Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Tue May 18, 2021 5:40 am

Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: Stiri, sezon 2020 - 2021
PostPosted: Tue Apr 20, 2021 3:44 pm 

Comunicat
Reprezentanții Universității Politehnica Timișoara și ai Asociației Suporterilor Timișoreni ”Druckeria” implicați în conducerea clubului au hotărât, în urma unei ședințe de urgență, reconfirmarea lui Dan Alexa în funcția de antrenor principal al echipei, până la încheierea acestui sezon. Apreciem în acest fel munca pe care Dan a depus-o, alături de noi, în închegarea unei echipe competitive pentru acest an de Liga a II-a, în care obiectivul pe care ni l-am trasat poate fi în continuare atins.

Referitor la parcursul sportiv din ultima perioadă, suntem în asentimentul tuturor și considerăm că trebuie să existe schimbări pe toate planurile, începând cu cel al determinării și atitudinii în joc. În acest sens reafirmăm poziția staff-ului tehnic, acesta având libertatea de a face orice schimbări consideră necesare pentru urmărirea obiectivului stabilit: promovarea în Liga I.

Cei mai frumoși ani sunt cei ce vor veni! Înainte Politehnica!

Fara comentarii.

Profile  

PostPosted: Tue Apr 20, 2021 5:23 pm 

3 victorii , 4 remize , 5 infrangeri si tu esti de acord sa revii la echipa .

plecam fara lichidare daca aveam in palmares asa ceva .

de la o echipa care nu o batea nimeni am ajuns o echipa pe care o bate oricine , cu un joc asa zis organizat , adica 7 jucatori de profil defensiv , etc .

bine ca macar ne-am atins obiectivul .

eu unul am terminat cu tot ce inseamna actuala echipa , imi puteti sterge si user-ul .

deiutzu out .

Profile  

PostPosted: Tue Apr 20, 2021 5:45 pm 

nu e totul gata, plus de asta, cat de jos putem merge? maxim pe locul 6.

m-am tot gandit de ieri pana azi cine ar putea veni ca antrenor in locul lui alexa si nu-mi dau seama cine ne-ar fi scos din cacat. sper ca de acum inainte sa aiba coaie alexa si sa mai dea afara din jucatorii astia care cica au meciuri in liga 1 dar sunt driblati de juniori ca in curtea scolii.

Profile  

PostPosted: Tue Apr 20, 2021 11:23 pm 

As vrea sa nu cred ca singurul argument pentru care Alexa mai e tinut la echipa e ca a venit cu un investitor care plateste salariile. Respect pentru asta! Dar e suficient? Fotbalul nu se pacaleste. Se joaca!
Sper ca Pelici l-a scuturat bine de tot si l-a trezit din visurile sale erotice de mare antrenor. Dupa acest Waterloo nu stiu cat respect mai are la echipa si ce mai poate redresa. Dar ma las cu drag surpins de contrariul. Mai are 6 sanse sa demonstreze ce stie si ce poate.
Sa vedem...

Profile  

PostPosted: Wed Apr 21, 2021 9:07 am 

cred ca cel mai usor era sa plece alexa, greul era ce facem dupa, pe cine aducem si cum stim ca cel care vine reuseste sa ii faca pe batranii nostri sa puna osul, sa nu se plimbe pe teren.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 29, 2021 10:23 am 

Alexa arunca prosopul. Pleaca din vara:

https://www.pressalert.ro/2021/04/asu-politehnica-dunarea-play-off-alexa/

Profile  

PostPosted: Thu Apr 29, 2021 10:58 am 

m0rtar0 wrote:
cred ca cel mai usor era sa plece alexa, greul era ce facem dupa, pe cine aducem si cum stim ca cel care vine reuseste sa ii faca pe batranii nostri sa puna osul, sa nu se plimbe pe teren.

@mortaro ...

am mai zis , nu mi-a placut de Benga ( al mare al meu a facut 8 ani la Poli si am vazut multe si auzit multe ...de Benga chestii naspa , nu multe e e drept dar ...in fine ) .

Ba , dar omul a avut rezultate . Asta nu o poate nega nimeni . Nici macar eu care nu il agream . Pt asta JOS PALARIA !!!

Si atunci intreb :

Cum dracu Mera si Ignea ( singurul mijlocas central cu ceva calitati ofensive ) nu au mai fost batrani cu Benga cand nu ne batea nimeni , cum atunci erau buni ???

Acum cu Alexa sunt batrani , acum trebuie sa jucam fiecare meci la victorie ca sa evitam barajul ( unde indif de ce zice Alexa , nu avem nici o sansa ...nici daca joaca aia cu 2 in minus in teren si fara portar ) si noi jucam cu 3 mijlocasi defensivi , + asa zisa intinerire a lotului a fost de fapt doar baiatul ala de pe stanga ( scuze ca nu i-am retinut numele ) la ultimul meci cu Csik .

Si stati linistiti ..... cine vine sa bage bani in fotbal , vine sa ii si scoata ( cu profit de obicei ) .

As fi curios sa vad cati bani a bagat prietenul lui in mod real , dar nu am pretentii la asa ceva .

Profile  

PostPosted: Thu Apr 29, 2021 11:57 am 

Nu știu suma exactă, dar a băgat destui.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 29, 2021 3:12 pm 

ba eu nu sunt fan alexa dar pot sa iti spun ca am stat la un meci ca voluntar pe stiinta cand era benga antrenor si l-a bagat pe un junior in teren si dupa ce a intrat in teren, s-a intors la banca si i-a intrebat pe tonelu si pe freant: cine e asta? dupa, a fost ceva lovitura libera si s-a jus juniorul sa bata, iar s-a intors la banca si i-a intrebat daca stie sa bata. mie acolo mi s-a terminat cu benga.

legat de bani, nu stiu nici eu sume dar stiu ca a platit salariile cateva luni de zile.

toate chestiile astea se pot intreba diseara la cafenea sau se pot intreba pe mailul clubului "contact@sspolitehnica.ro", "membri@sspolitehnica.ro" si chiar daca nu stim raspunsul pe loc, intrebam mai departe si raspundem cu toata sinceritatea.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 29, 2021 9:02 pm 

Alexa a fost unul dintre oameni care imi placeau extrem de mult cand juca la Poli ( apreciam determinarea lui nebuna ) , desi se auzeau vorbe ca a trantit meciuri si alte balarii . Sincer nu le-am crezut . Imi placea la maxim de el .

Cand a venit ca antrenor , mi s-a parut buna alegerea ( 3 promovari are la activ parca , nu ? ) + ca a adus si bani . Desi , Benga a avut rezultate f bune ( nu imi placea de el ) .

Sigur ca suntem chibiti , Alexa a jucat fotbal si a antrenat ( nu ca noi ) . dar sunt lucruri care se vad ( daca ai ochi ) si le-am mentionat de 1000 de ori .

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next