Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat Aug 24, 2019 5:24 am

Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: #1 | Politehnica v. Mioveni | 3 aug. | ora 18:00
PostPosted: Mon Jul 29, 2019 1:50 pm 

Image

Profile  

Post subject: Re: #1 | Politehnica v. Mioveni | 3 aug. | ora 18:00
PostPosted: Mon Jul 29, 2019 4:11 pm 

Foarte apatic simt debutul de sezon. Dacă acum 3-4 ani abia așteptam toată vara, acuma parcă nici nu-mi doresc să înceapă. Mult prea multe semne dezamăgitoare, de la campania de achiziții slăbuță la rezultatele cu echipe cât de cât apropiate valoric ( Reșița și Ripensia) unde am cam aliniat echipa de bază. Să sperăm că vom începe campionatul mai bine decât se întrevede deocamdată.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 29, 2019 7:46 pm 

Acelasi gand voiam sa-l spun si eu de ceva vreme, asteptam sa vad daca mai apare ceva in perioada asta de transferuri.
Din pacate situatia lotului nu este foarte incurajatoare, in sensul in care fata de returul campionatului am pierdut jucatori importanti. Ma refer in special la Octavian Ursu, Mihai Ene si Motreanu, toti jucatori imprumutati si pentru care nu avem inlocuitori de aceeasi valoare.

La fundas dreapta il avem pe Jurj si cam atat, iar pentru Mihai Ene si Octavian Ursu chiar n-avem inlocuitori. Ok, il avem pe Schieb care a revenit, insa el are mult de recuperat dupa desele accidentari, nu stiu daca a jucat 15-20 de meciuri in 2 ani de zile, trebuie sa intre in ritm de joc, etc. Apoi au mai fost adusi Ungureanu si Lupu, pe care nu-i vad deloc la nivelul celor care au plecat. Sa nu mai spun ca Ungureanu revine dupa o accidentare nasoala, iar pe mine unul nu m-a incantat deloc nici in perioada anteriorara care a fost la noi. Un plus fata de retur ar fi Axente, pe o pozitie unde aveam nevoie chiar daca ramaneau Ursu si M. Ene. Ok, poate reusim sa facem de un prim 11 cat de cat competitiv, mai grav este insa faptul ca nu avem dubluri pe posturi, pe foarte multe posturi, te uiti la banca de rezerve si pare destul de nasol. Se simte lipsa chiar si a unui Bedea, Cojocaru, etc. Nu ma pot pronunta asupra pustilor care sunt in lot, nu i-am vazut jucand, insa o idee mi-am facut citind comentarii de la amicalele din vara asta.

Petruescu tot incearca s-o dreaga prin declaratiile pe care le da, ca avem omogenitate, etc., pai avem omogenitate la un numar de 7-8 jucatori, iar daca pica vreunul, e bai mare. Inteleg perfect situatia in care suntem, insa nu vad de ce nu sa fim obiectivi si mai ales realisti!

Ca si concluzie, pare ca va fi cel mai greu sezon, poate la mare bataie cu primul sezon de B. Trebuie sa strangem randurile si sa compensam din tribuna cu incurajari si cu prezenta la meciuri! E foarte important sa incepem bine si sa adunam puncte, ca vin vremuri grele!

In alta ordine de idei, din pacate starea de amorteala in care se scufunda fotbalul din Timisoara e tot mai adanca, speram ca o data cu disparitia Recasului, se va mai schimba cat de cat ceva cu privire la sponsori, insa pare ca situatia e la fel. Sunt multe de spus pe aceasta tema, poate cu alta ocazie, insa probabil ca asta si merita orasul, cu exceptia a 300-400 de inimosi.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 29, 2019 8:53 pm 

Sponsorii ACS-ului erau fie firme de casă ale PNL-ului (Casa Auto, Perenna), fie companii șantajate de pușcăriabilul din fruntea primăriei (Dalli, Azur). Deci nu mi-aș face mari speranțe în privința lor.

Profile  

PostPosted: Fri Aug 02, 2019 12:02 pm 

Faceti un update la lot va rog cu Motreanu si Vidrasan.
Ambii, desi nu se mai incadreaza pe prezenta regula U21 (desi proasta de panda diliu dezinformeaza in jegurile-i de scrieri de pe liga2.prosport.ro), sunt jucatori cu care s-a primenit chiar bine pe final de campanie lotul, si sa nu uitam totusi ca mai sunt vreo 4-5 saptamani de perioada de transferuri ramase, cine stie ...

Acum, prietene, daca tu-i simti lipsind pe Cojocaru si pe Bedea, sa stii ca personal eu, nu. Un jucator adus de cine stie cine la echipa (a cui pila) si altul fumator si nebun ca si caracter/personalitate, dat imprumut la BM, unde probabil i se plateste salariul + iese mai bine financiar la L3, mna, pai duca-se invartindu-se, din partea mea... Statistic or pe realizari dac-o luam, iti zic eu ca astia 2, mai ales Bedea, n-au prea contribuit nici la goluri, nici la puncte, nici la A PRODUCE FOTBAL, ca doar noi, publicul lui Poli asta dorim, fotbal pentru suporteri, nu ?

Hai, sa fim optimisti! Cu bugetul avut ne batem cu echipe cu bugete de 2-3-7 ori mai mare, si vrem performanta!

HAIDE POLI! OBLIGATORIU INAINTE!!!! MAINE CU TOTII LA MECI, nu pe forum si pe facebook!!!!!!

bizone wrote:
Acelasi gand voiam sa-l spun si eu de ceva vreme, asteptam sa vad daca mai apare ceva in perioada asta de transferuri.
Din pacate situatia lotului nu este foarte incurajatoare, in sensul in care fata de returul campionatului am pierdut jucatori importanti. Ma refer in special la Octavian Ursu, Mihai Ene si Motreanu, toti jucatori imprumutati si pentru care nu avem inlocuitori de aceeasi valoare.

La fundas dreapta il avem pe Jurj si cam atat, iar pentru Mihai Ene si Octavian Ursu chiar n-avem inlocuitori. Ok, il avem pe Schieb care a revenit, insa el are mult de recuperat dupa desele accidentari, nu stiu daca a jucat 15-20 de meciuri in 2 ani de zile, trebuie sa intre in ritm de joc, etc. Apoi au mai fost adusi Ungureanu si Lupu, pe care nu-i vad deloc la nivelul celor care au plecat. Sa nu mai spun ca Ungureanu revine dupa o accidentare nasoala, iar pe mine unul nu m-a incantat deloc nici in perioada anteriorara care a fost la noi. Un plus fata de retur ar fi Axente, pe o pozitie unde aveam nevoie chiar daca ramaneau Ursu si M. Ene. Ok, poate reusim sa facem de un prim 11 cat de cat competitiv, mai grav este insa faptul ca nu avem dubluri pe posturi, pe foarte multe posturi, te uiti la banca de rezerve si pare destul de nasol. Se simte lipsa chiar si a unui Bedea, Cojocaru, etc. Nu ma pot pronunta asupra pustilor care sunt in lot, nu i-am vazut jucand, insa o idee mi-am facut citind comentarii de la amicalele din vara asta.

Petruescu tot incearca s-o dreaga prin declaratiile pe care le da, ca avem omogenitate, etc., pai avem omogenitate la un numar de 7-8 jucatori, iar daca pica vreunul, e bai mare. Inteleg perfect situatia in care suntem, insa nu vad de ce nu sa fim obiectivi si mai ales realisti!

Ca si concluzie, pare ca va fi cel mai greu sezon, poate la mare bataie cu primul sezon de B. Trebuie sa strangem randurile si sa compensam din tribuna cu incurajari si cu prezenta la meciuri! E foarte important sa incepem bine si sa adunam puncte, ca vin vremuri grele!

In alta ordine de idei, din pacate starea de amorteala in care se scufunda fotbalul din Timisoara e tot mai adanca, speram ca o data cu disparitia Recasului, se va mai schimba cat de cat ceva cu privire la sponsori, insa pare ca situatia e la fel. Sunt multe de spus pe aceasta tema, poate cu alta ocazie, insa probabil ca asta si merita orasul, cu exceptia a 300-400 de inimosi.

Profile  

PostPosted: Fri Aug 02, 2019 12:08 pm 

VladNgr wrote:
Faceti un update la lot va rog cu Motreanu si Vidrasan.

Tu faci referire la site-ul oficial?

Profile  

PostPosted: Fri Aug 02, 2019 12:14 pm 

Hai Poli, musai victorie. Va tin pumnii din Germanica.

Profile  

PostPosted: Fri Aug 02, 2019 6:46 pm 

Hai POLI!

Profile  

PostPosted: Fri Aug 02, 2019 6:49 pm 

Cojocaru a fost adus la echipă de Cristea Opria (după a fost refuzat de Ionel Țiganea la ACS), nu cred să fi fost pila cuiva.
De la Bedea aveam așteptări mult mai mari. Îl știam de pe vremea când juca la Oradea (nu era titular), iar la Deva făcuse un retur bun spre foarte bun în liga a 3-a înainte să ajungă la noi. Golul egalizator de la Constanța (după un șut deviat), cursa soldată cu gol din victoria la scor cu Brăila și șutul care a stat la originea golului victoriei înscris de Bozian în victoria cu ACS-ul sunt singurele lui realizări care îmi vin acum în minte.

Profile  

PostPosted: Sat Aug 03, 2019 6:28 pm 

Live: youtu.be/3Kwg3nzNuKs

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next