Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Fri Oct 18, 2019 2:39 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 20 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: #36 | SS Politehnica - CS Balotești, 18.05, ora 11
PostPosted: Sat May 18, 2019 2:16 pm 

malu valu wrote:
Cei care ati fost la meci, asa slab am jucat sau? Ca nu inteleg scaderile astea de forma, dupa ce acum 1 săptămâna eram egalati in min 93 de lider. Bine ca am batut, ca numai nervi ne fac baietii.
Daca nu am avea emotii, parca nu am fi noi.
Hai Poli!

Lamentabil, jenant, umilitor pentru suporteri, frustrari in tribune.

Cum sa iti spun, Balotesti a jucat cu niste jucatori care: unii cred ca au innoptat in fabrica de bere la ce burti aveau, pt 2 dintre ei imi era teama ca ii arunca vantul in fantana de pesti din centru, un atacant nu cred ca avea peste 1.65 inaltime si si-a batut joc de apararea noastra.

Nu mi s-a intamplat vreodata ca dupa o victorie sa nu am sentimentul acela de euforie, de satisfactie. Am fost alaturi de majoritatea de pe stadion total anost.

Stii ca atunci cand mergi in deplasare in jurul Bucurestiului aia te urca pe gard prin duritate si joaca doar cu talpa sus. Ei bine, noi mai putin le intindeam covorul rosu pe teren, nu cumva sa ii jenam prin ceva.

Muie tuturor comunelor de pe langa capitala care se afla in primele 2 ligi din Romania!

Profile  

PostPosted: Sat May 18, 2019 8:58 pm 

Un meci care vreau sa-l uit repede, un cosmar dar cu final fericit fata de meciurile cu Bacăul sau Recas. Cum mortii ma-si poti sa joci fotbal cu, Clinceniul, cu Petrolul, cu uta si sa te caci pe tine la meciuri cu echipe de doi lei ?? Cum poti sa pregatesti asemenea meciuri unde musai trebuie sa functioneze "flexul" , tu joci domneste ???

Profile  

PostPosted: Sun May 19, 2019 1:04 pm 

Energeticianul - Pandurii 1-2. Avem 6p fata de prima sub linie cu 2 etape înainte de final (Energeticianul cu care s-a luat 1p...)
Suntem salvați?

Profile  

PostPosted: Sun May 19, 2019 1:13 pm 

VladNgr wrote:
Energeticianul - Pandurii 1-2. Avem 6p fata de prima sub linie cu 2 etape înainte de final (Energeticianul cu care s-a luat 1p...)
Suntem salvați?

Golaverajul. Pana la noi, mai e cel putin 1 echipa cu 45 de puncte care sta mai rau in clasament: Ripensia (42-52) si poate Metaloglobus daca pierde cu Targoviste. Noi suntem la 37-37.

Profile  

PostPosted: Sun May 19, 2019 1:27 pm 

Clau1921 wrote:
VladNgr wrote:
Suntem salvați?

Golaverajul. Pana la noi, mai e cel putin 1 echipa cu 45 de puncte care sta mai rau in clasament: Ripensia (42-52) si poate Metaloglobus daca pierde cu Targoviste. Noi suntem la 37-37.

Chiar daca am pierde ambele jocuri ramase, nu vad Tg Jiu resp Energ sa treaca peste noi avand in vedere ca au jocuri cu primele clasate

Profile  

PostPosted: Sun May 19, 2019 3:20 pm 

Îmi e greu să mă pronunț pe meciul ăsta pentru că nu l-am văzut, dar pot să spun ce am simțit cu ochii-n flashscore.
La primul sunet de notificare am zis că am început balul. La al doilea, am zis că ne-am dezlănțuit, doar ca să aflu că am fost egalați. "E doar un accident". La a treia notificare mi-am zis că am preluat din nou conducerea foarte devreme. Când am văzut că de fapt suntem conduși, mi s-a instalat un nod în gât și aveam meciul cu Aerostar în cap. Mi-am pierdut orice speranță. Apoi a venit pauza. M-am chinuit să mă umplu de speranță și să mă auto amăgesc cum că vom reveni în joc și chiar vom câștiga. Era o luptă acerbă între optimismul și realismul meu, iar rațiunea nu avea câștig de cauză în fața dorinței. Am stat ca pe ace în așteptarea "dingului" eliberator și simțeam cum celule din mine mor cu scurgerea timpului. În timp ce îl încălțam pe fiu-miu vine din telefon un sunet. Am urlat "GOL!" scurt, convins fiind că noi am marcat. Am verificat și când am văzut că e 2-2 mi-a revenit zâmbetul tâmp pe buze. Ferm convins că nu greșește optimismul meu, am început să simt cum se regenerează celulele moarte anterior. La 3-2, delir. La sunetul următor eram convins că a venit în sfârșit dezlănțuirea. 3-3 în loc de 4-2, am picat psihic. Nu mai aveam chef de nimic. Îmi venea să sparg totul în calea mea și să trag obloanele zilei de sâmbătă. Mă certam în gând și mă pulăiam că iar m-am lăsat ca boul pradă dorinței doar ca viața să îmi bage rânjind un cuțit în inimă. La sunetul următor eram ferm convins că au preluat desculții conducerea. Nici măcar nu m-am uitat la telefon. Viola mi-o zis că de fapt noi am marcat. Dar chiar și așa, eram la fel de nervos și convins că vom fi egalați până la sfârșitul meciului. Ba chiar că o să și pierdem, pentru că dacă ne-au dat 3 goluri Baloteștiul, de ce nu ne-ar da și 4 sau chiar 5?!
Și a venit sunetul. Eu credeam că e 4-4, dar mesajul era "Final 4-3".
Atât de mult am fost pleznit și răsturnat emoțional încât nici azi nu pot să mă bucur de victorie. Totuși, sunt cele 3 puncte care ne-au salvat 97% matematic. De aici încolo vreau să văd dezinvoltură în jocul nostru, să văd bucurie în joc și vreau să văd... meciurile, în pula calului! Sunt câteva sute bune de persoane pe stadion și noi nu găsim unul care să facă un live pe Twitter sau Facebook sau pe orice altă fucking platformă, pentru fraierii ăia care sunt departe de Timișoara?!

Profile  

PostPosted: Sun May 19, 2019 5:16 pm 

Ce să zic, mă bucur că nu am urmărit meciul live. :D Victoria e victorie, felicitări! E poate cel mai greu sezon de până acum, e bine ca reușim să trecem pragul.

Profile  

PostPosted: Sun May 19, 2019 8:16 pm 

Na bun, atunci cu toții la Târgu Jiu!

Profile  

PostPosted: Sun May 19, 2019 8:36 pm 

Mircea, noi de pe Druckeria 360, am încercat sa transmitem meciurile din sezonul ăsta. Nu ne-a iesit in retur din lipsa unui voluntar. Acum 1 luna am găsit un student din Maramureș care face facultatea in Timișoara. Sâmbăta asta ar fi facut transmisiunea asta pe fb, dar are o mana in ghips. El e in primul an, din sezonul viitor a zis ca se va ocupa de treaba asta, sper sa se țină de treaba, pare incantat dupa primele meciuri transmise, el nefiind polist. Din păcate, nu avem o camera prea buna de filmat. Avem un gopro, pe care vrem sa o vindem, sa luam o alta, care speram sa faca o filmare mai buna. Astea sunt condițiile, nu gasim voluntari de acasa, baiatul e nepotul unuia din Druckeria 360.

Profile  

PostPosted: Fri May 24, 2019 6:09 pm 

Eu n-as fi asa critic dupa meciul asta, n-as spune ca baietii au jucat fara ambitie, ci ca la un moment dat s-a simtit presiunea si frica de rezultat. Si nici n-as spune ca Balotesti este o echipa mai slaba decat Braila, deloc. Insa n-ar fi trebuit sa avem emotii cu ei, insa asta este fotbalul. Chiar ii spuneam lui Doru in timpul meciului ca la modul cum se joaca, mi-e frica ca astia ne dau un gol si apoi vom fi cacaciosi, din pacate chiar asa a fost!

In repriza a doua a fost ''focul pe ei'', am atacat cu toate liniile si pentru la anul trebuie sa ne cautam fundas central, pentru ca pe Mera trebuie sa-l trecem varf :mrgreen: Cum sa nu-l treci varf cand din pozitia asta ti-a scos penalty, ti-a dat gol si pasa de gol? :D Plus inca vreo 2 ocazii mari ratate. La golul 3, dupa greseala lui Scutaru, care hai sa spunem ca se mai intampla, o greseala mai grava mi se pare cea a lui Murariu (e o chestie de abecedarul fotbalului), nu poti sa iesi la 11-12 metri in intampinarea adversarului, cand el este in duel cu fundasul tau la 17-18 metri. Daca ar fi stat la locul lui in poarta, ''sutul'' ala ar fi fost cel mult pasa la portar.

Pana la urma e bine ca s-a terminat cu bine! In proportie de 90% suntem salvati, dar tare mi-e teama sa nu fim relaxati, pentru ca Energeticianul chiar daca nu prea mai are sanse, joaca cu 2 echipe care vor fi in vacanta - Metaloglobus si Chindia.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 20 posts ]  Go to page Previous  1, 2