Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat Oct 24, 2020 4:13 am

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Message
 Post subject: Re: #26 | SS Politehnica - Petrolul, 24.03, ora 18
PostPosted: Tue Mar 26, 2019 10:06 pm 

lvs wrote:
mi s-au parut mai multi de 2000 la meci...si totusi putin peste 2000 bilete vandute?

Trebuie tinut cont si de faptul ca, copii sub 14 ani (din cate stiu) nu platesc bilet. Probabil din cauza asta ti s-au parut mai multi de 2.000

Profile  

PostPosted: Tue Mar 26, 2019 10:18 pm 

Au fost foarte mulți copii. Acuma nu știu cum să calculam exact numărul total. Și mie mi s-au părut vreo 4000 dar efectiv atâtea bilete am vândut.

Profile  

PostPosted: Wed Mar 27, 2019 11:00 am 

Mie mi se pare totusi ok, la 15 lei biletul e o suma decenta incasata din bilete, cu ce a mai fost in cutie probabil sarim de 35 de mii, fara ce s-a mai vandut la masa de promotionale. Pe Stiinta, din pacate, greu sa atingem cifre de genul asta in momentul actual
E un pas inainte si daca reusim si sa legam niste rezultate acum am putea sa incasam mai frumos pe viitor (mai ales la meciul cu Recasul)

Profile  

PostPosted: Wed Mar 27, 2019 12:45 pm 

Un meci foarte bun, solid din toate punctele de vedere. Am jucat ca o echipa, dar si-n duelurile unu la unu baietii au fost foarte buni, ambitiosi, i-au luat pe sus pe gazari. Imi aduc aminte ca dupa primul gol, a fost o faza la mijlocul terenului cand de 4-5 ori consecutiv baietii au bagat alunecare la minge. Asta e atitudinea ce ne-o dorim. Atmosfera a fost tare faina!

Asa cum spuneam si dupa meciul cu Bacau, jocul mult mai bun ca-n tur imi dadeau sperante, pe faza ofensiva avem solutii mult mai bune ca-n tur si se vede o diferenta clara. Trebuie apreciat si antrenorul, suntem o echipa solida si incomoda pentru orice adversar. Dar acest joc trebuie sa aiba o continuitate, trebuie sa legam rezultate pozitive ca sa iesim din zona aia nasoala, nu o sa fie usor. Imi pare rau ca avem accidentati, lotul si asa este subtire numeric.

Stiu ca eu de multe ori sunt un tip mai pesimist, de multe ori pun raul inainte, insa dupa meci, in timp ce plecam de pe stadion, instant mi-a trecut prin minte sezonul 96-97 cand am retrogradat dupa un sezon in care am batut acasa Steaua si Dinamo, cu 1-0 si 3-0. Sezonul asta am batut ''steaua'' si ''dinamo'' al ligii a 2-a, ma refer la U Cluj si Petrolul, cu 1-0 si 3-0.

De asemenea, inaintea meciului ma gandeam ce ar insemna ca sa avem o medie de 5000 de platitori la fiecare meci. Timisoara are un potential si mai mare de atat, insa lipseste o astfel de mentalitate, asa cum lipseste si infrastructura, e adevarat. Revenind la mentalitate, cand intelegem ca prezenta la stadion inseamna o mica contributie din partea fiecaruia si numai asa nivelul clubului ar creste, totul ar fi mult mai bine. Apoi ar putea veni si pretentiile din partea acelor suporteri care spun ca vin la stadion cand se joaca fotbal. O prezenta numeroasa la meciuri atrage si sponsori noi, sunt sigur de asta. In jur de 300.000 de euro s-ar obtine numai din bilete, la o medie de 5000.

Last edited by bizone on Wed Mar 27, 2019 8:54 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Wed Mar 27, 2019 4:06 pm 

m0rtar0 wrote:
Au fost foarte mulți copii. Acuma nu știu cum să calculam exact numărul total. Și mie mi s-au părut vreo 4000 dar efectiv atâtea bilete am vândut.

Ați sprijinit din nou Politehnica Timișoara achiziționând 2087 de bilete iar, în cutie, ați lăsat alți 5541 lei, 20 de lire şi 85 de euro. Vă mulțumim!

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4