Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Oct 22, 2018 8:30 pm

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: Meciuri amicale sezonul 2018 - 2019
PostPosted: Thu Jul 26, 2018 10:39 am 

E rușinos .... dar incerc sa vad partea pozitivă :).

In prima repriză, cam cu primul 11, nu au avut nicio ocazie, noi am avut 2 ocazii mari. Ne-au dat gol dintr-un 11m care nu prea a fost ... Vidrasan a respins mingea pe spate, cu piciorul și și-a dat în mana, a recunoscut și arbitrul că nu crede c-a fost intenție. La golul 2 un adversar i-a pus o talpa lui Scuti (Scutaru s-a enervat și a "comentat" la arbitru ...roșu) golul 3 din offsaid ...

Partea negativa e că cei ce au intrat în repriza a 2-a au fost slabi azi ...

Profile  

PostPosted: Thu Jul 26, 2018 2:39 pm 

Am inteles, e doar un meci de pregatire. Totusi, a vazut ca foarte greu ne creem ocazii. Plimbam mingea, avem posesie bunicica, insa doar atat. Poate ca nu ar fi rau sa-l aducem pe Popovici care are situatia incerta la ACS.

Profile  

PostPosted: Thu Jul 26, 2018 5:00 pm 

Pana acum partea buna era ca stateam bine in aparare, azi am luat 5... Cu greseli, fara greseli de arbitraj, raman 5 si 0 date in ultimele doua meciuri.
E groasa...

Profile  

PostPosted: Sat Jul 28, 2018 9:31 pm 

Spectacol golul lui Gelu! Sut tare in coltul lung din lateral stanga, bara gol.
Hai ca nu ne miscam chiar asa de rau. Chiar imi place jocul echipei in formatie completa. Gelu, Bozian si Ignea vor fi indispensabili in atac, Schieb se misca foarte bine in banda, Chereches munceste mult, iar Vidrasan e ce trebuie la inchidere.

Profile  

PostPosted: Sat Jul 28, 2018 11:30 pm 

Mie mi se pare că atacul e slab dar eu nu mă pricep la fotbal :D

Profile  

PostPosted: Sun Jul 29, 2018 12:20 am 

Păi dacă nu ești cheţ, de ce te bagi? :mrgreen:
Sincer, a venit SEZONUL! De când am început să batem câmpii timişeni, visam la meciuri cu Petrolul pe noul Ilie Oană sau cu U Cluj pe Kolosvari Arená. Nu cred că are sens să răspund de ce. Cred că toți trebuie să zicem: DA!
E sezonul în care ne vom bate cu toți pulifricii "istorici" din postura de "noi fără patroni" versus sacii fără fund ai primăriilor în cauză! E SEZONUL în care demonstrăm că milioanele şi ambițiile lor fac exact cât un floc în faţa păcii.
E SEZONUL în care vom ieși la rampă, demonstrând că stând ca o fată pe centură la mila unui politician te va duce inevitabil în pădure cu satelitul!
E SEZONUL în care vom demonstra că suntem singurii din ţara asta ce au înțeles ce înseamnă să fii pe pălăria ta şi să mai şi pocnească!
Sunt un optimist incurabil, dar chiar şi pesimistic vorbind, cum să nu aștepți noul sezon?! E maxim+1! #înaintePolitehnica

Profile  

PostPosted: Sun Jul 29, 2018 1:35 pm 

Și din nou ....pt. tot rahatul ăsta e responsabil un singur om . Daca el nu avea ideea tâmpită sa aducă recasu , nu se ajungea la divizarea noastră . Era o singura opțiune , și anume ASU . Vă dați seama ce era dacă venea și bou asta și vroia să conducă ??? Ai de mine .....De asemenea , d-nul Ganea nu știe că s-au pompat jdemilioane de euro în acs ??? Și că noi am luat doar o singura dată bani pe proiect de la CL ? Că ne avantajează râca dintre comunisti ai liberali este evident , dar sa zici că noi am provocat-o este penibil . Jenant de penibil .

Profile  

PostPosted: Sun Jul 29, 2018 6:03 pm 

mircea wrote:
Păi dacă nu ești cheţ, de ce te bagi? :mrgreen:
Sincer, a venit SEZONUL! De când am început să batem câmpii timişeni, visam la meciuri cu Petrolul pe noul Ilie Oană sau cu U Cluj pe Kolosvari Arená. Nu cred că are sens să răspund de ce. Cred că toți trebuie să zicem: DA!
E sezonul în care ne vom bate cu toți pulifricii "istorici" din postura de "noi fără patroni" versus sacii fără fund ai primăriilor în cauză! E SEZONUL în care demonstrăm că milioanele şi ambițiile lor fac exact cât un floc în faţa păcii.
E SEZONUL în care vom ieși la rampă, demonstrând că stând ca o fată pe centură la mila unui politician te va duce inevitabil în pădure cu satelitul!
E SEZONUL în care vom demonstra că suntem singurii din ţara asta ce au înțeles ce înseamnă să fii pe pălăria ta şi să mai şi pocnească!
Sunt un optimist incurabil, dar chiar şi pesimistic vorbind, cum să nu aștepți noul sezon?! E maxim+1! #înaintePolitehnica

Fain ;)

Profile  

PostPosted: Tue Jul 31, 2018 9:27 pm 

Intradevar fain postul lui Mircea, are si dreptate asta e #sezonul.

Scuze, sunt putin rupt de realitate zilele astea, de la cine am luat 5?

Profile  

PostPosted: Tue Jul 31, 2018 10:26 pm 

De la Oradea. Sper că în campionat se motivează băieții și își iau revanșa.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3