Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Wed Mar 20, 2019 4:08 pm

Post new topic Reply to topic  [ 134 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next
Author Message
 Post subject: Re: Discuţii generale ASU Politehnica Timişoara
PostPosted: Sun Jan 13, 2019 7:55 am 

Eu unul sunt sceptic în privința lor, Doamne dă să mă înșel.
Marius Cociu spunea că e în discuții cu un mijlocaș central pe care dorește de doi ani să-l aducă la noi, mă gândesc că ar putea fi vorba de Vasile Olariu de la Clinceni, un jucator bun pentru acest nivel.
În altă ordine de idei, Andre Tânc tocmai s-a despărțit de Luceafărul. El s-a pregătit cu noi pe vremea lui Andone. Deși joacă pe un post unde suntem cât de cât acoperiți (fundaș central), cred că ar fi un transfer util.

Profile  

PostPosted: Sun Jan 13, 2019 11:09 am 

Si Olariu si Tanc au fost in vederile noastre in trecut, nu avem bani de ei.

Profile  

PostPosted: Sun Jan 13, 2019 4:48 pm 

@pif,@TIS - dacă sunteți curioși, și eu sunt unul din cei cu care Gelu Velici s-a contrat în privat, în urma meciului cu uta eu având un comentariu pe pagina de fb a clubului în care scriam că este efectiv un ratangiu și că înțeleg de ce rar a depășit nivelul L3. Probabil își formase un obicei în comportament de a riposta la orice comentariu nu-i era pe plac. Susțin și acum sus și tare că aducerea lui în vară (și nu numai a lui) a fost o mare greșeală.
@Smiley - tot ne spui de valoare vs. bani (situația financiară a clubului), dar hai și cu o propunere, o soluție, ceva, pentru că e clar că sezonul ăsta s-a cam strâns lațul și pare cuțitul cam ajuns la os. Este 2019,mai avem 18 meciuri de luptă strânsă la evitarea retrogradării și același oficial, dl. Cociu are discursuri în presă care nu sunt pe gustul meu și al multor alți suporteri... Să terminăm pe 15 ca acum un an jumate nu ar fi deloc o performanță, serios vorbind...
Hai, obligatoriu înainte!

Profile  

PostPosted: Sun Jan 13, 2019 5:57 pm 

@all: Tot o dati sus si tare ca vreti transferuri, vreti jucatori, blah blah blah, dar habar nu aveti ca in acest moment clubul are 0 lei in conturi. Clubul este pe fundul prapastiei din cauza faptului ca banii au fost foarte putini in toamna si mai mult de atat nu se poate face in acest moment. Vreti jucatori? Sariti cu bani, cumparati carduri de membru, veniti la meciuri si cumparati bilete si materiale promotionale!

PS: nu sunt oficial al clubui, o spun din postura de suporter!

Profile  

PostPosted: Mon Jan 14, 2019 10:31 am 

O fostă mare speranţă a fotbalului românesc, apariţie-surpriză la antrenamentele echipei ASU Politehnica. Plecările ar putea continua de la club
ASU Politehnica se pregăteşte de patru zile, momentan cu câte un antrenament pe zi, la Baza Sportivă 2 a Politehnicii. După reunire, la şedinţele conduse de Cosmin Petruescu a apărut şi Cristian Daminuţă, fostă mare speranţă a fotbalului românesc. De asemenea, clubul timişorean mai negociază pentru păstrarea lui Ionuţ Plămadă. Schimbări se vor produce mai mult ca sigur şi în stafful tehnic.

Daminuţă, mijlocaş central de profil defensiv ajuns la 28 de ani, a trecut prin cariera sa la o sumedenie de echipe. Format la Poli Timişoara, a trecut, ulterior, pe la Inter Milano, Modena, Dinamo Bucureşti, AC Milan, L’Aquila, FC Tiraspol, ACS Poli, Flacăra Făget, FC Viitorul, Zakho (Irak), FCM Baia Mare, Ramat haSharon (Israel), Olimpia Satu Mare şi ultima dată, în ligile inferiore italiene, la Abano. Daminuţă şi-a încheiat socotelile cu italienii, iar, momentan, se antrenează cu alb-violeţii.

Plămadă, situaţie nesigură

De la ASU Politehnica a plecat la Chişineu Criş, în Liga 3, Bogdan Bozian, pe 2000 de euro, din informaţiile noastre. De asemenea, alte despărţiri sunt Bogdan Miholca şi Călin Popescu, acesta din urmă luat de Sepsi Sfântu Gheorghe pentru 5000 de euro, conform surselor din fotbal. Adrian Poparadu este ca şi înţeles cu ACS Dumbrăviţa, echipa de Liga a 3-a care îl dorea şi pe Ionuţ Plămadă. Atacantul a părăsit Timişoara de vineri, însă, după plecare, cei de la Politehnica par să se fi răzgândit şi plusează cu o nouă ofertă.

Altfel, echipa de liga secundă pare că va fi părăsită şi de preparatorul fizic Remus Datcu, ofertat tot de Dumbrăviţa. În locul său ar putea fi ”avansat” masorul Adrian Rus, care are calificare în acest sens. Rus, poreclit ”China”, a activat ani de zile la vechea Poli şi apoi la ACS, dar vara aceasta a trecut la ASU.

Articol scris de Anda DELIU

http://liga2.prosport.ro/seria-1/pregat ... b-17837587

Profile  

PostPosted: Mon Jan 14, 2019 7:20 pm 

Pajeu wrote:
Eu unul sunt sceptic în privința lor, Doamne dă să mă înșel.
Marius Cociu spunea că e în discuții cu un mijlocaș central pe care dorește de doi ani să-l aducă la noi, mă gândesc că ar putea fi vorba de Vasile Olariu de la Clinceni, un jucator bun pentru acest nivel.
În altă ordine de idei, Andre Tânc tocmai s-a despărțit de Luceafărul. El s-a pregătit cu noi pe vremea lui Andone. Deși joacă pe un post unde suntem cât de cât acoperiți (fundaș central), cred că ar fi un transfer util.

Divizia Locala
15 minute ·
Ripensia UVT s-a reunit astăzi, pentru primul antrenament al anului. Şase nume noi se regăsesc pe lista lui Alexandru Pelici.

Cel mai important, cel al lui Andrei Tînc, de la Luceafărul Oradea. Alături de el, Tiberiu Istrătescu, un tânăr de 18 ani care nu a primit şanse la ASU Politehnica, dar şi Adrian Şter (20 de ani, ex-Comuna Recea), care aparţine de CFR Cluj, Vlad Chera (18 ani, CNP Timişoara), Raul Şimian (21 ani, Sporting Roşiori), şi portarul Alexandru Ciută (17 ani, Giarmata).

De la reunire a absentat Alexandru Popovici, care îşi „încearcă şansa” în fotbalul islandez.

Profile  

PostPosted: Mon Jan 14, 2019 7:57 pm 

Mama lui Istratescu a spus cu gura ei pe Facebook ca jucatorul a plecat pentru ca nu i s-a dat nici o sansa. Nu stiu de ce ne miram. La fel si tatal lui Szasz. Lista jucatorilor care au fost tratati in modul asta e lunga si incepe inca de cand eram in liga a 3a. Tatal lui Andrei Sulea a vorbit de asemenea de modul foarte urat in care i-a vorbit si l-a tratat Cociu. Sa traiasca domn' manager si sa o tina tot asa pana ajungem sa fim 50 la meci.

Profile  

PostPosted: Mon Jan 14, 2019 8:39 pm 

Nu e Istrătescu genul de jucător după care să plângem. Cel puțin în viitorul apropiat, chiar nu aveam ce face cu el și nici nu e momentul să experimentăm.

PS: Exceptându-l pe Tânc, chiar nu pot să nu remarc ce ciurucuri a transferat și Ripensia :lol:

Profile  

PostPosted: Mon Jan 14, 2019 9:30 pm 

Serios? Si de ce l-am adus atunci? Si l-am mai si anuntat ca "jucator de mare perspectiva", ca mai apoi sa nu i se dea nici macar o sansa.

Quote:
Politehnica Timișoara și-a completat lotul în această săptămână cu un jucător de mare perspectivă. E vorba despre Tiberiu Istrătescu, un atacant în vârstă de 18 ani, crescut la Rapid București și „călit” în ultimii doi ani în rigurosul fotbal german. Remarcat deja, chiar pe plan internațional, pentru viteza sa, tânărul atacant așteaptă cu nerăbdare să-și demonstreze toate calitățile în tricoul alb-violet.

http://www.druckeria.ro/tiberiu-istrate ... -minunati/

Cum ziceam, la baliverne si texte siropoase suntem asi. In realitate, e jale la capitolul management.

Profile  

PostPosted: Mon Jan 14, 2019 10:07 pm 

Habar nu am daca e vreo scula sau nu, pentru simplul motiv ca nu l-am vazut jucand. Mi-as fi dorit sa-l vad intr-un meci, o repriza, 20 de minute, 5 minute, daca tot era in lot si primea salar. Si nu e singurul exemplu. S-au rotit aceeasi jucatori, mereu, indiferent de randamentul pe care l-au dat. Pe ceilalti i-am tot vazut, Bozian, Velici, Banica...poate merita o sansa, cat de mica. In rest, chiar nu ma intereseaza cine a plecat, unde a plecat, sau cine, ce a adus.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 134 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next