Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat Oct 20, 2018 6:53 pm

Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Foşti jucători
PostPosted: Tue Jun 06, 2017 4:10 pm 

Foşti jucători

Profile  

Post subject: Re: Foşti jucători
PostPosted: Wed Jul 26, 2017 8:55 am 

sa ne aducem aminte de Ciso ....

http://www.prosport.ro/sport-life/speci ... 1-16621969

Profile  

Post subject: 15. Raul Krausz
PostPosted: Sun Jul 30, 2017 12:04 am 

Raul Krausz

Profile  

PostPosted: Wed Aug 02, 2017 10:01 am 

Cisho multa sănătate, sa stii ca ne gindin tot timpul la tine si in suflet suntem mereu alături. Ce tare erai cind ne-am cunoscut la cafenea, la fel cred ca esti si acum cind viata te încearcă nemeritat. Suntem cu tine prietene.

Profile  

PostPosted: Thu Aug 03, 2017 10:39 pm 

Primarul Filimon leagă Reșița de Timișoara pe cea mai scurtă rută! Peste 5 milioane de lei merg spre Măureni, prin PNDL 2!
Postat in: august 03, 2017
in: ADMINISTRAŢIE LOCALĂ, ŞTIRILE ZILEI
Lasa un comentariu
13396 Views

Filimon

Primăria Măureni a reușit să obțină aprobarea pentru finanțarea a cinci proiecte majore prin Programul Național de Dezvoltare Locală. Valoarea acestora se ridică la peste 5 milioane de lei, fiind pentru prima dată în istoria comunei când administrația locală are șansa de a accesa fonduri guvernamentale concomitent pentru cinci proiecte majore.

„Ne-am propus multe obiective, ca fiecare UAT. Ca fiecare primar, îmi doresc să fac cât mai multe proiecte, să dezvoltăm cât mai bine comunitatea noastră. Eu zic că trebuie să fim bucuroși să trăim această clipă, deoarece cred că în istoria comunității nu ne-am lovit de un asemenea răspuns pozitiv din partea Ministerului și anume ni s-au aprobat cinci obiective pe PNDL”, a explicat primarul Brian Filimon.

Mai exact, Primăria Măureni va putea accesa fonduri pentru izolarea termică a școlilor gimnaziale din Măureni și Șoșdea (câte 135.000 de lei pentru fiecare instituție de învățământ), construirea unei grădinițe în satul Șoșdea (324.000 de lei), realizarea unui dispensar cu cinci cabinete medicale în Măureni (540.000 de lei) și refacerea și modernizarea drumului comunal calamitat Șoșdea – limită cu județul Timiș (4.277.219 lei). După terminarea acestui drumul, care va lega satul aparținător Soșdea de comuna timișeana Tormac, se va scurta cu peste 25 de kilometri drumul spre aeroportul de la Timișoara, pe legătura Reșița – Bocșa – Maureni – Tormac – Ghiroda, afirmă edilul.

„Este un obiectiv foarte important, în opinia mea, cei 3 km care sunt în teritoriul nostru, pe drumul comunal care face legătura dintre județele Caraș-Severin și Timiș, și anume Șoșdea – Tormac, va deschide județul. Din fericire, spre bucuria noastră, ceilalți 3 km i-au primit, ca și obiectiv și cei din comuna Tormac, deci cu siguranță vom putea să legăm acest tronson.

În continuare, până la 31 noiembrie trebuie să ne punem la punct cu documentația, iar mai apoi până pe 31 decembrie să se semneze contractele. Cu siguranță vom face toate eforturile posibile să ne încadrăm în acest termen, de aceea nici nu am fost atât de euforic pe moment până nu le vedem îndeplinite, cum s-ar spune”, a mai precizat primarul Brian Filimon.

Profile  

Post subject: Re: 15. Raul Krausz
PostPosted: Sat Aug 12, 2017 7:28 pm 

Fara discutie, omul meciului!
A gestionat perfect mijlocul terenului.

Profile  

PostPosted: Sat Aug 12, 2017 11:38 pm 

Deocamdată, cel mai bun transfer al verii...Păcat că a plecat Birău, ar fi făcut treabă bună împreună.

Profile  

PostPosted: Mon Aug 14, 2017 9:17 am 

Faza aia de la sfarsit cand s-a luptat vreo 2-30 secunde cu vreo 3 in jumatatea adversa ...apoi i-a pasat lui Bada si acesta a fost faultat pe la 17-18 m a fost bestiala . Parca l-am revazut pe Gatuso ..

Profile  

Post subject: Re: 22. Radu Motreanu
PostPosted: Mon Aug 14, 2017 11:35 am 

Merita un gol sambata, a intrat foarte bine in joc cu toate ca s-a accidentat zilele premergatoare.

Profile  

PostPosted: Fri Aug 25, 2017 9:16 am 

http://liga2.prosport.ro/seria-1/campionat/accidentare-groaznica-suferita-de-blanaru-in-meciul-cu-olimpia-atacantul-sibiului-a-fost-transportat-la-spital-la-doar-cateva-minute-dupa-ce-a-intrat-pe-teren-video-16705522

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next