Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Nov 28, 2022 6:52 am

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: #17 | Slobozia v. Politehnica | 27 feb. | ora 11:00
PostPosted: Mon Feb 22, 2021 10:29 am 

Meciul va fi transmis live pe contul nostru de youtube gratie campaniei "loc in autocar". Link: bit.do/SLOBOZIAvsPOLI

Image

Profile  

Post subject: Re: #17 | Slobozia v. Politehnica | 27 feb. | ora 11:00
PostPosted: Sat Feb 27, 2021 2:01 pm 

Azi nu am meritat nici măcar egalul.

Profile  

PostPosted: Sat Feb 27, 2021 4:13 pm 

Ba meritam victoria . Rep 1 slaba dar în a 2a am arătat ca știm sa pasam , să recuperam sus , și am ratat câteva ocazii bune . Vreți joc mai bun , trebuie bani pt aia 2 mijlocași centrali care sa facă ambele faze ffffff bine și pt golgheterul ala de 20 de goluri pe sezon .

Profile  

PostPosted: Sat Feb 27, 2021 9:28 pm 

Nici una din echipe nu merita vreun punct.
Desi am parut echipa mai buna, mare lucru nu am aratat pe faza ofensiva. E si greu cand ai la mijloc 3 jucatori cu profil defensiv.
Stiu ca e important rezultatul in primul rand insa mi-ar place sa vad si ceva fotbal, nu doar minge lunga.

Asa ca astept si eu macar 2 mijlocasi ofensivi :-)

Ce se intampla cu Ignea? A fost accidentat?

Profile  

PostPosted: Sun Feb 28, 2021 2:13 am 

Cu ce bani 2 mijlocași ofensivi și 1 atacant care marchează ? Ca nu suntem în stare sa cotizam cum trebuie.... Câteva sute de bilete abia....

Profile  

PostPosted: Sun Feb 28, 2021 12:48 pm 

Faptul că am dominat steril un adversar modest în repriza secundă nu înseamnă că am fi meritat victoria. Meciul de ieri e unul din care trebuie să învățăm ce să NU mai facem. Am ratat o ocazie foarte mare (revin, adversarul a fost foarte modest, mult sub ce am pătimit cu Recea sau Aerostar) de a menține o distanță față de urmăritori în condițiile în care stăm pe 20 martie...
PS: Cineva să-i spună lui Mera că-mi vine mie să-i dau galben de fiecare dată când pică în careul adversarului.

Profile  

PostPosted: Sun Feb 28, 2021 8:47 pm 

Cu jocul asta steril si ineficient vom tremura pana la fluierul final al turului pentru calificarea in play off. Nu mai vorbim de clasarea pe un loc de promovare directa in caz ca vom fi in play off.
Cu Metaloglobus sper sa castigam, chiar si cu mult noroc daca nu se poate altfel. Nu ma astept la mare lucru.
Peste jumatate de echipa sint jucatori experimentati: Mera, Scutaru, Bocsan, Pamfile, Popovici, Munteanu, Ivanovici, Axente.
Si totusi ne chinuim meci de meci.
Sint dezamagit si de atitudinea unor "suporteri". Ai peste 50.000 de like-uri pe facebook si la cumparat bilete rareori treci de marca 1.000. Sint destui care cumpara mai mult de un bilet de meci. Dar la comentat si criticat aia fara bilet sint primii, presupun.
Hai "Poli"!

"Poli" e parte din viata mea. Ea e speranta, credinta si iubire!
Cu "Poli" mereu si peste tot!

Profile  

PostPosted: Sun Feb 28, 2021 9:22 pm 

Serios că swing and a miss.

Profile  

PostPosted: Sun Feb 28, 2021 11:19 pm 

Serios? :lol:
Sa fii sanatos!

"Poli" e parte din viata mea. Ea e speranta, credinta si iubire!
Cu "Poli" mereu si peste tot!

Profile  

PostPosted: Mon Mar 01, 2021 10:52 am 

Ce nu înțelege lumea este ca nu avem 2 mijlocași centrali care sa facă ambele faze , să se apere , să paseze decisiv , să șuteze , să scoată om prin dribling sau pasa . Și un atacant care sa marce , Plazonja îmi place mult ca atitudine dar vrea sa facă prea multe și de aceea nu rămâne doar la finalizare . Acești 3 oameni care ne lipsesc nu vin la nivelul nostru salarial . Punct . Dacă cineva crede altceva , e naiv . Noi trebuie sa avem grija sa nu luam gol , și sa marcam din toate fazele fixe pe care le vom avea . Și încă ceva , cred sincer ca Pamfile e o soluție mai buna ca fundaș stânga decât Popovici . L-aș pune pe Popovici mijlocaș stânga, și pe Petre poate central lângă Cioinac . E mult mai mobil , driblează , sutează mai bine decât Dorin sau Coada . Știu.... A jucat toată viata în banda dar eu asa as incerca.... A.... Să nu uit... 7-800 de bilete vândute ??? Sa ne fie rușine . Orașul asta nu merita o echipa de fotbal.... PUNCT .

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next