Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat Oct 24, 2020 9:10 am

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: Derby! #14 | SS Politehnica - UTA, 27.10, ora 12
PostPosted: Sat Oct 27, 2018 8:24 pm 

Dezamagitor jocul. Nu ma intereseaza sa castigam fiecare meci dar sa vad lupta, ambitie, daruire, sa-i vad ca fac tot ce trebuie ca sa castige iar daca adversarul e mai bun, pot accepta. In afara de meciul cu Chindia in care am facut un meci bun, nimic din ce a urmat nu a semanat macar cu 50% din atitudinea avuta in meciul ala. Urmeaza Clinceni si Snagov. Ma intreb cu cate goluri ne incarca aia. Pacat ca nu reusim sa aducem lumea la stadion, exact cand e mai important. Hai Poli!

Profile  

PostPosted: Sat Oct 27, 2018 9:18 pm 

3 goluri, toate 3 pe partea stângă. La ultimul și dacă riscam roșu, dădeam cu utistul de pământ în loc să-l las 15-20m să se plimbe în tușă, ce să mai vorbim de cât spațiu a avut să se întoarcă și să paseze.

Ar trebui și portarul de rezervă să primească o șansă. Serios, gluma-i glumă, dar când 5-6 meciuri gafezi și ești nesigur, cere-te singur pe bancă.

Profile  

PostPosted: Sat Oct 27, 2018 9:30 pm 

Pacat...

Profile  

PostPosted: Sun Oct 28, 2018 3:42 pm 

Dușan ? Cu ce ocazie ? Invitat ? Se poate spune ce a mai spus? ....și ca sa revenim la meci ....au trecut 2 zile și încă nu pot crede ce lipsa de voință și atitudine am avut ...

Profile  

PostPosted: Sun Oct 28, 2018 8:18 pm 

asta-i viata, anul trecut i-am batut...

Profile  

PostPosted: Mon Oct 29, 2018 3:54 am 

deiutzu wrote:
Dușan ? Cu ce ocazie ? Invitat ? Se poate spune ce a mai spus? ....și ca sa revenim la meci ....au trecut 2 zile și încă nu pot crede ce lipsa de voință și atitudine am avut ...

http://liga2.prosport.ro/seria-1/campio ... i-17573600

Profile  

PostPosted: Mon Oct 29, 2018 10:21 am 

Am zis să nu scriu imediat după meci pentru că e de evitat o reacție la cald. Ieri încă mai simțeam fierbințeala așa că iar m-am abținut.
Mi-e greu să găsesc un punct de plecare, pentru că totul e dureros de la meciul de sâmbătă. În primul rând, n-am avut zvâc. Parcă am fi avut 8 meciuri oficiale în ultimele 10 zile. Prima repriză meciul a fost destul de încâlcit în care ambele echipe au arătat că-și merită locurile ocupate în clasament. Arădenii au avut un pic mai multă claritate pe contaatac și doar ghinionul lor a făcut ca jocul să nu se închidă la pauză. În repriza a doua nu am fost noi cu un coi în plus ci ne-au lăsat ei mingea pentru că știau că mare scofală n-o să facem. Singura fază de fotbal care am făcut-o a fost la faza penalty-ului. În rest, am jucat exact ca o găină decapitată. Nu știu la ce face Cosmin referire când zice că am mai avut două ocazii de gol, dar sper că nu la cele două lovituri de cap plouate și deloc periculoase, pentru că alea nu se pot număra nicicum la capitolul ocazii. Și altceva nu am avut.
Cert e că, deși nu am văzut prea multe meciuri, pot să spun că ăsta ne este jocul ( destul de încâlcit) în clipa de față, iar meciul cu Chindia a fost un accident aproape fericit. De unde concluzia?! Păi golaverajul e un indicator. Mult prea puține goluri marcate. În meciurile cu Brăila și Recaș trebuia să dăm câte 4 fără să ne obosim prea tare. Cu toate orgoliile din lume, Ripensia mai mult de un egal nu avea voie să scoată cu noi, iar pe dacopați trebuia să-i batem fără drept de apel. Un alt indicator este jocul din meciurile pe care le-am văzut. Ori dacă e asemănător când îl vezi, mă gândesc că nu e radical altul exact atunci când nu-l văd eu.
Un alt aspect care m-a dezamăgit a fost prezența slabă pe stadion. Oricât de slab să joace echipa, la un meci cu UTA mă așteptam la minim 5000 de oameni pe stadion. Trecusem peste "accidentul" cu Ripensia, aveam multe victorii în tolbă, până și vremea a fost nesperat de bună pentru luna octombrie, deci un motiv în plus pentru nedumerirea mea. Ce se întâmplă?!

Profile  

PostPosted: Mon Oct 29, 2018 10:34 am 

mircea wrote:
Am zis să nu scriu imediat după meci pentru că e de evitat o reacție la cald. Ieri încă mai simțeam fierbințeala așa că iar m-am abținut.
Mi-e greu să găsesc un punct de plecare, pentru că totul e dureros de la meciul de sâmbătă. În primul rând, n-am avut zvâc. Parcă am fi avut 8 meciuri oficiale în ultimele 10 zile. Prima repriză meciul a fost destul de încâlcit în care ambele echipe au arătat că-și merită locurile ocupate în clasament. Arădenii au avut un pic mai multă claritate pe contaatac și doar ghinionul lor a făcut ca jocul să nu se închidă la pauză. În repriza a doua nu am fost noi cu un coi în plus ci ne-au lăsat ei mingea pentru că știau că mare scofală n-o să facem. Singura fază de fotbal care am făcut-o a fost la faza penalty-ului. În rest, am jucat exact ca o găină decapitată. Nu știu la ce face Cosmin referire când zice că am mai avut două ocazii de gol, dar sper că nu la cele două lovituri de cap plouate și deloc periculoase, pentru că alea nu se pot număra nicicum la capitolul ocazii. Și altceva nu am avut.
Cert e că, deși nu am văzut prea multe meciuri, pot să spun că ăsta ne este jocul ( destul de încâlcit) în clipa de față, iar meciul cu Chindia a fost un accident aproape fericit. De unde concluzia?! Păi golaverajul e un indicator. Mult prea puține goluri marcate. În meciurile cu Brăila și Recaș trebuia să dăm câte 4 fără să ne obosim prea tare. Cu toate orgoliile din lume, Ripensia mai mult de un egal nu avea voie să scoată cu noi, iar pe dacopați trebuia să-i batem fără drept de apel. Un alt indicator este jocul din meciurile pe care le-am văzut. Ori dacă e asemănător când îl vezi, mă gândesc că nu e radical altul exact atunci când nu-l văd eu.
Un alt aspect care m-a dezamăgit a fost prezența slabă pe stadion. Oricât de slab să joace echipa, la un meci cu UTA mă așteptam la minim 5000 de oameni pe stadion. Trecusem peste "accidentul" cu Ripensia, aveam multe victorii în tolbă, până și vremea a fost nesperat de bună pentru luna octombrie, deci un motiv în plus pentru nedumerirea mea. Ce se întâmplă?!

Eu din contra, zic ca a prezenta slaba a publicului era de prevazut prin prisma jocului prestat pana acum si prezenta general mica la meciurile din tur. S-a spus de multe ori ca Timisoara are un public de rezultat, acest lucru nu s-a schimbat. Anul trecut am fost 5-6 mii, dar jucam altceva.
In momentul de fata, cu parere de rau spun, echipa trebuie sa lucreze sa readuca acei oameni. La ce sa te astepti, atunci cand de 5-6 etape efectiv te tarai dupa rezultat.

Asa cum zici, daca bateam pe Ripi si dadeam inca 2 goluri la ax, era altceva.
Dar na, asta ne este valoarea un momentul de fata, ciar daca lumea nu vrea sa accepte acest lucru.

Macar sange in pix de am avea...

Profile  

PostPosted: Mon Oct 29, 2018 10:45 am 

"Accidentele" legate de joc, in meciurile cu Chindia si Cluj au venit pe fondul faptului ca cele 2 echipe au iesit la joc, oferindu-ne spatii.
Daca observati, in toate celelalte meciuri echipele cu care am jucat au stat la cutie, asteptandu-ne. Si cum noi nu avem joc de combinatie (in afara paselor intre fundasi si portar), nu am ajuns prea des la ocazii.
Exact asta au jucat Ripensia si aradenii. Cele 3 goluri de duminica le-am luat pe contraatac, ei nefacand altceva decat sa astepte.
Am reusit 1 singur dribling duminica, in a 2-a repriza, pe dreapta. In rest, minge lunga pe varf, sperand intr-o deviere norocoasa.
Din pacate, e foarte usor de citit si contracarat jocul nostru. Cine e istet (si Popa este), are meci usor cu noi :(

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Profile  

PostPosted: Mon Oct 29, 2018 9:19 pm 

Nu cred că se mai poate face ceva până la pauza de iarnă. Să schimbi antrenorul ar fi greșit pentru că mulți jucători sunt atașați de el și nu pot mai mult decât au arătat. Să joci cu copii de 15 - 16 ani e sinucidere curată în următoarele meciuri.
Răbdare și cumpătare, chiar și cu mai puțini spectatori, până la Crăciun. Părerea mea!

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next