Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Wed Sep 30, 2020 5:48 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: #14 | Politehnica v. Dunărea CL | 26 oct. | ora 14:00
PostPosted: Tue Oct 22, 2019 11:40 am 

Image

Profile  

Post subject: Re: #14 | Politehnica v. Dunărea CL | 26 oct. | ora 14:00
PostPosted: Sat Oct 26, 2019 2:50 pm 

Vai si amar...
Fara antrenor, fara chef, fara idee de joc.

Profile  

PostPosted: Sat Oct 26, 2019 3:18 pm 

Incep sa cred ca fotbalistul roman s-a nascut obosit.

Dar hai ca se poate, musai 3p

Profile  

PostPosted: Sat Oct 26, 2019 4:05 pm 

Manea de câteva etape e mort,nu poate face o preluare simpla.Ungureanu cand are mingea la picior e destul de ok dar in rest se plimba pe acolo,doarme pe teren.Ce se intampla cu Motreanu,asa slab e dintr-o data?O etapa e rezerva,in urmatoarea nu prinde lotul si tot asa...

Profile  

PostPosted: Sat Oct 26, 2019 5:26 pm 

Prima repriza a fost catastrofala. A doua repriza buna, cateva ocazii mari, o bara... puteam castiga dar puteam la fel de bine sa terminam invinsi la ocazia lor din ultimile 10 min. scoasa de Contra. Manea a intrat forte rau, de cateva etape e terci. Dros foarte slab azi iar Axente apostrofat tot jocul, la sfarsit chiar a reactionat nervos catre niste suporteri. Din punctul meu de vedere, Axente a jucat forte slab prima repriza, in nota echipei practic, dar in a doua a jucat binisor. Cred ca avem asteptari prea mari de la omul asta, mie mi se pare ca vrea dar nu poate mai mult... nu stiu daca nu poate fiindca nu e pus in valoare de catre antrenor si echipa nu il ajuta, ori nu mai poate el. Chereches in schimb joaca tot mai bine si chiar am remarcat centrarile lui bune. Sigur echipa poate mult mai mult de atat!

Last edited by pif on Sat Oct 26, 2019 10:02 pm, edited 2 times in total.

Profile  

PostPosted: Sat Oct 26, 2019 6:49 pm 

Calancea a aparat de parca avea 2 pauza 1 final pe bilet. In a 2-a repriza mai ca nu si-a bagat-o singur in poarta, pacat ca nu am stiut sa profitam si sa urmarim acolo pe mingea a 2-a.
Legat de jocul nostru...zici ca a revenit Petruescu antrenor.

Profile  

PostPosted: Sat Oct 26, 2019 7:02 pm 

Nu cred ca am jucat rau, in repriza a doua a fost chiar binisor, pacat ca nu se trage deloc din afara careului, chiar daca golul nostru a fost foarte parabil, nu ar strica deloc sa se suteze la poarta cand suntem aproape de careul mare, multe situatii irosite azi cand s-a preferat o pasa in lateral si apoi faza s-a stins. Contra, din nou, unul din remarcatii de azi. Pacat de acel penalty, nu stiu daca a fost, dar mie mi s-a parut mult prea usor dat...Obligatoriu inainte!

Profile  

PostPosted: Sun Oct 27, 2019 12:28 pm 

Tare aș vrea să-l văd pe moldovean, titular. E bătăios, agresiv în limita sportivității și ce mi-a plăcut e că stă cu fața la poarta. Faza în care a preluat la marginea careului, și-a făcut scurt mingea pe stângul și a tras aproape fără elan, în forță, chiar a fost de atacant zdravăn. Poate și lui Axente i-ar fi mai ușor cu un coleg în atac, nu știu ce să zic. O repriză a 2-a bună făcută și de Axente, nu a excelat, dar a muncit, a făcut presing.

Au fost două faze în care puteam marca, dacă aveam un jucător în careu la mingile respinse de portarul lor. De asta, tare aș vrea să văd un prim 11 cu Axente și Zabun din start. Poate chiar la Petrolul, de ce nu?!

Eu unu nu am plecat dezamăgit, a fost un joc plăcut, în care chiar s-a jucat ok și per total cred că a fost echitabil, puteam să batem, dar puteam să și luăm încă două goluri. Un mare bravo pentru Contra, de la meci la meci tot mai bun. De mult timp nu am mai avut așa siguranță în poartă.

Hai Poli!

Profile  

PostPosted: Mon Oct 28, 2019 11:52 am 

Un meci cu 3 reprize foarte diferite. Și nu mă refer doar la jocul nostru. Și adversarul a fost palid în prima repriză. Se vede că au venit cu lecția învățată de la Mioveni și Getodacica. "Rupem orice tentativă de joc și speculăm contra atacul". Au primit un penalty pe care, din ce-am văzut cu coada ochiului, nu a prea fost. Dar pentru că eram cu ochii pe minge, nu la presupusul contact, să zicem că nu am văzut eu bine. În repriza a doua s-a jucat altceva pentru că am reușit egalarea destul de repede. Altfel aveam prima repriză în oglindă. Nu înțeleg de ce se insistă cu Ignea pe faza de închidere. Se vede că nu-i naturală prezența lui acolo. Ca micky, mi-a plăcut Zabun și atitudinea lui în teren. Nu prea mi-a plăcut Axente pentru că deși rolul său e de pivot în echipa asta, și chiar nu-i este deloc ușor pentru că nu e poziția lui, a ținut prea mult de minge în multe momente, iar ratarea din 2 metri de poartă, când a băgat piciorul sub minge în loc să pună simplu latul mi-a scos 8 peri albi instantaneu. Mi-a plăcut și Contra. Foarte bune intervențiile sale. Murariu o să prindă greu echipa, chiar dacă nu mai are gafele de la început.
Dar cel mai și cel mai mult mi-a plăcut de MVP-ul meciului. Porumbelul! Îl durea pe el în cur că la 3 metri de el alergau jucătorii. El găsise ceva acolo în iarbă și nimic nu-l putea scoate din zen.

Profile  

PostPosted: Mon Oct 28, 2019 12:53 pm 

Repriza a 3-a a fost la birt, sau acasa? :D

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next