Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat Sep 22, 2018 10:23 pm

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: #1 | SS Politehnica - Târgovişte, 05.08, ora 15:30
PostPosted: Sun Aug 05, 2018 8:23 pm 

Tot caut alt motiv pentru care să fiu supărat, în afara rezultatului desigur, şi nu găsesc. Azi fotbalul a fost nedrept. Am fost echipa mai bună şi am pierdut.
@Beatles poți să zici ce vrei, dar e primul meci cu Chindia ( apropo, ei au aproape aceeași echipă din sezonul trecut, un pic întărită) în care am dominat, am avut ambiție, agresivitatea aia sportivă după care tot tânjim de niște ani, etc. Da, au câștigat din nou, dar numai azi şi din bulan. Același meci , alte 9 din 12 erau victoria noastră, iar două erau egaluri mincinoase.
Într-adevăr, s-au văzut şi mici sincope dar astea vin din lipsa omogenităţii, lucru ce se poate rezolva în timp relativ scurt. În schimb am văzut mult presing ofensiv care a dat roade, am văzut un Schieb care o dat drumul la al treilea reactor de la Cernavodă pe lângă 2 fundași exasperaţi ai Chindiei, am văzut un copil cu reflexe bune în poartă.
Per total, eu zic că e mai de bine decât mă așteptam, chiar dacă îmi doream minim egalul.
Dar nah, eu sunt optimist şi plm... :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Sun Aug 05, 2018 8:44 pm 

Si eu pot spune ca ma declar multumit de ce am vazut azi. Am vazut dorinta, os pus la bataie, atitudine.
Am vazut lume mai multa decat de obicei, atmosfera foarte faina!
Echipa se vede ca nu e inchegata inca, dar asta vine pe parcurs, in meciuri. La antrenamente nu poti suda o echipa.
Mi-a placut Marvin, mi-a placut Gelu, Constantinescu, inchizatorul cu Nr4 (nu am retinut numele, dar promit sa-i invat pe toti pana sambata), am vazut centrari bune din lovituri libere, cornere batute mai bine decat anii trecuti.
Eu sunt optimist, echipa asta va creste de la meci la meci! Trebuie doar sa-si pastreze atitudinea aratata azi. Si mai trebuie sa credem in ei si sa-i sustinem! Sunt ai nostrii!!!

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Profile  

PostPosted: Mon Aug 06, 2018 9:28 am 

Trecind peste supararea golului primit usor in minutul 90, nu am jucat rau, ba in repriza a doua am jucat mai bine decit Chindia, cind am ratat cel putin 3 ocazi rarisime de a marca. Jocul per ansamblu mi-a produs optimism ca viitorul va fi mai roz.

PS un MUIE PSD o lipsit din atmosfera faina de la meci.

Profile  

PostPosted: Mon Aug 06, 2018 10:34 am 

Constantinescu ? care din ei ca niciunul nu mai joaca in echipa de un an jumate... Nicolescu zici tu (6-le) ?

Profile  

PostPosted: Mon Aug 06, 2018 10:39 am 

Personal mi-a placut cum ne miscam cu o singura mentiune.Velici de foarte multe ori singur si fara suport in atac.In conditiile astea nu va putea sa faca prea multe cu 2-3 fundasi langa el mai tot timpul.

Profile  

PostPosted: Mon Aug 06, 2018 10:40 am 

Personal mi-a placut cum ne miscam cu o singura mentiune.Velici de foarte multe ori singur si fara suport in atac.In conditiile astea nu va putea sa faca prea multe cu 2-3 fundasi langa el mai tot timpul.

Profile  

PostPosted: Mon Aug 06, 2018 10:59 am 

CaiuSS wrote:

E si normal intr-un meci cu Chindia sa se intample asta. Chindia e o echipa buna care te baga cu curul in poarta si deci mijlocasii sunt nevoiti sa coboare. Cu toate astea, mi-a placut ca pe centrari si pe mingile aruncate in fata Velici s-a batut si de cele mai multe ori a castigat duelul la cap. E foarte foarte bataios si asta mie-mi place. Mai trebuie remarcat si Schieb, omul meciului dpmdv si normal toata echipa pentru ca nu-i usor sa joci pe 60*C (muie digi). Mai avem carente, asta e normal: la faza golului trebuia ori Mera/Scutaru sa iasa la Cherchez ori Nicolaescu/Vidrasan; toti stim ca Cherchez e bun, nu trebuia sa vina singur acolo. Apoi mai e si modul in care facem gegenpressing; scopul e sa blochezi canalele si sa ataci omul cu mingea si inca nu ne iese perfect. Si clar, faptul ca nu marcam din ocaziile pe care ni le cream.

In fine, rezultatul e care e, dar baietii au aratat a echipa, au fost bataiosi, au avut "gială" si cred ca tuturor ne-a placut sa vedem meciul asta. E primul meci din cele 5 pe care le-am avut cu Chindia pe care meritam sa-l castigam si asta spune multe. Chiar daca am piedut, sezonul nu arata rau :)

INAINTE POLITEHNICA!

Profile  

PostPosted: Mon Aug 06, 2018 11:32 am 

VladNgr wrote:
Constantinescu ? care din ei ca niciunul nu mai joaca in echipa de un an jumate... Nicolescu zici tu (6-le) ?
Asa, el.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Profile  

PostPosted: Mon Aug 06, 2018 12:08 pm 

Daca baietii vor avea aceasi atitudine la fiecare meci o sa avem un sezon superb..din toate punctele de vedere...ultima oara cand am vazut o atitudine ca ieri a fost acum vreo 3-4 ani la acel 5-1 cu Ighiu pe Stiinta...in rest...de 2 ani de liga2 tot asteptam sa vad zvacul asta in teren..eu sunt foarte multumit de ce am vazut ieri...se putea mai bine ?! Da..puteam si meritam sa castigam..nu vreau sa iau din meritele baietilor dar,daca aveam un draghici in fata portii ii incarcam rau pe astia...Nicolescu si Marvin au fost in opinia mea cei care au iesit in evidenta..dar toti au pus suflet si au alergat mult..lucru vazut pana si de spectatori nu tocmai "obisnuiti" la meciurile noastre...o atmosfera asa frumoasa iarasi nu am mai vazut de mult...singurul minus de ieri a fost infrangerea...repet..daca baietii vor avea aceasi atitudine restul sezonului,ne asteapta vremuri frumoase,chiar daca avem un inceput de sezon de foc...eu unul de asta vin la stadion...sa vad daruire..prefer o infrangere ca asta decat o victorie chinuita si urata...FELICITARI BAIETII IN GHETE..si sa o tineti tot asa

Profile  

PostPosted: Mon Aug 06, 2018 2:19 pm 

Jocul echipei (cel putin) in repriza a doua, a fost mult peste asteptarile mele. Inainte de meci nu speram la prea multe, dar dupa meci pot sa spun cu mana pe inima ca am pierdut nemeritat. Cu putina sansa si daca am da cu latul din interiorul careului la semi inaltime si fara sa ne lasam pe spate in momentul sutului, puteam sa avem un 2-0 linistitor.
Portarul nostru, putin curajos, putin nebun, dar cu calitati frumoase, tinand cont de faptul ca a fost primul lui meci oficial intr-un meci de seniori. Apararea, de asemenea, peste asteptari. La mijloc e de lucrat, dar cu Poparadu si Ignea la potential mediu spre bun, tot jocul se va schimba. Despre ritmul de joc nu are rost sa vorbim la cat a fost de cald. Mi-a placut atacantul adus de la Viitorul, nici Velici nu se misca rau deloc. Schieb le-a facut otita tuturor celor de pe partea lui, are viteza, tupeu, tehnica si viziune! Mi-a placut mult, sper sa mentina acelasi ritm cat mai mult posibil!
Exista potential si e imbucurator! Cu munca si seriozitate, plus "rautatea" pozitiva de ieri daca se pastreaza, luptam cu sanse mari pentru un loc caldut la finalul celui mai greu campioant din ultimii ani!

Principalele favorite la promovare cred ca sunt Energeticianul, Daco-Getica aia si "U" Cluj (desi nu m-au impresionat cu nimic). Poate si Petrolul, daca schimba antrenorul. Nu cred ca Targoviste va termina in primele 4!

Inainte, Politehnica!

p.s. Pentru prima data dupa mult timp, avem scheme lucrate la faze fixe. In sfarsit!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next