Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sun Sep 23, 2018 3:16 am




Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Programul sezonului 2018 - 2019
PostPosted: Sat Jun 30, 2018 3:42 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Apr 04, 2017 4:15 pm
Posts: 438
Programul sezonului 2018 - 2019

_________________
"Am ajuns să ne bată movii cu Bilia!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Programul sezonului 2018 - 2019
PostPosted: Sun Jul 08, 2018 5:53 pm 
Offline

Joined: Thu Apr 06, 2017 6:29 pm
Posts: 9
Când are loc tragerea la sorți a programului?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Programul sezonului 2018 - 2019
PostPosted: Sun Jul 08, 2018 7:30 pm 
Offline

Joined: Mon Apr 03, 2017 11:19 pm
Posts: 50
Ade.Ad wrote:
Când are loc tragerea la sorți a programului?

Inca nu se stiu nici echipele ce vor lua parte la viitorul sezon de liga 2. Abia dupa ce se termina inscrierile se va face tragerea la sorti, cel mai probabil spre finalul lunii iulie


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Programul sezonului 2018 - 2019
PostPosted: Thu Jul 12, 2018 12:39 pm 
Offline

Joined: Sun Apr 02, 2017 11:51 am
Posts: 153
19 iulie


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Programul sezonului 2018 - 2019
PostPosted: Thu Jul 19, 2018 11:40 am 
Offline

Joined: Tue Apr 04, 2017 7:12 pm
Posts: 201
ETAPA I

ACS Energeticianul - Luceafărul Oradea
ASU Politehnica Timişoara - Chindia Târgovişte
Universitatea Cluj - Metaloglobus
Aerostar Bacău - Pandurii Târgu Jiu
FC Argeş - CS Baloteşti
Petrolul Ploieşti - Sportul Snagov
CS Mioveni - Academica Clinceni
Daco-Getica Bucureşti - UTA Arad
SSC Farul Constanţa - ACS Poli Timişoara
Dacia Unirea Brăila - Ripensia Timişoara

Etapa II

Luceafărul Oradea-Ripensia Timişoara
ACS Poli Timişoara-Dacia Unirea Brăila
UTA Arad-SSC Farul Constanţa
Academica Clinceni-Daco-Getica Bucureşti
Sportul Snagov-CS Mioveni
CS Baloteşti-Petrolul Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu-FC Argeş
Metaloglobus-Aerostar Bacău
Chindia Târgovişte-Universitatea Cluj
ACS Energeticianul-ASU Politehnica Timişoara

Etapa III

ASU Politehnica Timişoara-Luceafărul Oradea
Universitatea Cluj-ACS Energeticianul
Aerostar Bacău-Chindia Târgovişte
FC Argeş-Metaloglobus
Petrolul Ploieşti-Pandurii Târgu Jiu
CS Mioveni-CS Baloteşti
Daco-Getica Bucureşti-Sportul Snagov
SSC Farul Constanţa-Academica Clinceni
Dacia Unirea Brăila-UTA Arad
Ripensia Timişoara-ACS Poli Timişoara

Etapa IV

Luceafărul Oradea-ACS Poli Timişoara
UTA Arad-Ripensia Timişoara
Academica Clinceni-Dacia Unirea Brăila
Sportul Snagov-SSC Farul Constanţa
CS Baloteşti-Daco-Getica Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu-CS Mioveni
Metaloglobus-Petrolul Ploieşti
Chindia Târgovişte-FC Argeş
ACS Energeticianul-Aerostar Bacău
ASU Politehnica Timişoara-Universitatea Cluj

Etapa V

Universitatea Cluj-Luceafărul Oradea
Aerostar Bacău-ASU Politehnica Timişoara
FC Argeş-ACS Energeticianul
Petrolul Ploieşti-Chindia Târgovişte
CS Mioveni-Metaloglobus
Daco-Getica Bucureşti-Pandurii Târgu Jiu
SSC Farul Constanţa-CS Baloteşti
Dacia Unirea Brăila-Sportul Snagov
Ripensia Timişoara-Academica Clinceni
ACS Poli Timişoara-UTA Arad

Etapa VI

Luceafărul Oradea-UTA Arad
Academica Clinceni-ACS Poli Timişoara
Sportul Snagov-Ripensia Timişoara
CS Baloteşti-Dacia Unirea Brăila
Pandurii Târgu Jiu-SSC Farul Constanţa
Metaloglobus-Daco-Getica Bucureşti
Chindia Târgovişte-CS Mioveni
ACS Energeticianul-Petrolul Ploieşti
ASU Politehnica Timişoara-FC Argeş
Universitatea Cluj-Aerostar Bacău

Etapa VII

Aerostar Bacău-Luceafărul Oradea
FC Argeş-Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti-ASU Politehnica Timişoara
CS Mioveni-ACS Energeticianul
Daco-Getica Bucureşti-Chindia Târgovişte
SSC Farul Constanţa-Metaloglobus
Dacia Unirea Brăila-Pandurii Târgu Jiu
Ripensia Timişoara-CS Baloteşti
ACS Poli Timişoara-Sportul Snagov
UTA Arad-Academica Clinceni

Etapa VIII

Luceafărul Oradea-Academica Clinceni
Sportul Snagov-UTA Arad
CS Baloteşti-ACS Poli Timişoara
Pandurii Târgu Jiu-Ripensia Timişoara
Metaloglobus-Dacia Unirea Brăila
Chindia Târgovişte-SSC Farul Constanţa
ACS Energeticianul-Daco-Getica Bucureşti
ASU Politehnica Timişoara-CS Mioveni
Universitatea Cluj-Petrolul Ploieşti
Aerostar Bacău-FC Argeş

Etapa IX

FC Argeş-Luceafărul Oradea
Petrolul Ploieşti-Aerostar Bacău
CS Mioveni-Universitatea Cluj
Daco-Getica Bucureşti-ASU Politehnica Timişoara
SSC Farul Constanţa-ACS Energeticianul
Dacia Unirea Brăila-Chindia Târgovişte
Ripensia Timişoara-Metaloglobus
ACS Poli Timişoara-Pandurii Târgu Jiu
UTA Arad-CS Baloteşti
Academica Clinceni-Sportul Snagov

Etapa X

Luceafărul Oradea-Sportul Snagov
CS Baloteşti-Academica Clinceni
Pandurii Târgu Jiu-UTA Arad
Metaloglobus-ACS Poli Timişoara
Chindia Târgovişte-Ripensia Timişoara
ACS Energeticianul-Dacia Unirea Brăila
ASU Politehnica Timişoara-SSC Farul Constanţa
Universitatea Cluj-Daco-Getica Bucureşti
Aerostar Bacău-CS Mioveni
FC Argeş-Petrolul Ploieşti

Etapa XI

Petrolul Ploieşti-Luceafărul Oradea
CS Mioveni-FC Argeş
Daco-Getica Bucureşti-Aerostar Bacău
SSC Farul Constanţa-Universitatea Cluj
Dacia Unirea Brăila-ASU Politehnica Timişoara
Ripensia Timişoara-ACS Energeticianul
ACS Poli Timişoara-Chindia Târgovişte
UTA Arad-Metaloglobus
Academica Clinceni-Pandurii Târgu Jiu
Sportul Snagov-CS Baloteşti

Etapa XII

Luceafărul Oradea-CS Baloteşti
Pandurii Târgu Jiu-Sportul Snagov
Metaloglobus-Academica Clinceni
Chindia Târgovişte-UTA Arad
ACS Energeticianul-ACS Poli Timişoara
ASU Politehnica Timişoara-Ripensia Timişoara
Universitatea Cluj-Dacia Unirea Brăila
Aerostar Bacău-SSC Farul Constanţa
FC Argeş-Daco-Getica Bucureşti
Petrolul Ploieşti-CS Mioveni

Etapa XIII

CS Mioveni-Luceafărul Oradea
Daco-Getica Bucureşti-Petrolul Ploieşti
SSC Farul Constanţa-FC Argeş
Dacia Unirea Brăila-Aerostar Bacău
Ripensia Timişoara-Universitatea Cluj
ACS Poli Timişoara-ASU Politehnica Timişoara
UTA Arad-ACS Energeticianul
Academica Clinceni-Chindia Târgovişte
Sportul Snagov-Metaloglobus
CS Baloteşti-Pandurii Târgu Jiu

Etapa XIV

Luceafărul Oradea-Pandurii Târgu Jiu
Metaloglobus-CS Baloteşti
Chindia Târgovişte-Sportul Snagov
ACS Energeticianul-Academica Clinceni
ASU Politehnica Timişoara-UTA Arad
Universitatea Cluj-ACS Poli Timişoara
Aerostar Bacău-Ripensia Timişoara
FC Argeş-Dacia Unirea Brăila
Petrolul Ploieşti-SSC Farul Constanţa
CS Mioveni-Daco-Getica Bucureşti

Etapa XV

Daco-Getica Bucureşti-Luceafărul Oradea
SSC Farul Constanţa-CS Mioveni
Dacia Unirea Brăila-Petrolul Ploieşti
Ripensia Timişoara-FC Argeş
ACS Poli Timişoara-Aerostar Bacău
UTA Arad-Universitatea Cluj
Academica Clinceni-ASU Politehnica Timişoara
Sportul Snagov-ACS Energeticianul
CS Baloteşti-Chindia Târgovişte
Pandurii Târgu Jiu-Metaloglobus

Etapa XVI

Luceafărul Oradea-Metaloglobus
Chindia Târgovişte-Pandurii Târgu Jiu
ACS Energeticianul-CS Baloteşti
ASU Politehnica Timişoara-Sportul Snagov
Universitatea Cluj-Academica Clinceni
Aerostar Bacău-UTA Arad
FC Argeş-ACS Poli Timişoara
Petrolul Ploieşti-Ripensia Timişoara
CS Mioveni-Dacia Unirea Brăila
Daco-Getica Bucureşti-SSC Farul Constanţa

Etapa XVII

SSC Farul Constanţa-Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila-Daco-Getica Bucureşti
Ripensia Timişoara-CS Mioveni
ACS Poli Timişoara-Petrolul Ploieşti
UTA Arad-FC Argeş
Academica Clinceni-Aerostar Bacău
Sportul Snagov-Universitatea Cluj
CS Baloteşti-ASU Politehnica Timişoara
Pandurii Târgu Jiu-ACS Energeticianul
Metaloglobus-Chindia Târgovişte

Etapa XVIII

Luceafărul Oradea-Chindia Târgovişte
ACS Energeticianul-Metaloglobus
ASU Politehnica Timişoara-Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj-CS Baloteşti
Aerostar Bacău-Sportul Snagov
FC Argeş-Academica Clinceni
Petrolul Ploieşti-UTA Arad
CS Mioveni-ACS Poli Timişoara
Daco-Getica Bucureşti-Ripensia Timişoara
SSC Farul Constanţa-Dacia Unirea Brăila

Etapa XIX

Dacia Unirea Brăila-Luceafărul Oradea
Ripensia Timişoara-SSC Farul Constanţa
ACS Poli Timişoara-Daco-Getica Bucureşti
UTA Arad-CS Mioveni
Academica Clinceni-Petrolul Ploieşti
Sportul Snagov-FC Argeş
CS Baloteşti-Aerostar Bacău
Pandurii Târgu Jiu-Universitatea Cluj
Metaloglobus-ASU Politehnica Timişoara
Chindia Târgovişte-ACS Energeticianul


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Programul sezonului 2018 - 2019
PostPosted: Thu Jul 19, 2018 11:47 am 
Offline

Joined: Tue Apr 04, 2017 7:12 pm
Posts: 201
Extrem de interesant cum avem cu Ripensia, Recaș și UTA unul după altul! Foarte ok tragerea la sorți. Poate doar o rocadă la Energeticianul cu Farul era mai de dorit, să fi prins și o baie în mare cu deplasarea :mrgreen: .
Ah, da, era să uit de norocul arădenilor. Poate până în etapa a 28-a termină și ei lucrările la Motorul și măcar de data asta se va juca, în sfârșit, cu suporterii noștri pe stadion.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Programul sezonului 2018 - 2019
PostPosted: Thu Jul 19, 2018 3:14 pm 
Offline

Joined: Sun Apr 02, 2017 11:51 am
Posts: 153
Sa fiu eu ăla hater :), din punctul de vedere sportiv cele 3 meciuri erau mai ok sa fie despărțite, vor fi 3 derby-uri, încărcătură fizică și psihică, predispunere la cartonase ...
Dpdv al conducerii, bine că nu am picat la mare acum :), greu de găsit cazare.

Programul pe tot sezonul.ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Programul sezonului 2018 - 2019
PostPosted: Thu Jul 19, 2018 3:31 pm 
Offline

Joined: Thu Apr 06, 2017 4:34 pm
Posts: 36
Dupa parerea mea, programul e destul de aiurea. In primele etape jucam cu echipe foarte bune, poate Luceafarul e o echipa mai accesibila, dar la cat de ''nivelat e nivelul'', ca sa zic asa, nu se stie niciodata. Preferam ca-n primele etape sa jucam cu echipe gen Braila, Farul, care au inceput pregatirea mult mai tarziu si la inceput ma gandesc ca se vor prezenta slabut. Conteaza foarte mult cum incepi sezonu! De asemenea, ma mai gandesc la echipe gen Balotesti, Metaloglobus, Daco Getica, iar noi toate le avem spre sfarsitul turului, plus cele 3 derby-uri care sunt programate in etape consecutive.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Programul sezonului 2018 - 2019
PostPosted: Thu Jul 19, 2018 4:14 pm 
Offline

Joined: Tue Apr 04, 2017 7:12 pm
Posts: 201
Să vină! Meciuri tari și multe, chiar din primele etape! Dacă deja ne facem griji in privința celor două FC Sarcină-homeless, U Cluj ( care este totuși nou promovată) și Bacău ( la fel, nou promovată)... Eu zic că trebuie să ne bucurăm de meciurile de acasă cu Chindia și U Cluj, poate cu un pic de "gălăgie" aducem și ceva oameni pe stadion, cine știe, poate iese de-un debut frumos de sezon.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Programul sezonului 2018 - 2019
PostPosted: Thu Jul 19, 2018 5:31 pm 
Offline

Joined: Thu Apr 06, 2017 4:34 pm
Posts: 36
Eu vorbeam doar din punct de vedere fotbalistic, nimic altceva. Sunt meciuri mult mai grele, dar e adevarat ca nici o echipa nu cred ca e de speriat.

Si apropo ca zici de nou promovate, sa nu uitam ca-n ultimii ani nou promovate din liga a 3-a au promovat la pas in prima liga - Juventus, Sepsi, Hermannstadt.


Top
 Profile  
 

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ]  Go to page 1, 2  Next


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group