Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Thu Aug 16, 2018 3:34 pm

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Ştiri despre suporteri
PostPosted: Sun May 07, 2017 1:24 pm 

Parca au mai avut aradenii o tentativa de a captura bannere de la Resita. Din pacate, acum au avut sorti de izbanda.

Quote:
COMUNICAT GUARDIA ROSSO NERA 1996

Vineri,05.05.2017,mai mulți suporteri am efectuat deplasarea la Alba Iulia (Galțiu),meciul a fost întrerupt din cauza unei furtuni în minutul 20,drept urmare am fost nevoiți să ne întoarcem acasă,deoarece meciul nu s-a mai reluat. A doua zi,sâmbătă,06.05.2017,dis-de-dimineață 5 suporteri am hotărât să nu lăsăm echipa singură și să ne întoarcem din nou la Alba Iulia(Galțiu) cu toate că nu eram siguri că meciul se va și disputa.
La întoarcerea spre Reșița,mai exact în Oțelul Roșu am fost blocați în trafic de 4-5 mașini,mașini cu numere de Hunedoara,Arad și două mașini înregistrare în Anglia. Au coborât mai mulți suporteri ale echipelor Corvinul Hunedoara,UTA Arad.
S-au dat jos și au început să dea cu pumni și picioare în mașină, astfel că în urma atacului, bannerul nostru de galerie a fost capturat,iar mașina a suferit pagube serioase.

Profile  

Post subject: Re: Ştiri despre suporteri
PostPosted: Fri Sep 15, 2017 1:03 pm 

Incredibil modul in care s-au mobilizat nemtii!
Koln, pentru meciul cu Steaua Rosie Belgrad din deplasare, a avut o cerere pentru 15.000 de bilete. Ultras-tifo a scris adineauri pe facebook.
Alta lume...
-------------
http://ultras-tifo.net/photo-news/4970- ... -2017.html
Europa League: German invasion on London!

After 25 years Koln is back in Europe and in their first match vs Arsenal they were followed by great number of fans. Media reports up to 20k Koln fans in London, but more realistic number is probably 10-15k.

They got only 3000 tickets but many of them bought tickets for home sector. The attempts of stewards to identify home fans from away fans has led to severe congestion and delays outside the ground, causing unprecedented security problems for stewards and police to solve. Kick off was delayed for one hour. Finally, most of Koln fans entered Emirates stadium and made epic atmosphere!

Police made four arrests for public order offences.

Arsenal won 3:1.

Profile  

Post subject: Re: Ştiri despre suporteri
PostPosted: Tue Jul 31, 2018 9:56 pm 

https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... a-17376331

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ]