Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Wed Jun 03, 2020 1:51 pm

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: #5 | Politehnica v. Concordia | 31 aug. | ora 11:00
PostPosted: Tue Aug 27, 2019 1:13 pm 

Image

Profile  

Post subject: Re: #5 | Politehnica v. Concordia | 31 aug. | ora 11:00
PostPosted: Sat Aug 31, 2019 8:52 am 

Link pentru live: youtu.be/pNisuvRYqqM

Profile  

PostPosted: Mon Sep 02, 2019 8:53 am 

Bag de seama ca toata lumea e multumita cu schimbarea antrenorului de indata ce nu s-a scris un mesaj pe acest topic. :)

Exact cum a scris Micky pe facebook, sambata s-a vazut fotbal cat nu s-a vazut in toate cele 4 etape. Pacat de ratarile rarisime: Scutaru din voleu, Jurj prin lovitura de cap.

Profile  

PostPosted: Mon Sep 02, 2019 9:25 am 

Nu chiar toată lumea. Adică nu la antrenor văd eu că ar fi problema. Da, am văzut ceva fotbal, dar asta pentru că și adversarul a încercat să joace ceva și s-a deschis. Dacă învățau lecția de la Mioveni și geto-daci luau punctul fară prea multe emoții. S-a văzut că de prin minutul 70 s-au retras și s-au închis un pic iar noi am fost la fel de periculoși ca o zambilă. Ba chiar puteau de 2 ori să ne înțepe în final.
Trebuie să găsim soluții de crea ocazii și când adversarul se închide în carapace.
PS: Era să uit. Bun jocul lui Popescu.

Profile  

PostPosted: Mon Sep 02, 2019 11:12 am 

Clau1921 wrote:
Bag de seama ca toata lumea e multumita cu schimbarea antrenorului de indata ce nu s-a scris un mesaj pe acest topic. :)

Exact cum a scris Micky pe facebook, sambata s-a vazut fotbal cat nu s-a vazut in toate cele 4 etape. Pacat de ratarile rarisime: Scutaru din voleu, Jurj prin lovitura de cap.

Poate a fost prima data cand s-a vazut “putin” fotbal (ca n.a fost chiar asa mult) pt ca baietii au fost anuntati de plecare inainte de meci.
Cum s-a lasat linistea pe forum, pote s-a lasat si in vestiar...zic si eu...

Profile  

PostPosted: Mon Sep 02, 2019 1:34 pm 

S-a jucat intradevar altceva, ca a tinut de plecarea antrenorului, de adversar, de Stiinta, D-zeu stie

Ce nu pot insa intelege la antrenori, incapatanarea asta cu privire la un sistem, la a nu renunta la principiile lor indiferent de situatie...

Profile  

PostPosted: Mon Sep 02, 2019 1:41 pm 

Clau1921 wrote:

Pai daca tot ai ridicat migea 'la fileu'...
Nu sunt deloc convins de Gusatu ca si antrenor, dar sunt pregatit sa-i dau o sansa. Consider ca in situatia in care suntem, nu ne permitem sa 'experimentam' cu oameni care au 0 experienta in a antrena in esaloanele superioare. Dar probabil asta ne putem permite in momentul de fata, iar Gusatu reprezinta intr-adevar 'spiritul Politehnicii' . Dar din pacate nu spiritul antreneaza sau joaca pe teren.
Asadar mult succes!

Legat de meci: cum am mai zis si cu Rapid, Popescu este un real castig. Incredibila diferenta, intre el si Trip, Jurj sau Pitigoi. Si nu numai diferenta tehnica, ci si cea de atitudine ( rautate in joc, disponibilitate la efort etc ). Ceea ce face insa si mai dezamagitoare comparatia.
Da, am jucat 'ceva' mai ofensiv, dar tot am impresia ca meciurile ar putea dura si 5 ore, ca tot nu o bagam in atze. Trebuie facut ceva sa-l valorificam pe Axente!

Trei jocuri acasa fara gol inscris spune totul. Continuand in felul acesta nu ai cum sa scapi de la retrogradare.
Sper ca 'socul produs la echipa' ( deja ma dispera expresia ) sa fie unul pozitiv.

In rest: Hai Poli!

Profile  

PostPosted: Mon Sep 02, 2019 1:51 pm 

vrajeala wrote:
S-a jucat intradevar altceva, ca a tinut de plecarea antrenorului, de adversar, de Stiinta, D-zeu stie

Ce nu pot insa intelege la antrenori, incapatanarea asta cu privire la un sistem, la a nu renunta la principiile lor indiferent de situatie...

+ 1 ! Sa nu-l mai aud pe-unul ca zice ca n-avem bani, ca n-avem jucatori, ca n-avem, ca n-avem, pentru ca pana una alta intr-un an si o vara de domnie, musiu CP a prins 3 perioade mari si late de transferuri, si tot ce-a facut el a fost sa dea afara nucleul vechi din ce mai ramasese in vara lui '18 si sa-si aduca jucatorii placuti de el sau serviti de-unul sau altul din club sau din afara (cu interese la club).
Si da, preferam un sezon intreg cu Nea Toni antrenor (ala trecut sau asta) in care jucatorii sa joace ce stiu ei mai bine si mai mult, decat incapatanarea asta tipic pitzurciana a lui CP, parca preluata de la mai-marele brunet, decat fixismele lui in care nu-l lasa pe x sau y sa urce ori cu mingea la picior ori sa preia mingi. Hai c-am zis-o. Bomba a fost dezamorsata, regele a murit, traiasca regele! Socul la echipa sper sa fi fost produs, asa cum au obtinut acum egal cu o fosta componenta a L1, asa se poate produce ceva bun si sambata la 11 la Tr.Magurele... la fel cum s-a produs si la Mioveni cand a revenit nea Toni pe banca dupa plecarea lui B.Andone (of cat de departe par vremurile alea, ce echipa si ce sperante INCA mai aveam...)

Bine ai venit, Gusi-Gol! Care puteti haideti azi la 6PM pe Stiinta sa-i aratam lui Gusatu ca aici e Politehnica. Obligatoriu inainte!

Profile  

PostPosted: Mon Sep 02, 2019 6:37 pm 

VladNgr wrote:
vrajeala wrote:

+ 1 ! Sa nu-l mai aud pe-unul ca zice ca n-avem bani, ca n-avem jucatori, ca n-avem, ca n-avem, pentru ca pana una alta intr-un an si o vara de domnie, musiu CP a prins 3 perioade mari si late de transferuri, si tot ce-a facut el a fost sa dea afara nucleul vechi din ce mai ramasese in vara lui '18 si sa-si aduca jucatorii placuti de el sau serviti de-unul sau altul din club sau din afara (cu interese la club).
Si da, preferam un sezon intreg cu Nea Toni antrenor (ala trecut sau asta) in care jucatorii sa joace ce stiu ei mai bine si mai mult, decat incapatanarea asta tipic pitzurciana a lui CP, parca preluata de la mai-marele brunet, decat fixismele lui in care nu-l lasa pe x sau y sa urce ori cu mingea la picior ori sa preia mingi. Hai c-am zis-o. Bomba a fost dezamorsata, regele a murit, traiasca regele! Socul la echipa sper sa fi fost produs, asa cum au obtinut acum egal cu o fosta componenta a L1, asa se poate produce ceva bun si sambata la 11 la Tr.Magurele... la fel cum s-a produs si la Mioveni cand a revenit nea Toni pe banca dupa plecarea lui B.Andone (of cat de departe par vremurile alea, ce echipa si ce sperante INCA mai aveam...)

Bine ai venit, Gusi-Gol! Care puteti haideti azi la 6PM pe Stiinta sa-i aratam lui Gusatu ca aici e Politehnica. Obligatoriu inainte!

Ce jucători de bază, exceptându-l, poate, pe Bilia, a dat afară? Pe Giuricici, pe Ghinescu?

Profile  

PostPosted: Tue Sep 03, 2019 8:50 am 

Pajeu wrote:
VladNgr wrote:
vrajeala wrote:

Ce jucători de bază, exceptându-l, poate, pe Bilia, a dat afară? Pe Giuricici, pe Ghinescu?

Eu iti insir aici niste nume din loturile 17-18 + 18-19 care au disparut sub comanda sa, de cand a preluat mandatul:
- Bilia - cap de lista, nu poti in momentu-n care ai rezultate de 2 bani (eram aproape sub linie) sa-i spui ca are prea multe meciuri si minute jucate si trebuie fortat Jurj ca-i la U19, si ce? si Bilia fusese pana la U19 in lotul national, si ? cati ajung de-acolo in Nationala mare? sub 10%, nu? Baiatul asta juca cu sufletul la Poli de 3 ani jumate la momentul darii lui afara (ma rog, prezentata ca dorinta de reziliere, pentru ca efectiv nu mai putea lucra cu CP), nu statea chiar rau la performante pe teren, insa statea chiar rau la salariu spre deosebire de altii cu nume care-au mai prins un meci la L1. Dar, ca-ntotdeauna, se doreste excluderea caracterelor, a personalitatilor puternice care nu executa ca oile uneori aberatiile cerute.
- Poparadu - pe care l-a fortat aiurea in amicalul de prezentare cu Zimbru in final de iulie '18, ca apoi sa nu se poata baza prea mult pe el tot sezonul de vara-toamna, ca mai apoi (creme-de-la-creme) sa mai si anunte in iarna ca cei 5 jucatori cu experienta pe care se baza au prins impreuna doar 35 min. ?! Pai cum sa fi prins mai mult in conditiile in care cei 3 fundasi erau expusi meci de meci cartonaselor, tinand apararea - care n-a avut prea multe goluri luate, la un moment dat media era de sub un gol pe meci, iar Ignea la fel avea de fragmentat jocul / rupt meciul la mijloc;
- Lazea - ma rog ... s-a insistat mult pentru el sa revina in iarna '18 ca apoi dup-un an sa plece, 'victima' a inca unei reduceri de buget salarial;
- Bozian + Velici + Nicolescu - 'copiii' lui de suflet - iarna 2018 => pa;
- Dalin Munteanu - futut si rasfutut in cazuri care se pot exemplifica - a ajuns baiatul sa se lase de fotbal, dupa o accidentare stupida intr-un amical fara sens intre doua universitare cu orgolii total ampwlea pentru Municipiul Timisoara, pentru ca noi l-am crescut pe Mura si i-am dat sanse fara nr. (de a ne manca meciurile, si nervii).

+ Alte afaceri cam proaste pt. club in sez. 18-19: Claudio Kiala - luat doar ca sa fie dat imprumut la Lugoj, in timpul saptamanii se antrena la Poli, ma rog ... Si Cojocaru, slab rau pt. L2 - adus de cineva din club.

Nu ma leg de cei 2 mentionati de tine prea tare, pt. ca era oarecum natural ca unul din ei sa plece din lot, mai precis Ghinescu. Pe Giuricici l-as fi tinut si l-as fi ajutat sa lase papanasii si ciocolatile si sa-si vada de fotbal, pentru ca a aratat potential si calitati bune, in 3 ani la Poli.

Scopul meu nu era de-a-i gasi bube lui CP, ci de-a-mi exprima satisfactia c-a plecat cel care a "primenit" lotul in 3 perioade de transferuri dupa bunu-i plac.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next