!!

Ma doare-n pix de promovare , sincer. Dar nu este admisibil sa te prezinti in halul asta. Nici macar daca joci cu Ictar Budint!!!

PS: Pandurii niste pizde ordinare, dar asta stiam.

FMM de fotbal!

Profile  

PostPosted: Sat Mar 13, 2021 2:02 pm 

Punctul care ne duce in play-off :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Sat Mar 13, 2021 4:39 pm 

Nu stim sa atacam dar atacam promovarea!
Mereu in momentele importante o dam de gard, astazi semi esec.
La Slobozia am zis ca teren, ca ghinion, ca vant, ca hau hau. Dar astazi, vreme buna, teren bun, echipa slaba si toate premisele sa castigam, si totusi...
Astazi am jucat fara atacanti, in cel putin 9 oameni. Plazonja ca si in meciul trecut, toate mingile pierdute, iar Axente nu mai are nevoie de nici o prezentare.
Mi-a placut ca am pus mingea jos, putine mingi bubuite. Cand am vazut ca Mera si Scutaru paseaza pe jos am fost socat, WOW. Ma gandeam ca suntem pe drumul cel bun. Acum cand in sfarsit vad mingea jos, incep sa ma intreb daca e bine sa jucam asa, pentru ca noi nu stim... Ma gandesc, oare a fost o greseala sa imi doresc sa vad pase pe jos si nu mingi bubuite? Cand poate noua ni se potriveste stilul boma nucleara cu bubuieli sau doar atat stim...
Nu meritam promovarea. Nici nu stiu de ce ne gadim la asta... Daca nu batem Pandurii si Slobozia ce pretentii sa avem?
Dezamagitor...

Profile  

PostPosted: Sun Mar 14, 2021 12:30 pm 

Am zis că aștept o zi să-mi treacă nervii. Pe dracu. Incredibil cum ne căcăm pe noi cu adversarii de pe ultimele locuri. Pandurii, Bacău, Slobozia, Recea, Reșița. Să nu mai zic de bulanul avut cu Slatina... Și ieri am avut toate premisele pentru o victorie. Vreme bună, teren bun, un adversar slab care s-a deschis, nu a stat pe două linii în fața porții... Abia din minutul 80 am jucat cum trebuia să o facem din primul minut. Sau măcar toate repriza secundă. S-a văzut că punând un pic de presiune pe ei au apărut și mingile noastre în careul lor, culminând cu ocazia lui Codrea(?!) care a tras mult peste din 8 metri singur. Multe pase greșite, centrări pe nicăieri și foarte multă neputință.
Vine meciul cu Chiajna, pe care am văzut-o cu Craiova și Petrolul. O să luăm bătaie pentru că joacă bine și o să le intre cu noi ce nu le-o intrat cu alealalte două și noi nu avem cu cine să atacăm poarta lor.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 14, 2021 7:16 pm 

A bulit-o rapidu la Slobozia....

@mircea....batem la chiajna... 2 faze fixe.... 2 goluri.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 14, 2021 8:47 pm 

Adevaratele calcule incep dupa etapa urmatoare. Meciurile Craiova - Farul, Viitorul -Csikszereda, Calarasi - Rapid, Petrolul - Mioveni ne vor da o idee mai buna ce rezultat ne trebuie la Chiajna.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 15, 2021 12:55 pm 

ne-au futut tot weekendul cu meciul asta...

Profile  

PostPosted: Fri Mar 19, 2021 11:40 am 

dupa meciul asta nu mai am nicio speranta la promovare sezonul asta.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 22, 2021 11:12 pm 

Am eu impresia sau daca mâine Farul nu câștigă cu Craiova suntem calificați automat in playoff?

Profile  

PostPosted: Mon Mar 22, 2021 11:40 pm 

De Petrolul si U Cluj am scapat sigur. Nu ne mai pot depasi in clasamentul 1-6. Ar fi bine sa scapam de Farul, de Miercurea Ciuc si de-o bucuresteana, mai bine de ambele bucurestene...deplasari foarte lungi si scumpe.

M-am saturat sa tot luam bataie de la Rapid...Mai tin minte finala Cupei din 2007. Au venit cu arbitrul lor de casa, iar marian iancu, mare fan Rapid. "Poli" a avut atitudine, dar ne-a mancat arbitrul lor.
Am fost acolo si am plecat scarbit de ce am vazut. Am venit special din Germania ca sa asist la umilirea lui "Poli".

Acum pe final de tur, aceleasi cacaturi: goluri din offside, goluri valabile anulate, penalty-uri inventate, penalty-uri refuzate.
Unele echipe purtate pe brate, altele decapitate.

"Poli" e parte din viata mea. Ea e speranta, credinta si iubire!
Cu "Poli" mereu si peste tot!

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next