Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Wed Jun 03, 2020 12:11 pm

Post new topic Reply to topic  [ 197 posts ]  Go to page Previous  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Author Message
 Post subject: Re: Liga 2
PostPosted: Fri Jan 03, 2020 11:20 am 

si totusi in alte parti cum se pot da bani in continuare de la bugetele locale fara sa aibe probleme? nu ca asta ar fi solutia salvatoare, dar asa ca idee la noi nu se baga bani nici macar in infrastructura sportiva. din pacate cat timp e Lae primar nici nu pare sa se miste ceva in directia potrivita.

Profile  

PostPosted: Mon Jan 06, 2020 4:38 pm 

ioio viola wrote:
si totusi in alte parti cum se pot da bani in continuare de la bugetele locale fara sa aibe probleme? nu ca asta ar fi solutia salvatoare, dar asa ca idee la noi nu se baga bani nici macar in infrastructura sportiva. din pacate cat timp e Lae primar nici nu pare sa se miste ceva in directia potrivita.
Inca 5 luni si am sapat si de lae...

Profile  

PostPosted: Wed Jan 08, 2020 4:11 am 

Conducerea vrea să rezilieze contractele sau să micşoreze salariile unora dintre jucători, însă aceştia nu sunt de acord să semneze actele înaintate de preşedintele Marius Stan, scrie DigiSport.

Petre Racu, Guy Gnabouyou, Cezar Lungu, Mădălin Mihăescu, Ştefan Bărboianu, Ionuţ Cioinac, Alexandru Zaharia, Alexandru Munteanu, Bogdan Gavrilă, Walace Alves da Silva, Ştefan Blănaru sau Younes Hamza sunt, potrivit surselor Liga2.ro, pe această listă.

2-3 nume interesante pe "lista neagra". Nu stiu daca ne permitem sa discutam :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Wed Jan 08, 2020 9:37 am 

@ioio viola: și eu m-am întreabt asta, în special la Pitești. Probabil concurs de dosare cu dedicație.
@sunzone: nu aș băga mâna în foc
@alex.1921: nu văd unul pe lista aia pe care să mi-l doresc.

Profile  

PostPosted: Fri Jan 31, 2020 12:55 pm 

sunzone wrote:
ioio viola wrote:
Inca 5 luni si am sapat si de lae...

Nici o sansa, ii prea guraliv si prinde prea bine. "Face ceva"

Profile  

PostPosted: Thu Mar 12, 2020 3:11 pm 

s-a suspendat tot ce inseamna fotbal pana in 31.03

Profile  

PostPosted: Thu Apr 30, 2020 4:31 pm 

Deși mi-a picat greu ( cui plm nu-i dor de Poli până la primul meci în care nu jucăm nimic?! :mrgreen: ), înțeleg punctul de vedere al clubului cu înghețarea sezonului. Pe noi ne-ar omorî varianta jucării cu porțile închise pentru că noi nu suntem un club în care CL și/sau CJ să bage bani cu nemiluita, cum e cazul la Arad, Reșița, Pitești, Buzău, Cluj sau Călărași. Dar asta este o situație care ne-am asumat-o, chiar dacă acum ne pică rău. Însă, dacă e să o luăm și sportiv, tot aici ne întoarcem.
Văd că se insistă tot mai mult pe reluarea campionatului în format play-off, play-out, o variantă pe care nu o pot accepta nicicum în forma care se vehiculează acum. Primele 8 în play-off și restul în play-out. Atât noi cât și fece Sarcină avem un joc mai puțin disputat ca Buzău și Farul, situate între noi și/sau chiar pe locul 8, cel care duce în play-off. Și dacă situația asta nu era suficient de delicată, vine partea mai puțin plăcută. Anumite echipe din play-off, și-au adunat punctele actuale prin retragerea Snagovului. FC Argeș, Buzău, Metaloglobus, UTA ( nu că le-ar fi fost necesare) dar și fece Sarcină au deja în cont victoria, pe când ceilalți ( printre care și noi) nu avem acele puncte în clasament, deși e o tehnicalitate așteptarea rundei pentru a-ți fi acordate.
Cea mai corectă variantă de a încheia sezonul e pe gazon, în cele 14 runde rămase. Asta e cea mai normală și de dorit situație. Dacă nu, atunci îngheț complet și încercăm din nou la anul ( nașpa pentru UTA care chiar merită promovarea directă pentru că e cea mai constantă echipă).
Play-off și play-out nici nu încape discuția fără să primească toți cele 3 puncte din oficiu pentru Snagov și fără să ne disputăm meciul cu fece Sarcină. Suntem ambele cu un joc în minus față de restul de mai sus, cu șanse la locul 8, și oricum urma meciul direct în următoare etapă ce-o aveam acasă. Dar cum asta crează probleme pentru echipele care au luat deja punctele cu Snagov și rămân cu un joc în minus... Shit show.
Deci totul sau nimic!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 197 posts ]  Go to page Previous  1 ... 16, 17, 18, 19, 20