Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Fri Jul 30, 2021 9:33 am

Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Next
Author Message
 Post subject: Re: Europa si problemele cu care se confrunta
PostPosted: Tue May 18, 2021 8:17 pm 

Salut, schimba dealeru sau nu-ti mai da.

Profile  

PostPosted: Wed May 19, 2021 11:13 pm 

lvs wrote:
Salut, schimba dealeru sau nu-ti mai da.

Mi-am propus sa nu raspund la mesajul tau. Dar bunul simt ma obliga la asta. Nu ar fi fair fata de tine.
Mesajul tau e simplu si lipsit de continut. Nu-mi spune absolut nimic. Are doar un scop: pumnul in gura. Cand nu ai argumente, te folosesti de pumnul in gura. Metoda comunista/ fascista de-a discredita oameni de alta parere.
Chiar daca nu-ti convin alte pareri, indiferent ca sint juste sau nu, am totusi dreptul la parerea mea. Sint un om cinstit si corect, iubitor de adevar, libertate si dreptate. Astea sint valorile pe care le stiu aprecia cum se cuvine. Doar am trait zeci de ani intr-o dictatura inumana unde minciuna era vanduta ca adevar absolut si nu erau tolerate alte pareri.
Situatia de acum trezeste in mine amintiri din acele vremuri si nu am chef sa ma trezesc si sa traiesc intr-o noua dictatura, mult mai perfida si groaznica ca cea de atunci.
Numai bine!

Profile  

PostPosted: Sun May 30, 2021 12:55 pm 

Inca o victima prominenta a "imunizarii".
O apreciata moderatoare BBC in varsta de 44 de ani a decedat dupa "imunizare":

BBC-Moderatorin stirbt nach Corona-Impfung
Newcastle, England. Die beliebte BBC-Moderatorin stirbt im Alter von nur 44 Jahren nach ihrer Corona-Impfung. In der Erklärung der Familie heißt es: „Lisa entwickelte starke Kopfschmerzen eine Woche nach Erhalt ihrer AstraZeneca-Impfung und wurde ein paar Tage später ernsthaft krank.“ Sie wäre wegen Blutgerinnseln und Blutungen in ihrem Kopf behandelt worden. Weiterlesen auf tz.de

Profile  

PostPosted: Wed Jun 16, 2021 9:22 pm 

Respect total pentru nationala Ungariei care a aratat coaie si nu a ingenunchiat precum adversarii pentru "black lives matter". Doar in fata lui Dumnezeu se ingenuncheaza. E si parerea mea. "black lives matter" e rasism impotriva albilor si asiaticilor. Jos cu rasismul si ura impotriva altora. Respect Ungaria! Pentru mine orice viata e importanta, indiferent de culoarea pielii sau animale, plante...
O alta organizatie terorista de stanga si-a permis sa trimita un parasutist sa aterizeze inaintea meciului Germania - Franta in careul german si sa accidenteze doua persoane nevinovate. E vorba de Greenpeace. Am apreciat cu ani in urma aceasta organizatie, dar a ajuns sa fie o unealta impotriva democratiei si adepta a terorismului de culoare verde si de stanga. Greenpeace, du-te acolo de unde ai iesit.
Oamenii vor sa traiasca in libertate, dreptate si autodeterminare si nu sub un nou fascism, rasism si terorism de stanga.
Pana cand ne mai lasam fututi de teroristii de stanga, sprijiniti de oligarhie si guvernele, organizatiile lor corupte?

Profile  

PostPosted: Mon Jun 28, 2021 5:32 pm 

Peste jumatate din cei care au murit in Marea Britanie de varianta Delta erau vaccinati.

Peste 28.6.21
Mehr als die Hälfte aller Delta-Toten war geimpft
Großbritannien. Die britische Gesundheitsbehörde Public Health England hat beunruhigende Zahlen aus Großbritannien veröffentlicht. Demnach seien mehr als die Hälfte der Patienten, die durch die Delta-Variante gestorbenen sind, bereits geimpft gewesen. Weiterlesen auf rtl.de

Profile  

PostPosted: Mon Jun 28, 2021 7:40 pm 

Deci vaccinurile sunt bune acum? Dar parcă virusul nu exista, era doar o păcăleală mondială numai bună pentru ciupit din libertăți...

Profile  

PostPosted: Wed Jun 30, 2021 1:00 am 

mircea wrote:
Deci vaccinurile sunt bune acum? Dar parcă virusul nu exista, era doar o păcăleală mondială numai bună pentru ciupit din libertăți...

Concluzie gresita. Mortii nu mai pot acuza. Au avut ghinion. Si vor fi din ce in ce mai multi. Ca iti convine sau nu. Mai vorbim peste 4-5 ani cum le mai merge celor vaccinati... daca mai traiesc...
Pana acum au murit in Germania vreo 3000 de oameni in urma vaccinului. Asta e doar cifra oficiala. In realitate sint mult mai multi.
Ti-ar conveni sa fii una din victime sau sotia, copilul, tata, mama?
De 17 luni sint in contact cu sute de oameni si mai traiesc. Poate am avut si eu Corona, nu stiu, dar am si imunitate. Prefer sa mor in mod natural, decat de un vaccin cu aprobare de urgenta, fara studii pe termen mijlociu sau lung. Cine crede ca ii face bine, sa se vaccineze, cine nu, nu.
Dar se pare ca cei vaccinati vor fi "arienii corona", au voie pe stadion, etc., si cei care nu au chef de "imunizare", vor fi oameni clasa a doua. Niste suboameni.
Prefer sa fiu un om de clasa a doua. Traiasca noul fascism!
Am sa port o banderola galbena, sa stie toata lumea ca sint un dezagreat, ca in anii 1933-1945, cand evreii au fost obligati sa poarte steaua David de culoare galbena.
Dar ambitia de a vaccina 7 miliarde de oameni, unica in istoria omenirii, ar trebui sa dea de gandit, cand mor de foame anual vreo 25 de milioane de oameni, majoritatea copii. Dar asta nu intereseaza un Bill Gates, Soros, sau WHO. Imi pare rau de fiecare om/ copil ce trebuie sa moara de foame. Asta e pandemie! Se face ceva? Nimic, in comparatie cu asa zisa pandemie de acum. S-a facut ceva concret in zeci de ani impotriva cancerului? Milioane de oameni mor anual de cancer. Se face ceva ca sa nu moara anual peste 7 milioane de oameni de pe urma fumatului? S-a gasit in peste 3 decenii un vaccin impotriva SIDA/ AIDS? Dar marea problema e corona, nu fumatul, cancerul, SIDA, foametea. :lol:

PS: ma bucur ca Germania a iesit din competitia CE. Niste lasi. Pana in 2014 am fost trup si suflet pentru nationala Germaniei. As fi preferat ca Ungaria sa bata Germania. Ungurii nu ar fi ingenunchiat inaintea partidei cu Anglia. Eu ingenunchiez doar in fata lui Dumnezeu sau a iubitei. Atat. Sint curios daca la anul Neuer mai deschide gura in Quatar si are coaie sa poarte o banderola de culoarea curcubeului. :lol:
Fotbalul instrumentalizat de extremistii de stanga. Felicitari.
Astia au inlaturat sah in sahul Iranului si ca multam au fost spinzurati pe macarale de islamisti. Niste visatori. Asa le trebuie. Din lac in put. :lol:
Asa a ajuns Iranul sa fie unul din cele 57 state islamice cu Saria drept lege. Urmeaza Olanda, Belgia, Anglia, Franta, Suedia, Austria si Germania. Vai de crestini.

Profile  

PostPosted: Wed Jun 30, 2021 11:26 am 

Să rămânem pe subiectul vaccinului că ai scris un nod gordian de toată frumusețea.

Ai impresia că de ești vaccinat, gata nu mai mori?! Tot ce face acest vaccin e să îți dea o șansă în plus dacă ai fi victimă sigură în fața bolii și oprește într-o oarecare măsură răspândirea virusului. Atât! Nu vindecă boli incurabile, nu e leac pentru cancer și nici nu te face nemuritor. Nu te cipează/virusează nimeni ca pe un cobai. Dacă cineva ar vrea întradevăr să bage cipuri/viruși latenți/etc în tine există sute de metode mai simple. Ți-i bagă în mâncare/apă/bere. Scurt și la obiect. De ce te-ai chinui să bagi într-un vaccin care e opțional și în văzul tuturor când lumea oricum trebuie să bea apă și să mânce și o poți face pe șustache?

Și da, am avut boala, o formă mai ușoară eu, soția la fel dar ea încă nu are miros la 8 luni de la vindecare. Sunt vaccinat și eu și soția și părinții și sora și socrii și cumnații și verișorii și unchii și mătușile și o grămadă de prieteni și cunoștințe. Personal, știu de un singur deces de covid al unei persoane vaccinate. Pentru că vaccinul nu este o protecție de 100%, mai ales cu schema incompletă ( adică doar primul vaccin, cazul acestei persoane). Putea să treacă peste boală fără vaccinul făcut? E contrafactuală treaba și extrem de greu de răspuns pe cazuri individuale. Dar poți să te uiți pe niște date să vezi dacă ajută sau nu vaccinul. Un foarte bun exemplu este UK. Cam la același număr de infectări zilnice cu cel pe care-l aveau în octombrie anul trecut, numărul de decese este de ZECI de ori mai mic!

Cât despre ambiția unică de a vaccina pe toată lumea, se pare că ai uitat de vaccinurile primite la naștere și în primul an de viață.

Profile  

PostPosted: Sun Jul 11, 2021 12:15 am 

Ca sa nu te pierzi in noduri, scurt pe doi:

vaccinurile din copilarie erau altfel de vaccinuri, nu cele de acum cu corona. Cu cele din copilarie sint de acord. Aveau si au rostul lor. Vaccinul de acum are doar o aprobare de urgenta si nu iti da nici o siguranta. E un vaccin de tip nou, neaplicat pana acum pe oameni. E un test facut direct pe om, cu consecintele de rigoare. Cine are incredere in el, sa-l faca, cine nu, nu ar trebui sa fie obligat direct sau indirect prin sanctiuni sa-l bage in corp cu urmari ce nu si le asuma medicii si mafia farmaceutica, doar curge banul cu ajutorul politicienilor in care credem orbeste ca ne vor doar binele. In Germania au murit oficial vreo 3000 de oameni de pe urma vaccinului, dar asta nu intereseaza pe cei raspunzatori. Mortii au avut ghinion. Problema lor.

Doar in Saxonia au murit in ultima vreme 19 persoane in urma vaccinului si alte 35 de persoane au trebuit internate in spital cu simptome grave;
9.7.21
Allein in Sachsen 19 Todesfälle nach Corona-Impfung
Dresden. In Sachsen hat es bislang 19 Todesfälle in einem zeitlichen Zusammenhang mit einer Corona-Impfung gegeben. Das jüngste Opfer war eine 57-jährige Frau. In 35 Fällen mussten Menschen nach einer Impfung mit diversen Symptomen ins Krankenhaus. Weiterlesen auf tag24.de

Profile  

PostPosted: Sat Jul 17, 2021 11:33 pm 

Proteste azi in Anglia, Germania (saptaminal) si Franta.
Din ce in ce mai multi oameni isi dau seama ca sint condusi de niste criminali in slujba mafiei farmaceutice, ce pentru un pumn de dolari isi tradeaza tara si poporul. Bineinteles ca in Germania, mass media aservita nu relateaza nimic despre aceste proteste. Presupun ca nici in Romania. Daca ar fi vorba de marxistii de la BLM si ingenunchiere, relatari ample minute in sir. Tare sint curios, daca la anul la campionatul mondial din Quatar, vom vedea banderole in culoarea curcubeului si ingenunchieri... :lol: Acolo, actorii de la CE nu vor mai avea oua sa faca asta. :lol:
Azi Franta:

https://www.youtube.com/watch?v=E4-bIGlPRKk

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Next