Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sun Jul 03, 2022 9:38 pm

Post new topic Reply to topic  [ 78 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Next
Author Message
 Post subject: Re: Știri sezonul 2021 - 2022
PostPosted: Mon Mar 07, 2022 6:08 pm 

75.000 euro pentru munca din Academie. Sper sa fie investiti in mod eficient acolo unde e nevoie la copii si juniori.

https://www.pressalert.ro/2022/03/politehnica-ripensia-juniori-uefa/

PS: s-au primit pana la urma toti banii pentru Borbei? Nu s-a mai auzit nimic in acest sens.

"Poli" e parte din viata mea. Ea e speranta, credinta si iubire!
Cu "Poli" mereu si peste tot!

Profile  

PostPosted: Sat Apr 16, 2022 10:57 pm 

Zi trista azi pentru "Poli". Inteleg ca multi sint dezamagiti. Si eu. Dar nu am sa lovesc in "Poli". Raman alaturi de "Poli", orice ar fi. Dar s-au "lipit" unii la acest club, veniti de la alt club local falimentar, ce nu au nici o treaba. Ocupa doar un post caldut si toaca bani degeaba. Ar trebui sa-si ia "palaria" si sa mearga sa munceasca in agricultura, daca se pricep.
Cronica partidei:

https://www.pressalert.ro/2022/04/politehnica-aproape-sigur-la-baraj-dupa-ce-pierdut-si-cu-selimbar-nicolae-croitoru-este-dureros/

Interesanta declaratia antrenorului Beza:

„Eu sunt foarte ataşat de Timişoara, pe suporterii celor de la Poli i-am înţeles azi, am încercat şi cu spectatorii să fiu decent, pentru că e o echipă care mă atrage mult. Sper într-un viitor să ajung să antrenez aici, pentru că e ceva ce mă atrage, la Timişoara. Eu cred că ar trebui să stea liniştiţi, că din informaţiile mele Gaz Metan nici nu-şi depune dosarul de lincenţiere şi atunci nu se pune problema… retrogradării…”

PS: pana acum nici o reactie la intrebarea daca s-au incasat toti banii pe Borbei. Daca da, unde si pe ce s-au investit. Doar sintem transparenti. Ca membru cotizant, nu am primit demult un raport cu venituri si cheltuieli.
Intreb pentru "Poli". Doar pentru ea sintem aici. Cotizez pentru "Poli", nu pentru unii care vin la club doar sa ocupe un post caldut.

Profile  

PostPosted: Sun Apr 17, 2022 12:59 pm 

Mikesh , atâta timp cât rosenblum e în club , cociu , iacob și opria mișună ca spectatori de onoare....... Nu va merge treaba . Am zis de 1000 de ori ca anul trecut dacă Alexa avea cojones , aveam șanse sa promovam . Acum se fute echilibrul precar pe care începeam sa îl capătăm...dar vine balsa , vukoje , plumbuitu și alte ciurucuri de liga a 3a . Gerbi care începuse sa marce și alerga enorm de mult sta pe banca ca să joace balsa ala . Ești înalt, nu câștigi nici un duel la cap , și mai e și lent. Baaaaa , luați-l pe Fagetan , sau la Lajos îs 1000 mai buni ca asta.... Juuuur . Și e și leșinat pe teren . Dar atâta timp cât noi suporterii nu avem un cuvânt de spus , asta e rezultatul . Concluzia ? Ne ducem pe pula.....

Profile  

PostPosted: Sun Apr 17, 2022 9:50 pm 

deiutzu wrote:
Mikesh , atâta timp cât rosenblum e în club , cociu , iacob și opria mișună ca spectatori de onoare....... Nu va merge treaba . Am zis de 1000 de ori ca anul trecut dacă Alexa avea cojones , aveam șanse sa promovam . Acum se fute echilibrul precar pe care începeam sa îl capătăm...dar vine balsa , vukoje , plumbuitu și alte ciurucuri de liga a 3a . Gerbi care începuse sa marce și alerga enorm de mult sta pe banca ca să joace balsa ala . Ești înalt, nu câștigi nici un duel la cap , și mai e și lent. Baaaaa , luați-l pe Fagetan , sau la Lajos îs 1000 mai buni ca asta.... Juuuur . Și e și leșinat pe teren . Dar atâta timp cât noi suporterii nu avem un cuvânt de spus , asta e rezultatul . Concluzia ? Ne ducem pe pula.....

Din pacate trebuie sa-ti dau dreptate. Mi-as fi dorit sa fie altfel. Sper sa se traga concluziile corecte la final de sezon, dar in interesul lui "Poli"!
Cum am mai scris, egal cum se termina acest sezon, raman linga "Poli" si nu lovesc in ea, precum am citit in multe comentarii ale unora pe facebook. Le inteleg supararea, dar unii chiar vomita pe "Poli". Asta nu e mentalitatea mea. E si greu in Timisoara. Nu ai stadion. Nu ai sustinere. Dar fara rezultate nu vin nici platitori si nici investitori. Platitor e una, fan e alta.
Asupra lui Alexa nu ma mai pronunt. Mi-am zis parerea de el ca antrenor la "Poli". Poate ca nu a fost "inspirat" cand trebuia. Ca jucator l-am apreciat foarte mult.

Profile  

PostPosted: Sat May 14, 2022 11:17 pm 

mikesh55 wrote:
deiutzu wrote:

Ai avut dreptate ! Totusi cine i-a adus pe ,,conducatorii " astia la club ?

Profile  

PostPosted: Sun May 15, 2022 11:43 am 

Cu cei 20000 de euro plus salariile și cazarea lor ptr cei doi sarbi aduși în iarna nu se putea aduce un atacant mai de valoare căruia sa-i dai 25000 ptr 4 luni ?
Bani dați aiurea .Sa nu mai spun și de salariul lui Rosemblum care a fost adus degeaba și din cauza venirii lui și a lui Iacob mulți au renunțat sa mai susțină echipa. Poate cât s-a cheltuit cu Rosemblum +Croitoru dar si cu alții care sunt in plus se putea cheltui cu un antrenor mai scump dar mai bun.

Citat de pe Fb.... Nu dau nume

Profile  

PostPosted: Mon May 16, 2022 1:17 pm 

Ne-am spart in rromanisme si 'timisorisme' ( auto-sabotare )
Cat timp Druckeria a fost la 'carma' echipa era altceva. Nu straluceam in L2 dar nici nu-mi era rusine sa ies pe strada.

Deodata cu 'marea privatizare', care se aseamana din ce in ce mai mult cu asa-zisele privatizari post-decembriste sustinute de Cristesti, clubul a fost deturnat in adevaratul sens al cuvantului de 'doritori de bine' . Ce mama ma-sii cauta d'alde Iacob, Rosenblum etc. la club? Baaaaaaaaa, oamenii astia nu au construit niciodata nimic pentru vreo echipa de fotbal din TM. Nu vreau sa fiu rau, dar auzindu-l vorbind pe Rosenblum ma intreb daca ar trece examenul de capacitate.

S-au creat factiuni, bisericute, nu stie stanga ce face dreapta. Pai asta este mediu propice pentru 'performanta' ?
Nici nu vreau sa mai pomenesc nimic de jucatori. Am avut ANI INTREGI timp sa pregatim drumul ca sa-i inlocuim pe Ignea, Mera & Scutaru. Stiam ca ei sunt baza, dar o baza care se apropie de pensie cu frustrarile de rigoare ( Mera scandal cu Alexa, Scutaru scandal cu Croitoru etc ). Nu am facut NIMIC ( Bocsan su se pune, e in aceeasi oala )!

Pe mine nu ma dispera faptul ca suntem la retrogradare, ci faptul ca nu (mai) vad o strategie coerenta de mers inainte. ( sarbi & alti balcanici impruimutati la mana a doua si uitati de lume pe care ii impinge Iacob in fata NU sunt o solutie )

Profile  

PostPosted: Tue May 17, 2022 1:57 pm 

Comunicat:

https://www.sspolitehnica.ro/comunicat-politehnica/

Profile  

PostPosted: Tue May 17, 2022 2:39 pm 

Macar e vreo sansa sa scapam de lipitorile de la club odata cu retrogradarea?

Profile  

PostPosted: Sat May 21, 2022 8:38 pm 

iacob e dus, sper ca urmeaza roze...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 78 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Next