Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sun May 26, 2019 2:52 am

Post new topic Reply to topic  [ 154 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next
Author Message
 Post subject: Re: Discuţii generale ASU Politehnica Timişoara
PostPosted: Sun Feb 17, 2019 12:30 pm 

Draghici merge la Dumbravita

Profile  

PostPosted: Sun Feb 17, 2019 12:43 pm 

Așa am citit și eu pe undeva. Mi se pare cam neverosimil cum aruncă cu banii comuna aia prăpădită (l-au luat și pe Smaranda); oricum, nu prea îi văd în stare să promoveze.

Profile  

PostPosted: Mon Feb 25, 2019 4:11 pm 

http://www.sspolitehnica.ro/un-nou-atac ... HkQxVZHP2w

um parafarea contractului cu paraguayanul Alvarenga a căzut, Politehnica a reușit azi, în ultima zi a perioadei de transferuri, achiziționarea unui alt vârf de atac, Octavian Ursu.

Născut la 15 noiembrie 1994, la Mediaș, a făcut junioratul la două cluburi din Cluj-Napoca, Ardealul și Universitatea. La ultima a debutat și la seniori, apoi fiind împrumutat, pe rând, la echipe din Muntenia (Unirea Slobozia, ACS Berceni și CS Mioveni). A jucat ulterior la ASA 2013 Tg. Mureș și Olimpia 2010 Satu Mare, în 2017 revenind la ”U” Cluj.

Are șase meciuri jucate în Liga I (niciun gol marcat), debutând în 2013, când încă nu împlinise 19 ani, într-o partidă Dinamo – ”U” 6-0, iar ultimul a fost în 2016, pentru târg-mureșeni.

În sezonul de toamnă a evoluat în 13 meciuri de Liga a II-a pentru ”U”, în șase fiind titular, și a marcat cinci goluri, dintre care trei contra Daciei Unirea Brăila (scor 6-1)!

Ursu a fost împrumutat la Politehnica până în vară.

Profile  

PostPosted: Fri Mar 01, 2019 5:25 pm 

https://www.facebook.com/sspolitimisoar ... 078939139/

Profile  

PostPosted: Mon Apr 15, 2019 11:39 am 

https://www.opiniatimisoarei.ro/stadion ... 13/04/2019

TIMISOARA. Un proiect ambitios va schimba o intreaga zona din Timisoara.

Este vorba de cea in care se afla Stadionul Stiinta apartinand Universitatii Politehnica Timisoara.

Odata cu innoirea arenei, intreg spatiul dintre facultatile Politehnicii va suferi modificari insemnate. Dupa tergiversari legate de documentatie, se pregateste licitatia, anunta rectorul UPT Viorel Serban.

„A fost o problema cu celebrele acte pregatitoare, cu intabularea, cu avizele. Suntem in stadiul in care avem speranta ca in curand se va face licitatia pentru constructor. Proiectul prevede, in primul rand, o reamenajare a zonei unde sunt acele terenuri de minifotbal si acolo va fi o constructie in care, de la partea de demisol si pana la un nivel, vor fi parcari de vreo 200 de locuri, va fi o tribuna, iar in fata tribunei vor fi tot ce inseamna anexele pentru activitate sportiva: vestiare, sala de forta, sala pentru conferinta de presa. E gandita aceasta constructie, in zona unde sunt terenurile de minifotbal si pana in capat aproape de biblioteca. Proiectul prevedea, si cred ca va ramane asa, ca deasupra sa fie si mai spectaculos, sa ramana doua terenuri de minifotbal, care vor avea dedesubt parcarile respective. Asta va fi o prima etapa, iar la final cred ca vor fi 3000 de locuri in toata zona. Sunt zone in care se pot face, intr-o constructie eleganta. Stiti ca spatiul nu e chiar asa de prietenos, in sensul ca nu se pot face constructii multe. Este parcul Facultatii de Mecanica, apoi Biblioteca, Facultatea de Electromecanica„, a explicat profesorul Viorel Serban.

Rectorul Universtiatii Politehnica este optimist si crede ca proiectul ar putea fi gata chiar in anul in care Timisoara devine Capitala Culturala a Europei.

„Termenul de finalizare cred ca este 2021, dar constructia poate merge foarte repede. Depinde si de bani. E o constructie destul de simpla, pentru ca este doar din beton, nu trebuie foarte multe finisari, doar vestiarele implica acest fapt, si cred eu ca lucrurile pot sa mearga repede„, precizeaza rectorul Viorel Serban.

Noul complex sportiv urmeaza sa aiba un regim de inaltime de P+3 si va cuprinde spatii pentru vestiare, centre pentru conferinte, spatii pentru antrenament fizic pentru sportivi si o tribuna cu 1.600 de locuri.

In total, valoarea estimata a investitiei se ridica la 4,5 milioane de euro, fara TVA.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 18, 2019 4:29 pm 

Meciul cu ACS e miercuri de la ora 19?

Profile  

PostPosted: Fri Apr 19, 2019 9:06 am 

Nu, FRF nu o aprobat data aia ... aia or transmis oficial cu semnatura si stampila ca se va disputa la data si ora normala pt etapa de liga 2.
Cum DP este ocupat de cei de la rugby, cel mai probabil vineri la 11 pe Stiinta.

O sa se anunte oricum zilele astea varianta oficiala batuta in cuie. Sa vedem ce o sa iasa.

Profile  

PostPosted: Fri Apr 19, 2019 9:29 am 

Înțeleg că e Vinerea Mare, dar totuși, ora 11?!

Profile  

PostPosted: Fri Apr 19, 2019 10:28 am 

Crezi că ăstora de la FRF le pasă?

Profile  

PostPosted: Fri Apr 19, 2019 10:52 am 

cand e meci la rugby ?
echipa aceea joaca pe in Ronat vineri!
http://rugby-timisoara.ro/calendar/ro/C ... ciuri.html

De ce pe Stiinta ?? :shock: :shock:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 154 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next