Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat Jun 06, 2020 6:59 pm

Post new topic Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: Donatii POLI
PostPosted: Mon Feb 18, 2019 5:07 pm 

Oricât să fie, tot e un plus. Din mărunțișuri din astea s-au adunat anul trecut un pic peste 108.000 lei.

Profile  

PostPosted: Sun Jan 05, 2020 9:28 am 

Aș avea două propuneri pentru suplimentarea veniturilor clubului nostru.

Prima, și, din punctul meu de vedere, cea mai ușor de realizat, ar fi introducerea opțiunii de donat live în bara de chat a meciurilor transmise pe Youtube. S-ar putea crea, de exemplu, 4 opțiuni de donații în valoare de 10, 20, 50 și 100 de lei care ar fi mult mai la îndemâna celor care urmăresc meciul decât actualul bilet virtual. Să nu mai zic că, la marcarea unui gol de către ai noștri, în euforia momentului, mulți ar decarta mai ușor.
Eventual, dacă ar fi posibil, aș permite vizionarea meciului doar celor care plătesc biletul virtual, ca să nu mai intre pe chat tot felul de obraznici care aruncă gratuiut cu rahat.

A doua propunere: crearea unui cont de Patreon de către club, cu două sau trei tipuri de subscripții, prin care, în schimbul unui abonament lunar, fanii ar putea citi știri, cronici, editoriale, interviuri, viziona galerii foto sau video-uri exclusive. De exemplu, s-ar putea înregistra întâlnirea cu Benga de la cafenea și s-ar pune la dispoziție doar subscriberilor. Aici ar fi mai mult de lucru, nu știu dacă ar merita efortul, dar ar trebui măcar studiată ideea.

Un An Nou cu bucurii pentru toată comunitatea polistă!

Profile  

PostPosted: Sun Jan 05, 2020 6:18 pm 

ne explici puțin cum ar merge donația live? nu îmi dau seama exact cum ar fi implementată, poate ai văzut la altcineva că o face și ne putem inspira.
pt punctul doi avem nevoie de oameni care să creeze conținut, aici stăm rău pt că lucrăm aproape exclusiv cu voluntari și se vede.

Profile  

PostPosted: Sun Jan 05, 2020 7:36 pm 

Se poate face prin integrarea funcției Super Chat și eventual Super Sticker. E folosită de majoritatea celor care fac live pe Youtube.
https://www.youtube.com/watch?v=_irOwhyyxHY
https://www.youtube.com/watch?v=lid4XgsYvrU

Profile  

PostPosted: Sun Jan 05, 2020 9:28 pm 

... si 30% incaseaza Youtube! :lol:
Eu donez lunar virand suma pe contul Druckeriei. E mai simplu si fara "pierderi" pentru "Poli".
Pacat pentru fiecare Euro sau leu jecmanit de terti. Mai ales cand nerusinarea atinge peste 5% din suma donata. De ani de zile nu mai vad vreo dobanda pe banii mei. Din contra.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 16, 2020 11:02 am 

Buna dimineata tuturor!

Situatia actuala nu-mi permite sa mai pot iesi din Germania fara motiv bine intemeiat, in curand poate nici macar din Bavaria sau chiar din oras, asa ca rog frumos pe cei responsabili din "Druckeria" sa dea lada de bere ce mi se cuvine ca detinator de card "Platinum" polistului Doru Adam!

Din acelasi motiv, cel al imobilitatii ordonate de sus in Germania si in toate tarile vecine cu Germania, rog sa-mi trimiteti doua tricouri "UPT 100", marimea "M".
Pentru asta am sa virez astazi in contul Druckeriei 100 euro.
Ce va ramane dupa scaderea costurilor de rigoare, bagati la "bilete virtuale".

Va multumesc frumos si va urez multa sanatate si mult succes!

PS: Draga Doru, daca citesti aici, confirma, te rog, primirea lazii de bere.
Hai noroc si sanatate!

Profile  

PostPosted: Mon Mar 16, 2020 1:49 pm 

mikesh55 wrote:
Buna dimineata tuturor!

Situatia actuala nu-mi permite sa mai pot iesi din Germania fara motiv bine intemeiat, in curand poate nici macar din Bavaria sau chiar din oras, asa ca rog frumos pe cei responsabili din "Druckeria" sa dea lada de bere ce mi se cuvine ca detinator de card "Platinum" polistului Doru Adam!

Din acelasi motiv, cel al imobilitatii ordonate de sus in Germania si in toate tarile vecine cu Germania, rog sa-mi trimiteti doua tricouri "UPT 100", marimea "M".

Hai noroc si sanatate!

Salutari Otmar!

Cu bere mai dureaza putin pana o primim dar deja l-am notat pe Doru, speram ca o imparte cu noi :mrgreen:

Legat de tricouri, trimitem mai departe si o sa le primesti.

Ganduri bune!

Profile  

PostPosted: Tue Mar 17, 2020 10:42 am 

In regula. Mulumesc!
De sperat aveti voie... :lol: Dati-va bine pe langa el si nu cred ca e problema. ;)
Dar s-o beti in aer liber, cica intareste imunitatea!
In acest sens, multa sanatate la noi toti!

Profile  

PostPosted: Wed Mar 18, 2020 1:49 am 

mikesh55 wrote:
In regula. Mulumesc!
De sperat aveti voie... :lol: Dati-va bine pe langa el si nu cred ca e problema. ;)
Dar s-o beti in aer liber, cica intareste imunitatea!
In acest sens, multa sanatate la noi toti!

Salutare mikesh, si multa sanatate tuturor polistilor!

Profile  

PostPosted: Wed Mar 18, 2020 10:46 am 

mikesh55 wrote:
Buna dimineata tuturor!

Hai noroc si sanatate!

Salutare! Donez si eu lada mea pentru baietii din grupul de voluntari, o merita cu prisosinta!

Tudor Radu

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next