Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Fri Jul 30, 2021 9:59 pm

Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next
Author Message
 Post subject: Re: Europa si problemele cu care se confrunta
PostPosted: Tue Dec 15, 2020 7:03 pm 

Ca fan al democratiei imi permit sa-mi spun parerea oriunde si oricand, fara a cere voie nimanui.
Unde e respectul pentru demnitatea omului cand batrinii din camine si nu numai sint condamnati sa moara in izolare si singuratate?
Unde e respectul pentru sanatatea copiilor, obligati sa poarte o masca ore intregi si suferind din cauza asta de ameteli, dureri de cap, lipsa de concentrare si lesin? Copiii au nevoie de 3-7 ori mai mult oxigen decat un adult. Ori, prin purtare exagerata de masca, creierul e afectat de lipsa suficienta de oxigen. Asta se invata deja in scoala si nu mai trebuie dovedit. Plus ca se inhiba in mare masura ce s-a expirat: CO2, bacterii, etc.
Asigurarea medicala nu te finanteaza in caz de boala din cauza purtarii mastii mai mult de doua ore.
In fiecare iarna izbucneste gripa unde mor in majoritate oameni peste 80 de ani si cei cu multiple imbolnaviri, datorita unei imunitati slabite. Nu a interesat pe nimeni pana acum.
Interesant e ca, acum, dintr-o data, nu mai auzi mai nimic de gripa anuala, ci doar de "corona".
Rata sinuciderilor a crescut de 10 ori, datorita masurilor exagerate, care au distrus sute de mii de existente si a pierderilor locurilor de munca. Si asta e doar inceputul.
Doar un exemplu tragic, dar simbolic pentru situatia de acum:
16 sefi de firme de autocare s-au sinucis deja.
"Respect", dragi politicieni pentru "munca" voastra in slujba poporului.

Profile  

PostPosted: Tue Dec 15, 2020 7:48 pm 

Bine, vezi ca e Bill dupa colt cu un vaccin in mana.

Profile  

PostPosted: Tue Dec 15, 2020 7:51 pm 

Si? Poate sa stea acolo mult si bine...pana ii ingheata funduletul si e transportat la spital und ar trebui vaccinat cu propriul vaccin.
PS: Elvetia a refuzat vaccinul firmei Biontech, o firma unde Bill "Filantropul" a bagat bani...
Dar Biontech nu e singura firma producatoare de vaccin unde dragutul Bill a bagat bani spre "binele" omenirii. Doar e un mare "filantrop" ce va avea pana la 2000% profit de pe urma vaccinarii a 7 miliarde de oameni.
Daca vrea sa fie luat in serios, mai bine s-ar angaja ca sa nu moara cate un copil de foame la fiecare a treia secunda. Asta e "pandemie", nu "corona".
Dar asta nu il intereseaza pe marele Bill. Doar nu castiga nimic din prevenirea mortii de foame a copiilor. Dimpotriva, el si consortii vor doar o lume de 500 milioane de locuitori pe planeta, mai usor de controlat si subjugat decat peste 7 miliarde.
Lumea e a bogatiilor, nu a sclavilor.
Pe 21 decembrie va fi aceeasi constelatie pe cer ca la nasterea lui Isus Cristos. Va veni Mintuitorul? Ar fi bine pentru omenire sa scapam de toata rautatea, ura si otrava satanistilor. Sper sa se indeplineasca prorocirea. Acum ar fi momentul.

Profile  

PostPosted: Thu Dec 17, 2020 12:05 am 

@mikesh: da, fiind democrație poți să spui orice, dar asta nu îți dă dreptul să să fii scutit de critică și ridiculizare. Iar cele pe care le spui frizează ridicolul. Vii cu afirmații extrem de bombastice. Ok. Unde îți sunt dovezile extrem de convingătoare? Faza cu Cola și dictatura PCR? Era de fapt o procedură incompletă cu un test antigen.
Adică ai dat-o-n bară major cu ceva ușor verificabil, deci restul nici nu mai stau să le verific. Faza cu 500 de milioane e pe acelăsi nivel cu Bafometosul lui Lorin Fortuna...
Toate afirmațiile pe care tu le faci acum le vedeam prin anii 90-2000 prin filme, la indivizi din ăia ce împingeau cărucioare pe stradă purtând coifuri din folie de aluminiu. Îți recomand un pas în spate din gaura de iepure în care te-ai afundat și să privești cu extrem de mult scepticism toate informatiile care-ți parvin via facebook și site-urile obscure care-ți sunt recomandate de google. Pe ăia nu-i interesează așa mult adevărul pe care-l cauți ci să-ți ofere chestii cât mai scandaloase care să te țină în fața calculatorului, țopăind pe site-uri și moentizând reclamele ce apar pe acolo.

Cât despre faza cu a doua venire a lui Iisus, vezi că aici ai alunecat deja spre radicalism religios, la fel ca ăia care-și pun bombe la brâu și se detonează în așteptarea mântuirii și a raiului cu zeci sau sute de virgine. De fiecare dată când auzi pe cineva bucurându-se că vine potopul și moartea tuturor și mântuirea doar a câtorva care merită, fugi cât te țin picioarele în direcția opusă.

Profile  

PostPosted: Thu Dec 17, 2020 12:49 am 

Ai tot dreptul sa-mi critici parerea.
Da, intr-adevar, tot ce nu e mass-media oficiala globalista, e obscur, ridicol, etc...
Numai bine!

Profile  

PostPosted: Fri Dec 18, 2020 12:29 am 

Din capitolul "obscur" si "ridicol".
Ministrul landului Saxonia, vrea sa izoleze trei districte, cu sate cu tot, unde au murit in ultimele zile 12 persoane cu virste intre 74 si 100 de ani. Nu e dovedit daca au murit din cauza virusului la moda, mult mai periculos decat ebola, SIDA, ciuma si holera la un loc, dar oficial cica da. Doar testul PCR, nevalidat, e de incredere si poti dovedi 200% ca e asa si nu altfel. Ca ar fi murit de gripa anuala, de infarct, de alte boli sau pur si simplu de batrinete nu mai conteaza.
Important pentru sefutul landului e ca au murit cativa batrani (RIP) pentru a justifica masurile drastice. Si uite asa, se instrumentalizeaza moartea unor batrani in scopuri politice, ce nu a fost cazul in anii anteriori cu gripa anuala unde au murit, ca si acum, in majoritate cei peste 80 de ani:

https://www.youtube.com/watch?v=Rfv05ENk_oU

Ideal ar fi sa nu mai moara nimeni, mai ales cei peste 80 de ani, ca sa scapam de "pandemie". Cum isi permit ei sa moara si noi sa suferim si sa traim vesnic in "pandemie"? E inuman sa mori la peste 80 de ani. E de-a dreptul inacceptabil. Trebuie luate masuri urgente. Nu se poate asa ceva. Unde ajungem daca permitem asta? E un scandal! N-ai voie sa mori la peste 80 de ani!
Asa ca propun viata (tinerete) vesnica cu ajutorul vaccinului si toata lumea va fi fericita si multumita:

https://www.youtube.com/watch?v=t1TcDHrkQYg&list=PLbLNW8wxtuk86omqTr0fI1Hk8EsM2fM20&index=12&t=0s

PS: de la ce varsta avem voie sa murim, cu constiinta impacata, ca nu sintem vinovati ca restul populatiei trebuie sa sufere din cauza noastra? 101 ani, 105 ani, 110 ani, 120 ani?

Numai bine!

Profile  

PostPosted: Sat Dec 19, 2020 8:47 pm 

mikesh55 wrote:

PS: Elvetia a refuzat vaccinul firmei Biontech, o firma unde Bill "Filantropul" a bagat bani...

Utilizarea vaccinului anti-Covid-19 fabricat de Pfizer/BioNTech, autorizată în Elveţia
https://www.news.ro/externe/utilizarea-vaccinului-anti-covid-19-fabricat-de-pfizer-biontech-autorizata-in-elvetia-1922403619002020121319739330

Serios că nici măcar nu caut să verific ce spui, doar îmi apar informațiile în câmpul vizual. Dar poate că nu citesc eu știrile care trebuie.

Profile  

PostPosted: Sat Dec 19, 2020 10:16 pm 

https://telebasel.ch/2020/12/01/swissmedic-stand-heute-koennen-wir-keine-zulassung-fuer-einen-impfstoff-erteilen/?channel=105105
Eu m-am bazat pe informatia de mai sus cand am postat acum patru zile. Si era corect.
Abia azi Elvetia a acceptat. Pana azi nu era asa. Asa ca, ce vrei sa demonstrezi? Nu esti corect.
In decurs de doar trei saptamani (!) Elvetia s-a sucit si conformat si si-a schimbat parerea...oare ce s-a intamplat in aceste trei saptamani? Doar intreb pentru un prieten...
Numai bine!

Profile  

PostPosted: Sun Dec 20, 2020 2:45 pm 

2020 e anul cand vine antihristul pe pamant asa ca....bill e trimisul lui.

Profile  

PostPosted: Mon Dec 21, 2020 3:57 pm 

@mikesh până și cu puțina germană ce-o știu, îmi dau seama că textul spune altceva față de ce ai insinuat tu. Au pus accentul pe "DEOCAMDATĂ" din lipsă de suficiente informații primite de la producători. Așa e când ești o țară mică în afara unui tratat, stai mai la coadă în ceea ce privește ordinea în care ți se răspunde la întrebări. Primii care primesc răspunsurile dorite sunt clienții mari, gen UE, USA, UK, India, etc.
Iar mai jos în articol, aveai și informația că nu se bat cu cărămida elvețiană în pieptul antivaccinist ci era un simplu status de moment. Ba chiar au de gând să vaccineze simultan în toate cantoanele.

Der Impfplan soll derweil Anfang Jahr 2021 umgesetzt werden können, so der Präsident der Vereinigung der Kantonsärztinnen und Kantonsärzte. «Der Impfstoff soll schweizweit in allen Kanton gleichzeitig zur Verfügung stehen», so Rudolf Hauri.

Așa e când până și informația pe care vrei să îți susțină argumentatia o ai scoasă dintr-o citire pe diagonală a unui text.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next