Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Fri Oct 18, 2019 2:00 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: #37 | Pandurii - SS Politehnica, 25.05, ora 11
PostPosted: Tue May 21, 2019 9:22 am 

Image

Profile  

Post subject: Re: #37 | Pandurii - SS Politehnica, 25.05, ora 11
PostPosted: Sat May 25, 2019 5:36 pm 

0 puncte din ultimele două deplasări, cu o echipă fără obiectiv pe care a cam batut-o cine a vrut în returul ăsta - Snagovul - și cu niște desculți care nu au bătut pe nimeni acasă în retur (cu excepția Brăilei și a Baloteștilor - frumoasă companie pentru noi). Și colac peste pupăză, am mai căzut două locuri în clasament. În loc să încercăm să mai dregem busuiocul pe finalul unui sezon ratat, ne complacem în mediocritate. Ne-ar fi stat rău pe un loc 8, de exemplu, la final?
Sper ca după etapa viitoare să zboare cât mai mulți din actualul lot, cu excepția lui Mera, Scutaru și Ignea, restul sunt de umplutură și chiar ne putem lipsi liniștiți de serviciile lor. Sau nu au valoarea necesară, sau nu au motivație și implicare, chiar nu mai contează. :x

Profile  

PostPosted: Sat May 25, 2019 5:59 pm 

Ole, ole, mulțumim Metaloglobusule!

Profile  

PostPosted: Sat May 25, 2019 6:51 pm 

Pajeu wrote:
0 puncte din ultimele două deplasări, cu o echipă fără obiectiv pe care a cam batut-o cine a vrut în returul ăsta - Snagovul - și cu niște desculți care nu au bătut pe nimeni acasă în retur (cu excepția Brăilei și a Baloteștilor - frumoasă companie pentru noi). Și colac peste pupăză, am mai căzut două locuri în clasament. În loc să încercăm să mai dregem busuiocul pe finalul unui sezon ratat, ne complacem în mediocritate. Ne-ar fi stat rău pe un loc 8, de exemplu, la final?
Sper ca după etapa viitoare să zboare cât mai mulți din actualul lot, cu excepția lui Mera, Scutaru și Ignea, restul sunt de umplutură și chiar ne putem lipsi liniștiți de serviciile lor. Sau nu au valoarea necesară, sau nu au motivație și implicare, chiar nu mai contează. :x

Fara cei 3 nu stiu daca strangeam 20p.
L-as adauga si pe Jurj, Motreanu, Bedea si Ursu care au mai avut ceva realizari.
Murariu, a fost pedeapsa pentru noi. Nu am avut timp nici macar sa ascult meciul la radio dar parca vad ca iar a luat un gol parabil

Profile  

PostPosted: Sat May 25, 2019 7:35 pm 

2 reprize diametral opuse. In primele 45 de minute pe partea lui Cojocaru a fost bulevard; foarte multe greseli, dovada ca Tudoran din acea parte a intrat cu mingea in centru si a marcat. Coada a fost total nesigur, Dros si Vasile pierdeau mingi una dupa alta, Ursu suta spre posrta de parca vroia sa puncteze intre buturi la rugby. Greu de privit primul mitan.

In a doua reprize am avut alt suflu. Mera a fost urcat din prima ca pivot si inevitabil devia foarte bine mingile spre coechipieri. De 2 ori am lovit bara, Ursu si Ignea, ulterior C. Ene a dat peste poarta goala (inimaginabil), suturi de pe 16 m in portar. Realitatea a fost ca Pandurii durii nu au existat, cu exceptia unui contraatac in ultimele minute.

Pacat ca nu ne-am intors cu un punct si i-am dat "apa la moara" circarului de antrenor de la Pandurii. Dumnezeule, omul asta e dement, pur si simplu imbecil si taran cordit prin comportament!

Plusuri azi:
- atitudinea din a doua repriza
- Trip. Pustiul asta a intrat prin minutul 60 si de mult timp vroiam sa il vad jucand pt o durata mai lunga de timp. L-am urmarit cu atentie, iar dorinta lui de afirmare a dat roade intrucat a facut un joc bun spre foarte bun. Nici nu concep sa nu il vad titular cu Metaloglobus.
- Mera. Deja e de ampulea sa ne tot bazam pe el ca sa o bagam in ate
- Ignea si M. Ene deoarece au fost singurii care au avut coaie sa patrunda cu mingea la picior in jumatatea adversa

Minusuri:
- C. Ene. Cat e transportul pana la Constanta? Il platesc eu in plm doar ca sa nu il mai vad in teren. Nesimtit, rudimentar, figurant. Cum sa ratezi cu poarta goala?!
- Ursu deja se gandeste cum sa se dea pe langa Lobont ca de fotbal in tricoul lui Poli i se rupe, cel putin in acest meci
- Bedea cred ca a fost rupt aseara. Altfel nu imi explic indolenta lui.
- ba, a fost foarte trist sa ii vezi pe aia de la Pandurii (clar mai slabi valoric in comparatie cu noi) ca sunt in stare sa muste din gazon pt un rezultat pozitiv. In schimb, pizdarii nostri aveau grija sa se sicaneze prin vorbe de prost cu gust cu banca lor de rezerve si cu niste suporteri de langa.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 5 posts ]