Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Jun 25, 2018 3:02 pm

Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: SS Politehnica - Hermannstadt, 25 martie, ora 14, et. XX
PostPosted: Mon Mar 26, 2018 9:34 am 

asta e fotbalistul roman ...joaca cand are chef .
d`aia si suntem unde suntem , pleaca afara si vin dupa 6 luni cu coada intre picioare .
nu isi dau seama ca nedepasindu-si zilnic limitele , nu vor evolua si vor ramane mereu in stadiul acesta .

Profile  

PostPosted: Mon Mar 26, 2018 11:33 am 

@daniD1: ești foarte pretențios.

Ieri m-am abținut să scriu ceva pentru că-mi stătea rezultatul în gât. Și acum, tot acolo e. E normal, pe undeva, să fim dezamăgiți de rezultat că doar am ratat un penalty. Dar dacă privim mai atent lucrurile, sibienii au câștigat pe merit. Au fost cam cu 5 secunde echipa mai bună, chit că noi am fost la conducerea jocului. Ce am observat e că am fost mult mai buni ca în meciul tur, atunci când ei ne-au dominat rău de tot și doar debutul lui Dur-Bozoancă a făcut să plecăm cu un singur gol încasat. Același lucru l-a observat și Pelici, apropo.
O chestie bună e că nu am luat așa multe galbene. Doar unul, dacă-mi amintesc eu bine. Partea proastă e că l-o luat Mera, care e în faza cu galbenul și etapa de suspendare.

Dintre chestiile negative de ieri:
- Sorescu. Ba a ținut prea mult mingea ( nu ar fi prima dată), ba a centrat toate cornerele prost, în primul adversar.
- Neputința din careu. N-aș zice că s-au închis ei bine ci mai degrabă noi n-am știut ce să facem cu mingea acolo. Ne-am complicat de prea multe ori și am preferat exact procedeul opus. Ba am pasat când se impunea șutul, ba am șutat când aveam om liber în stânga sau dreapta.
- Ciubuc. Înțeleg că ți-o spus Tonelu să tragi la poartă, dar nu chiar tot fucking timpul și din orice fucking unghi! Mai cască uneori ochii, că de 2 ori aveai om liber în careu sau în preajma lui.
- Bătututul obrazului. În timp ce era schimbat, Blănaru bătea obeazul cuiva de pe margine. Nu știu cine ești, dar dacă ai ajuns să îl înjuri pe Blănaru, ești un gunoi, nu polist! Apropo, legat de Blănaru, declara Tonelu cum că e bun dar noi avem jucători mai buni. De cele mai multe ori, viața parcă intenționat îți dă zile ca ieri, doar să-ți dea un pic peste gură. :oops:
- Lusamba. Rămân la părerea mea și anume, e jucat prost. Am adus un marcator să-l ținem pe post de pivot! Căcat! Nu mai bine îl țineam pe Bădăuță pe post de pivot pentru Lusamba?!
- Kraus. Nu mă înțelegeți greșit, îmi place mult băiatul, dar nu înțeleg de ce a primit doar sarcini defensive în ultima vreme. Poate și din cauza asta trebuie să coboare mult atacanții după minge?!
- Nu avem executant! Am avut vreo 3 sau 4 lovituri libere la marginea careului sibian și toate le-am făcut cadou oaspeților. Dacă tot nu avem executant, poate încercăm și noi o schemă data viitoare?!

În rest, obligatorii 2 victorii săptămâna asta. Nu de alta, dar să ne mai bucurăm și noi.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 26, 2018 12:59 pm 

mircea wrote:

- Bătututul obrazului. În timp ce era schimbat, Blănaru bătea obeazul cuiva de pe margine. Nu știu cine ești, dar dacă ai ajuns să îl înjuri pe Blănaru, ești un gunoi, nu polist! Apropo, legat de Blănaru, declara Tonelu cum că e bun dar noi avem jucători mai buni. De cele mai multe ori, viața parcă intenționat îți dă zile ca ieri, doar să-ți dea un pic peste gură. :oops:

O afirmație cam deplasată după părerea mea, în primul rând că nu cunoști persoana respectivă și în al doilea rând nici blănaru nu e un caracter.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 26, 2018 1:31 pm 

nu pot sa zic cum e Blanaru, dar ieri la gol a avut bunul simt sa nu se bucure cand a inscris. Pentru asta jos palaria. in rest, ca toti fotbalistii: unde bate vantul de mai bine, acolo merg. sa nu ne facem alte iluzii.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 26, 2018 2:23 pm 

Nu a făcut nimic tot meciul care să-l facă demn de înjurat. Nu și-a faultat grosolan foștii colegi, n-a scuipat spre spectatori si nici n-a dansat la marcarea golului. Nici măcar că a tras de timp la schimbare nu i se poate imputa, pentru că a ieșit destul de repejor. Evident, nu a fost schimbare ca la rugby ( acolo aleargă vioi cel schimbat, dacă nu iese cu targa de pe teren), dar nici nu s-a legat la șireturi la jumătatea drumului.
Iar la câte goluri a dat pentru echipă, cred că se poate trece cu vederea că ne-a și marcat unul din postura de adversar. N-am zis că e caracter și că trebuie pupat în cur, dar să ajungi să îl înjuri pe cel care te-a scos din multe momente grele în sezonul trecut e deplasat. Rău.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 26, 2018 5:19 pm 

mircea wrote:
Nu a făcut nimic tot meciul care să-l facă demn de înjurat. Nu și-a faultat grosolan foștii colegi, n-a scuipat spre spectatori si nici n-a dansat la marcarea golului. Nici măcar că a tras de timp la schimbare nu i se poate imputa, pentru că a ieșit destul de repejor. Evident, nu a fost schimbare ca la rugby ( acolo aleargă vioi cel schimbat, dacă nu iese cu targa de pe teren), dar nici nu s-a legat la șireturi la jumătatea drumului.
Iar la câte goluri a dat pentru echipă, cred că se poate trece cu vederea că ne-a și marcat unul din postura de adversar. N-am zis că e caracter și că trebuie pupat în cur, dar să ajungi să îl înjuri pe cel care te-a scos din multe momente grele în sezonul trecut e deplasat. Rău.

mai mult, omul e de al locului si chiar nu trebuie blamat ca a plecat la mai bine

Profile  

PostPosted: Tue Mar 27, 2018 9:01 am 

mircea wrote:

Asta era treaba lui, să dea goluri care să te scoată din căcat. La fel cum anul ăsta va da pentru Sibiu să-i scoată pe ei. Nu înțeleg de ce cel care l-a înjurat, oricine o fi, este gunoi, nu polist doar pentru atâta lucru.

Profile  

PostPosted: Tue Mar 27, 2018 3:35 pm 

Ochelari wrote:
mircea wrote:

Asta era treaba lui, să dea goluri care să te scoată din căcat. La fel cum anul ăsta va da pentru Sibiu să-i scoată pe ei. Nu înțeleg de ce cel care l-a înjurat, oricine o fi, este gunoi, nu polist doar pentru atâta lucru.

Eu sunt de acord cu Mircea. E o chestie de bun simt, daca vii la stadion te comporti civilizat, daca am ajuns sa injuram si jucatorii care au facut ceva pe aici inseamna ca suntem jos de tot, ca idee fara golurile lui poate eram in C acum. Cocalarii care vor sa injure sau sa se descarce de ura si frustrari, mai bine se duc in Lepa Brena sau orice alb club de cocalari mai exista, la stadion vii sa incurajezi echipa.

Profile  

PostPosted: Tue Mar 27, 2018 3:58 pm 

+1
Nu trebuie acceptat limbajul obscen,
daca nu suntem provocati.

Profile  

PostPosted: Tue Mar 27, 2018 4:15 pm 

De bun simț este să îți cumperi bilet de meci și totuși sunt care nu o fac. Hai să fim serioși, omul la nervi înjură, urlă, ăștia suntem, nu e nici o rușine, dar asta nu îl face inferior altora.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next