Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Tue Oct 16, 2018 6:13 pm

Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: #3 | SS Politehnica - Luceafărul, 19.08, ora 18
PostPosted: Sun Aug 12, 2018 12:31 pm 

Image

Profile  

Post subject: Re: #3 | SS Politehnica - Luceafărul, 19.08, ora 18
PostPosted: Sat Aug 18, 2018 5:57 pm 

Având în vedere rezultatele din etapa asta, victoria devine necesară.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 19, 2018 6:01 pm 

Mi-e si rusine sa intreb, e transmis undeva? Sunt departe de Timisoara.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 19, 2018 7:59 pm 

se pare ca s-a terminat cum a inceput, 0-0.

Profile  

PostPosted: Mon Aug 20, 2018 9:35 am 

Cum am jucat,de ce marcam sau nu marcam asa greu ?

Profile  

PostPosted: Mon Aug 20, 2018 9:36 am 

Cum am jucat,de ce marcam sau nu marcam asa greu ?

Profile  

PostPosted: Mon Aug 20, 2018 10:19 am 

Jocul, cel putin in a doua repriza, a fost foarte consistent. Un lucru e cert, nu avem inspiratie in fata portii. E inadmisibil ca Mera sa se trezeasca central, la 4 m de poarta, cu mingea la picior, mai face 1-2 atingeri si i-o scoate portarul printr-un plonjon la sacrificiu. Banica (nu stiu ce e cu baiatul asta, dar incepe sa imi strice weekend de weekend, la fel a facut si la Petrosani) e pe linia de fund dupa o pasa venita de la Ignea si, in loc sa o scoata in fata portii, alege sa traga pe coltul scurt, crezand ca il surprinde pe portar. In primul rand e lipsa de respect fata de colegi pt ca efectiv iti bati joc de ei dupa un meci la +30°C si, in al doilea rand, te plangi ca nu joci in conditiile in care, in doua meciuri consecutive, puteai sa fii decisiv, sa ne urci pe garduri (pe voi, eu mai greu :) ). Nu stiu ce ne-am face fara Scutaru si Schieb. Primul face diferenta prin atitudine si modul in care isi motiveaza coechipierii. Pe scurt, e sufletul echipei. Iar Marvin are o pofta de joc si ofera un plus echipei cum nu mi-am putut imagina. Cu tot respectul pentru Bilia, avem nevoie de fundas dreapta. Meci de meci e bulevard in zona lui de actiune. Locul lui e in centrul apararii, fara discutie.

Profile  

PostPosted: Mon Aug 20, 2018 10:49 am 

Lipsa de oameni care sa faca presiune de la mijloc in sus se vede foarte clar si este o problema uriasa. Anul trecut l-am avut pe Sore care a tras echipa dupa el si a facut diferenta.

Daca ne uitam la concitadine, nici una dintre ele nu exceleaza la multe capitole DAR au acei oameni care sa faca diferenta atunci cand este necesar: Zaluschi, Dumiter, Draghici sau Barnoi. In rest praf...

Sper sa sa-si mai revina oamenii nostri de gol, chiar daca Claudiu il vede praf pe Banica, eu macar sper ca se poate corecta din mers ( e tanar ). Macar ajunge in pozitii cu potential bun de finalizare. In rest nu stiu, e nasol :(
Vine Cluj, nu am mari sperante. Problema e ca ne incarcam caruta cu puncte minus, si va fi foarte greu sa ne revenim.

PS: ce e cu Poparadu?

Profile  

PostPosted: Mon Aug 20, 2018 11:13 am 

Întrebare doar pentru cei care au văzut prima repriză (am ajuns doar după pauză...): Vidrăsan și Miholca au fost praf și pulbere de au fost înlocuiți? Dar atacanții?
Mulțumesc!

Profile  

PostPosted: Mon Aug 20, 2018 11:51 am 

Beatles wrote:
Întrebare doar pentru cei care au văzut prima repriză (am ajuns doar după pauză...): Vidrăsan și Miholca au fost praf și pulbere de au fost înlocuiți? Dar atacanții?
Mulțumesc!

Din a doua repriza, de cand Nicolescu a intrat in locul lui Vidrasan, am avut alta prospetime in joc, mai multa rautate la mijlocul terenului, jocul ofensiv al Luceafarului a fost anihilat. Nico l-a depasit ca prestatie pe Vidrasan. La fel si in cazul lui Miholca, cu Bozian in banda altfel ne-am miscat, incursiunile au fost mai eficiente, fazele importante au plecat din trioul Ignea-Bozian-Cherechez.
Grok wrote:
Sper sa sa-si mai revina oamenii nostri de gol, chiar daca Claudiu il vede praf pe Banica, eu macar sper ca se poate corecta din mers ( e tanar ). Macar ajunge in pozitii cu potential bun de finalizare. In rest nu stiu, e nasol :(

Grok, e extrem de frustrant sa iti vezi jucatorul asa de indolent. La Petrosani in spatele meu se incalzea, iar tot a doua vorba a fost "de ce intra doar 5 minute ca oricum nu poate sa faca nimic". A avut minge primita de la Ignea pe tava si nu a bagat-o in ate, ne-am intors cu nervii intinsi la maxim de la Petrosani. Ieri, din dorinta de afirmare sau egoism, a vrut sa inscrie dintr-un unghi imposibil.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next