Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat Apr 04, 2020 4:34 am

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 28 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: #25 | FC Argeș - SS Politehnica, 16.03, ora 11
PostPosted: Sat Mar 16, 2019 2:01 pm 

Milanezu1921 wrote:
cum era cu niciun punct in urmatoarele 4 meciuri?

nici mie nu-mi place ce jucam si ca trebe sa se intample o minune ca sa marcam, dar la cacaturile de echipe (toate) ce se afla in liga a 2-a sa spui ca din 12 puncte nu iei niciunul...
E un punct la care nu ma asteptam. Bun. M-am inselat si nu pot decat sa ma bucur.
Acuma...te intreb si eu.
1. Esti multumit? De atitudine, de joc, de punct, etc?
2. Uita-te la celelalte rezultate si la clasament. Cu ce ne ajuta punctul asta?

Hai POLI!

Profile  

PostPosted: Sat Mar 16, 2019 2:08 pm 

Fain meci la Arad :roll:

Profile  

PostPosted: Sat Mar 16, 2019 2:17 pm 

Bravo pentru punctul obținut, dar era rost de o victorie astăzi după cum a jucat Piteștiul (mulțumiri pentru transmisia pe facebook). Joc modest, mergem mai departe...

Profile  

PostPosted: Sat Mar 16, 2019 2:50 pm 

Murariu iar a scapat-o, in minutul 90...de data asta a "tinut" bara cu noi. Ma intreb ce se intampla daca era gol? Nimic..Borbei e prea tanar si altul nu avem. Mi se pare inadmisibl sa ai un portar ce iti gafeaza grav o data la 2-3 suturi. Rezultat echitabil doar pentru ca nici una dintre echipe nu merita victoria.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 16, 2019 6:05 pm 

pai ce crezi ? nu Oradea ci Luceafarul lui Sarcina :) Sau credeai ca doar ultimele 8 etape se fac mismasurile ?

manchester wrote:
Am o nedumerire, cum bate Oradea la Arad cu 3-0???? bas o inceput festivalurile meciurilor aranjate ????

Profile  

PostPosted: Sat Mar 16, 2019 9:03 pm 

Alex.1921 wrote:
Murariu iar a scapat-o, in minutul 90...de data asta a "tinut" bara cu noi. Ma intreb ce se intampla daca era gol? Nimic..Borbei e prea tanar si altul nu avem. Mi se pare inadmisibl sa ai un portar ce iti gafeaza grav o data la 2-3 suturi. Rezultat echitabil doar pentru ca nici una dintre echipe nu merita victoria.

Daca ne uitam la clasament,vedem ca la goluri primite stam destul de bine,in schimb la la cele marcate ni-s varza... Asa-i, Murariu e slab ,dar atacu-i jalnic!
Bravo pt egal.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 17, 2019 5:16 pm 

TIS wrote:
Alex.1921 wrote:

Daca ne uitam la clasament,vedem ca la goluri primite stam destul de bine,in schimb la la cele marcate ni-s varza... Asa-i, Murariu e slab ,dar atacu-i jalnic!
Bravo pt egal.

De atac nici nu vreau sa mai vorbesc, am dat un singur gol in 4 meciuri si 2 goluri intr-un meci am dat cu Braila si ax...ultimele echipe ale campionatului. Pentru mine e mult mai importanta siguranta in aparare pentru ca deja e clar, daca primim gol meciul e pierdut.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 17, 2019 6:31 pm 

Din păcate nu am reușit să văd meciul, dar mă bucură punctul obținut. Suntem solizi defensiv, luăm greu gol și punem probleme în deplasare aproape oricui (cred că doar academicienii ne-au bătut afară clar).
Până la urmă cine a jucat fundaș central? Vasile sau Vidrăsan? Dar pe extreme? Manea pe dreapta și Bedea pe stânga sau viceversa?
Salut cooptarea lui Tavi Stăncioiu în club, articolele lui sunt chiar parfum față de platitudinile pe care le găsești pe celelalte situri sau ziare - cronici de meci de tip live text care nu fac decât să descrie golurile și ocaziile (moartea pasiunii).

Profile  

PostPosted: Mon Mar 18, 2019 10:57 am 

O analiză la foarte rece a jocului:
- cum ziceam după Aerostar, dacă nu dai mai mult de un gol din 10 ocazii, cu o echipă mai bună ( Pitești e mult peste Aerostar) n-ai cum să marchezi din 2 ( Ene din 2 metri peste poartă, Jurj în prelungiri) ocazii.
- am avut penalty prin minutul ~23, dar arbitrul a fost cam bolovan per total deci nu cred că a ținut cu gazdele.
- ne apărăm binișor, joc bun de pase, dar parcă un pic mai sterili în preajma careului advers ca de obicei. Cu alte cuvinte, nimic nou sub soare.
- nu știu cât a fost presiunea lor și cât ne-am retras noi, dar din minutul 68 am fost cam la jumătate din turație. Colac peste pupăză, la 5 secunde după a 3-a schimbare, Plămadă s-o accidentat și se vedea că stă pe teren într-un picior și jumătate, doar ca să țină niște piteșteni în spate.
O analiză la rece a situației:
- ne-a depășit până și Brăila la goluri marcate...
- avem acum 2 locuri retrogradabile la un punct în spatele nostru și începem să facem calcule pe jocurile altora...
- unde naiba e un miroacol când ai nevoie mai mare de el?!

Profile  

PostPosted: Tue Mar 19, 2019 10:29 am 

Batem pe Petrolul, 1-0 cacacios, si ne mai linistim. Serios acum, cel mai ingrijorator lucru e evident, faptul ca nu marcam. Daca am marca macar jumatate din ocazii am fi lejer 4 locuri mai sus in clasament. Miracolul asta "trebuie" sa fie, sa dam gol din ocazii si suntem bine. Competitia e temelie si ea!

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 28 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next