Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Fri Nov 16, 2018 11:32 am

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: Derby! UTA - SS Politehnica, 24 aprilie, ora 17, et. XXX
PostPosted: Tue Apr 24, 2018 6:35 pm 

e pe prosport..►Min 62: Scene incredibile, arbitrul a fluierat finalul meciului după o oră de joc! Antonio Foale a primit un telefon, şi-a chemat jucătorii la margine, apoi toţi fotbaliştii lui ASU Poli Timişoara au plecat la vestiar! Imediat, arbitrul Florin Mazilu a fluierat finalul meciului, în minutul 62!

Din primele informaţii obţinute de ProSport, jucătorii celor de la Poli Timişoara au ieşit de pe teren în semn de protest faţă de faptul că suporterii nu au fost lăsaţi să intre în tribune.

Profile  

PostPosted: Tue Apr 24, 2018 8:29 pm 

Mi se pare o decizie fara rost...sincer nu vad ce putem obtine prin asta....nu prea cred ca avem in echipa 5 jucatori carora sa le pese cu adevarat de suporteri....iar daca am facut asta ca sa tragem un semnal de alarma....din nou...traim in romania....in 2 zile nu ii mai pasa nimanui...in teren eram mult peste ei si sunt sigur ca ii bateam..pe noi nu ne ajutau punctele alea...dar ei fara astea 3 puncte erau intr-o pozitie foarte delicata

Profile  

PostPosted: Tue Apr 24, 2018 8:44 pm 

daniD1 wrote:
Mi se pare o decizie fara rost...sincer nu vad ce putem obtine prin asta....nu prea cred ca avem in echipa 5 jucatori carora sa le pese cu adevarat de suporteri....iar daca am facut asta ca sa tragem un semnal de alarma....din nou...traim in romania....in 2 zile nu ii mai pasa nimanui...in teren eram mult peste ei si sunt sigur ca ii bateam..pe noi nu ne ajutau punctele alea...dar ei fara astea 3 puncte erau intr-o pozitie foarte delicata

Nimic ! RESPECTUL il aveam deja !
Bravo conducerii pt decizie !

Profile  

PostPosted: Tue Apr 24, 2018 9:01 pm 

daniD1 wrote:
in teren eram mult peste ei si sunt sigur ca ii bateam..pe noi nu ne ajutau punctele alea...dar ei fara astea 3 puncte erau intr-o pozitie foarte delicata

DaniD1, si daca ii bateam, ce satisfactie aveam? Sincer sa fiu, m-am uitat fara nicio emotie pentru o repriza la meci.
Pana la urma cati suntem alaturi de echipa? Peluza cu 300-500 de oameni si noi pe langa ei. Ne vedem 1000 de oameni incontinuu de 8 ani pana in prezent. Daca nu suntem solidari unii fata de ceilalti, ce rezolvam pe viitor?
Repet, din punctul meu de vedere, cea mai inteleapta decizie din ultimii ani.

Profile  

PostPosted: Tue Apr 24, 2018 9:15 pm 

Clau1921 wrote:
daniD1 wrote:
in teren eram mult peste ei si sunt sigur ca ii bateam..pe noi nu ne ajutau punctele alea...dar ei fara astea 3 puncte erau intr-o pozitie foarte delicata

DaniD1, si daca ii bateam, ce satisfactie aveam? Sincer sa fiu, m-am uitat fara nicio emotie pentru o repriza la meci.
Pana la urma cati suntem alaturi de echipa? Peluza cu 300-500 de oameni si noi pe langa ei. Ne vedem 1000 de oameni incontinuu de 8 ani pana in prezent. Daca nu suntem solidari unii fata de ceilalti, ce rezolvam pe viitor?
Repet, din punctul meu de vedere, cea mai inteleapta decizie din ultimii ani.

Mie unul mi se parea normal sa terminam meciul daca tot l-au inceput...odata ce am promovat in liga 2 am stiut in ce mizerie ne bagam...ar trebui sa ne asumam...

Profile  

PostPosted: Tue Apr 24, 2018 9:53 pm 

Respect "Poli"!
Da, stiam in ce mizerie ne bagam promovand in fotbalul "profesionist", dar de mizerii am avut parte si in cel de "amatori".
Acum sintem la un alt nivel al "mizeriei"...cel televizat si mediatizat. Aici poate vedea toata tara cum "Poli" Timisoara nu se lasa umilita si manjita de niste mizerabili!
Azi am mai castigat respectul a zeci de mii de suporteri din toata tara si am confirmat "spiritul alb-violet" ce a uimit fotbalul mioritic dupa acel celebru si umilitor 1:8!
Ce conteaza un 0:3 la "masa verde", o depunctare si o amenda in fata unor principii, a demnitatii si a onoarei?
NIMIC!

Asta-i "Poli"!

Profile  

PostPosted: Tue Apr 24, 2018 10:07 pm 

O mica precizare, pana in min 20 cred, inca negociam intrarea noastra, au mers inclusiv suporterii lor sa vb cu conducerea lor, o data meciul inceput nu s-a mai putut anunta echipa pana la pauza, de ce nu s-a iesit la pauza? Deoarece reprezentantul Drk a ajuns greu la stafful tehnic, nefiind lasat de stewarzi.

Decizia a fost luata de intreaga conducere a echipei, Druckeria cu acceptul UPT.

In continuare vom actiona in consecinta.

Profile  

PostPosted: Tue Apr 24, 2018 10:45 pm 

Respectele mele pentru aceasta decizie!
Era perfect daca scorul era 0-2. Impactul era maxim. Cred ca nimeni nu s-a retras, conducand! Dar e ok si asa.
E un semnal, e un protest! E o reactie la o nedreptate!
Fotbalul e pentru suporteri, fara ei nu merita jucat.
Da Smiley, actionati pe toate caile legale!

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Profile  

PostPosted: Wed Apr 25, 2018 1:02 am 

meme stoica la digi.....În ultimii ani, vicecampioana a încercat să se îndrepte cât mai mult spre fotbalişti tineri şi talentaţi, a cumpărat în masă de la Gică Hagi, iar acum a venit rândul unui fotbalist din Liga 2 să intre pe radarul clubului roş-albastru: "Astăzi am văzut meciul întrerupt de la Arad. Dică şi staff-ul lui au fost să vadă Clinceni - FC Argeş. Lucrăm, ne interesăm. Îmi place un jucător de la ASU Poli. Sper să putem să îl luăm, să vedem cât cer pentru el", a spus MM, la Digi Sport.

Conform sursei citate, jucătorul la care face referire directorul sportiv de la FCSB este Deian Sorescu, mijlocaşul de 20 de ani al celor de la ASU Poli Timişoara, echipa care a ales să iasă de pe teren, marţi, la capătul a doar o oră de joc din derby-ul cu UTA Arad. Tehnic, de perspectivă, Sorescu e cel mai bun fotbalist al formaţiei de pe Bega, iar în acest an a marcat 11 goluri în 27 de meciuri, adică 25% dintre reuşitele formaţiei sale.

200.000 de euro e cota de piaţă a lui Sorescu, fotbalist crescut la juniorii Timişoarei.

Profile  

PostPosted: Wed Apr 25, 2018 7:34 am 

Bravo baieti, sunt mindru de voi, respect pentru cei care au facut deplasarea la Siria ( satul nu tara ), am aratat ca jegurile astea de autoritati nu ne pot trata ca pe niste animale. Au dorit sa ne injosesca si totul s-a intors ca in boomerang, s-a dovedit caracterul de rahat care il au acesti tovarasi in frunte cu stafful utei si gunoaiele de la jandarmerie, slugi umile si handicapate. Noi am dovedit inca odata unitate, falosenia banateana si demnitate asa cum sta bine unor suporteri, care de mult nu mai au nevoie sa dovedeasca ca sunt cei mai buni. Dupa aceste porcarii am iesit mai puternici, mai respectati de catre suporterii altor echipe, mai uniti si mai frumosi ca si caracter.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next