Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Tue Dec 11, 2018 8:39 pm

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: #6 | SS Politehnica - FC Argeş, 09.09, ora 19:30
PostPosted: Sun Sep 09, 2018 8:38 pm 

Mda, n am jucat nimic prima repriza :( Baieti, daca vreti sa vina lumea la stadion tre sa jucati si voi ceva fotbal. Sper macar la un egal de la meciul asta.

Profile  

PostPosted: Sun Sep 09, 2018 9:07 pm 

Baga-mi-as scula in el de forbal. Pe langa ca ne chinuim de numa, ne sam si autogoluri!
Crap de nervi!

Profile  

PostPosted: Sun Sep 09, 2018 9:23 pm 

Grok wrote:

mersi
eu am vazut doar repriza a2a.
daruirea a fost OK.
pacat de autogplul lui Mera.

Profile  

PostPosted: Sun Sep 09, 2018 11:16 pm 

In prima repriză mult peste noi, era si de asteptat cu ce jucatori au Buhaescu, Costin..
A doua repriză cu daruire plus căderea fizica a lor am speram măcar la un egal.
Din păcate cam tot ce e pe poarta, e gol

Văd pe multi internauti plângându-se de starea fotbalului din TM, ca liga 2... Ar trebuie să se gândească mai întâi ce sacrificii fac ei pt rezultate mai bune...nu poți fi prezent la meci că ai nunta, ești plecat afara, nu te lasă nevasta samd dar asta nu te opreste sa contribui cu o sumă cat de mică, cumperi materiale promoționale orice, dar nu.. noi avem doar pretenții la banul public si cand nu vine, D-zeu cu mila. Daca TM e in aceasta situație, e in primul rand din vina noastra.

In condițiile actuale cand multi altii au bugete mult mai mari, ramanerea in liga 2 chiar e o mare performanta

Trimis de pe al meu D6603 folosind Tapatalk

Profile  

PostPosted: Sun Sep 09, 2018 11:37 pm 

Si ca deobicei am avut posesia balonului in a doua repriza si am atacat s.a.m.d.p.... dar la cum ne-am prezentat meciul asta, cred ca daca dadeam 4 luam 5. "Posesia" e facuta de fundasi, la poarta adversa ajungem doar cu minge lunga. Murariu, Chereches, Vidrasan, Bedea si Banica la un loc au facut cel mai slab meci de cand au venit.

Profile  

PostPosted: Mon Sep 10, 2018 12:21 am 

Un meci cu ghinion pentru noi, printre altele... Din doua suturi au dat 3 goluri, e frustrant. Mi-a placut totusi atitudinea jucatorilor din repriza a doua, s-a vazut ca si-au dorit forte mult un rezultat pozitiv dar din pacate nu a fost sa fie. Meci slab facut de unii jucatori, Bedea chiar daca intrat bine in joc la Bacau, Plamada, Banica, Lazea, Chereches cu destule faze ezitante si portarul Murariu lipsit de experienta din pacate. Foarte buni, Velici si Scutaru, poate chiar oamenii inceputului de sezon pentru noi. Observ putine faze de atac periculoase creeate din actiuni, multe mingi bubuite in fata iar un alt minus ar fi mingile multe pasate inapoi. Un lucru interesant si poate ca ar fi bine sa adoptam si noi asta, incalzirea intensa care o faceau rezervele celor de la Arges in pauza alaturi de preparatorul lor fizic pe langa pasele aiurea date de ai nostri, iar imediat dupa fluierul final cativa jucatori ai Argesului probabil erau pedepsiti si pusi la sprinturi minute in sir - as fi ingrijorat pentru Murariu si conditia lui fizica daca ar fi pedepsit astfel :D.

Profile  

PostPosted: Mon Sep 10, 2018 11:55 am 

vrajeala wrote:
In prima repriză mult peste noi, era si de asteptat cu ce jucatori au Buhaescu, Costin..
A doua repriză cu daruire plus căderea fizica a lor am speram măcar la un egal.
Din păcate cam tot ce e pe poarta, e gol

Văd pe multi internauti plângându-se de starea fotbalului din TM, ca liga 2... Ar trebuie să se gândească mai întâi ce sacrificii fac ei pt rezultate mai bune...nu poți fi prezent la meci că ai nunta, ești plecat afara, nu te lasă nevasta samd dar asta nu te opreste sa contribui cu o sumă cat de mică, cumperi materiale promoționale orice, dar nu.. noi avem doar pretenții la banul public si cand nu vine, D-zeu cu mila. Daca TM e in aceasta situație, e in primul rand din vina noastra.

In condițiile actuale cand multi altii au bugete mult mai mari, ramanerea in liga 2 chiar e o mare performanta

Trimis de pe al meu D6603 folosind Tapatalk

Din pacate in Romania s-a acutizat sindromul:

‘Sa ni se dea’
‘Sa se faca’
‘Ni se cuvine’

Multi asteapta minunea cu sac de bani de ce undeva, asteapta ciobanul cu oile, investitorul ‘marci-dolari’ cu geaca de piele si shlapi Armani, primarul cu banul muncit de altii in cautare de capital electoral ce vine ciori vopsite si gogonele...

Doamne fereste sa contribui TU la ceva... ca doar nu suntem fraieri.
De ce sa-mi iau bilet si sa sustin echipa cand pot sa comebtez pe net de cat de desculti suntem...
De ce sa imi fac card de membru, cand pot sa ma plang pe net ca Timişoara a ajuns de rasul curcilor.

Pai ba omule, de aia suntem unde suntem, ca tu stai pe net si te dai mare Polist!

Sa vedeti cand/daca apare ceva sponsor serios cati ‘polisti’ rasar deodata.
‘Eu tot timpul am tinut cu ASU doar ca bla bla bla’

Ne uitam cu totii la drobul de sare care ne pica in cap, si comebtam pe net pe care ne nimereste prima data... :oops:

Profile  

PostPosted: Mon Sep 10, 2018 1:38 pm 

Intrebare...noi nu ar trebui TEORETIC sa fim acoperiti in aparare cu Mera si Scutaru ?Aseara s-au luat golurile numai pe centru.
Inteleg ca putem avea probleme la finalizare la constructie da cand ai doi fundasi centrali cu experienta de ani de zile de L1 si iei 3 goluri mi se pare ca e cam grav.

Profile  

PostPosted: Mon Sep 10, 2018 6:25 pm 

Cum vad eu lucruri dupa primele etape:
- jucam fara fundas dreapta. Locul lui Bilia nu va fi niciodata in banda. Este depasit meci de meci in duelurile rapide si nu aduce un plus pe faza de atac, chiar si pozitional
- daca nu l-am fi avut pe Scutaru in centrul apararii, acum ne tineam la brat cu Bacau in subsolul apararii. Mera e foarte inconstant si greseste cand iti e lumea mai draga
- ieri a fost bulevard in zona lui Chereches. Adevarul e ca Bedea nu l-a ajutat, dar tot nu ai scuza cand tu te plasezi rau la o diagonala venita in zona ta. Lasi adversarul sa preia mingea, ii dai posibilitatea sa te scoata din joc printr-un dribling...
- Nicolescu trebuie sa intre titular. Am ramas impresionat la Petrosani cum a jucat, si prin ce ambitie! As fi tare curios sa il vad din primul minut in locul lui Vidrasan.
- niciodata nu vei putea sa pui presiune pe faza de atac cu 3 oameni: Gelu, Bozi si Ignea. Imi place jocul lor, dar sunt foarte izolati. Ieri, oamenii din benzi, nu au contribuit cu nimic.
Totusi, increderea e la fel de mare in trupa asta. Haide Poli!
ps: stiu, politica si fotbal stie tot prostul.

Profile  

PostPosted: Tue Sep 11, 2018 3:10 pm 

Clau1921 wrote:
Cum vad eu lucruri dupa primele etape:
- jucam fara fundas dreapta. Locul lui Bilia nu va fi niciodata in banda. Este depasit meci de meci in duelurile rapide si nu aduce un plus pe faza de atac, chiar si pozitional
- daca nu l-am fi avut pe Scutaru in centrul apararii, acum ne tineam la brat cu Bacau in subsolul apararii. Mera e foarte inconstant si greseste cand iti e lumea mai draga
- ieri a fost bulevard in zona lui Chereches. Adevarul e ca Bedea nu l-a ajutat, dar tot nu ai scuza cand tu te plasezi rau la o diagonala venita in zona ta. Lasi adversarul sa preia mingea, ii dai posibilitatea sa te scoata din joc printr-un dribling...
- Nicolescu trebuie sa intre titular. Am ramas impresionat la Petrosani cum a jucat, si prin ce ambitie! As fi tare curios sa il vad din primul minut in locul lui Vidrasan.
- niciodata nu vei putea sa pui presiune pe faza de atac cu 3 oameni: Gelu, Bozi si Ignea. Imi place jocul lor, dar sunt foarte izolati. Ieri, oamenii din benzi, nu au contribuit cu nimic.
Totusi, increderea e la fel de mare in trupa asta. Haide Poli!
ps: stiu, politica si fotbal stie tot prostul.
N-am vazut prea mult din meci, dar din ce am vazut in inceputul asta de campionat, in general, iti dau dreptate. Plus, cu tot dragul si simpatia, am senxatia ca avem nevoie de portar...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next