Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Jun 27, 2022 5:41 am

Post new topic Reply to topic  [ 72 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Author Message
 Post subject: Re: Știri sezonul 2021 - 2022
PostPosted: Tue Jun 21, 2022 12:01 am 

Unul mai bun decat Dragan, care nu se pricepe la fotbal, nu avem? L-am vazut de cateva ori si la emisiunea lui Octavian Stancioiu. Si un absolvent de liceu din anii 70-90 se exprima mai clar si coerent, fara balbaieli la tot pasul.
Rosenblum inca mai ocupa un post caldut?
Bine ca am gasit antrenor, dar nu stim in ce liga si cu ce jucatori vom evolua in noul sezon (treceti cu vederea greselile de ortografie din articolul "jurnalistului"):

https://liga2.prosport.ro/seria-1/poli-timisoara-s-a-inteles-cu-bogdan-andone-cred-ca-la-momentul-actual-e-cea-mai-buna-alegere-motivele-pentru-care-clubul-inca-nu-si-a-anuntat-in-mod-oficial-noul-antrenor-19235342

FRF, o organizatie de rasul curcilor. Nu e in stare sa gestioneze cum trebuie campionatele aflate sub aripa ei. Modul de desfasurare a Ligii 2 si 3 e o catastrofa. Infrastructura la fel. Nu e de mirare in ce hal a ajuns fotbalul carpatin, din moment ce te bate si Montenegro cu 3:0 la tine acasa:

https://liga2.prosport.ro/seria-1/poli-timisoara-si-mai-aproape-de-ramanerea-in-liga-2-academica-clinceni-a-fost-sanctionata-din-nou-inclusiv-cu-retrogradarea-in-categoria-inferioara-si-mai-are-mai-putin-de-o-lun-19235356

Iubesc "Poli". "Poli" nu are nevoie sa profite de necazul altora ca sa ramana in Liga 2. Daca mai avem mandrie si sintem "un club diferit", acceptam "rusinea". Am retrogradat sportiv cu un lot bun, dar cu un management prost. Bagatorii de seama din afara terenului ar trebui sa-si ia palaria si sa-si incerce norocul prin cazinouri, la table, la carti, la pariuri sau la biliard. Jocul de sah nu ar trebui sa-l incerce, ar fi prea pretentios si nici nu ar curge banul asa de usor si indestulator in buzunare.
Sa auzim de bine!

"Poli" e parte din viata mea. Ea e speranta, credinta si iubire!
Cu "Poli" mereu si peste tot!

Profile  

Post subject: Re: Știri sezonul 2021 - 2022
PostPosted: Thu Jun 23, 2022 4:01 pm 

am scapat de iacob si de roze....

mai ramane cociu dar ala se pare ca e bine infipt ....dar poate poate ....

Mera e director tehnic , nu mai joaca , si a semnat cu noi Silviu Pana de la Petrolul , mijlocas central .

Personal l-am vazut in vreo 2 meciuri si mi-a placut .

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 72 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8