Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Thu Sep 20, 2018 11:26 am

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: SS Politehnica - Clinceni, 10 martie, ora 12.30, et. XXI
PostPosted: Sat Mar 10, 2018 7:58 pm 

Clau1921 wrote:
Mircea, a fost omul nostru aflat in pozitia ideala. Toti jucatorii din careu au fost atenti pentru ca au constientizat faza respectiva, carambolul din careul lor de 6 metri. Trebuia sa faca tot posibilul sa inscrie. Prin fault, alunecare, cu mana, cu dintii in talpa adversarului, nu conteaza cum, dar fa, frate, tot posibilul si demonstreaza-ti determinarea in teren.
Nu il scot la inaintare ca tap ispasitor pe Lusamba pentru ca s-a gresit si cu doua schimbari. Ciubuc a fost mana moarta, iar Coada nu a fost in stare sa inchida mijlocul terenului.

Mi se pare ca avem asteptari mult prea mari de la Lusamba. Omul imi pare ca nu-si gaseste locul in teren. ori nu stie ce trebuie sa joace ori nu e bine utilizat de Andone.
Despre meci, noi trebuia sa fim atenti dupa 2-1 sa inchidem jocul. Prea multe faulturi aiurea din partea noastra, Scutaru iar merita un rosu, nu inteleg de ce e atat de rudimentar, mai ales la experienta lui si la nivelul fotbalului practic in liga a doua, ar trebui macar sa aiba intrari mai sigure, daca de altceva nu e in stare.
Cine e Ciubuc? :)

Profile  

PostPosted: Sat Mar 10, 2018 8:27 pm 

Parerea mea umila e ca Andone nu e suficient de valoros sa poata promova in prima ligă....la fiecare meci stau in spatele bancii noastre...isi injura non stop jucatorii...schimbari total neinspirate....echipa de start din nou aiurea...il scoti pe giuricici care alaturi de sorescu a fost cel mai bun azi....a vrut sa il bage pe schieb inainte de penalty-ul nostru...dupaia l-a bagat pe coada sa "inchida" jocul....cu targoviste nu incepi titular cu mera...cu astia joci cu bilia dreapta....si jocul mie nu imi place deloc...nici macar nu incercam ceva....doar mingi bubuite in fata si de acolo se asteapta devieri...aiurea...parerea mea e ca,cu andone nu promovam nici in 5 ani....deranjante si declaratiie lui deja...are o gandire si un comportament mitic...

Profile  

PostPosted: Sat Mar 10, 2018 9:22 pm 

daniD1 wrote:
Parerea mea umila e ca Andone nu e suficient de valoros sa poata promova in prima ligă....la fiecare meci stau in spatele bancii noastre...isi injura non stop jucatorii...schimbari total neinspirate....echipa de start din nou aiurea...il scoti pe giuricici care alaturi de sorescu a fost cel mai bun azi....a vrut sa il bage pe schieb inainte de penalty-ul nostru...dupaia l-a bagat pe coada sa "inchida" jocul....cu targoviste nu incepi titular cu mera...cu astia joci cu bilia dreapta....si jocul mie nu imi place deloc...nici macar nu incercam ceva....doar mingi bubuite in fata si de acolo se asteapta devieri...aiurea...parerea mea e ca,cu andone nu promovam nici in 5 ani....deranjante si declaratiie lui deja...are o gandire si un comportament mitic...
Dacă tot a înviat puțin topicul, cu cine crezi că am reuși să promovăm?

Profile  

PostPosted: Sat Mar 10, 2018 10:00 pm 

malu valu wrote:

Vasile Nicolae. "Ciubuc" e porecla lui.
Greseala mea ca i-am spus asa in prima faza.
daniD1 wrote:
parerea mea e ca,cu andone nu promovam nici in 5 ani....deranjante si declaratiie lui deja...are o gandire si un comportament mitic...

Lotul e puternic, trupa noastra a demonstrat ca e in stare sa joace fotbal, dar, stand si analizand mai in profunzime, parerea mea e ca jucatorii cu experienta din lot nu se impun in vestiar sau pe teren in momentele cheie. Ok, nu suntem in stare sa gestionam meciurile bune o data, de doua ori, de n ori, ba, dar de fiecare data o chixam intr-un mod hilar?!

Profile  

PostPosted: Sat Mar 10, 2018 10:29 pm 

Clau1921 wrote:
malu valu wrote:

Vasile Nicolae. "Ciubuc" e porecla lui.
Greseala mea ca i-am spus asa in prima faza.
daniD1 wrote:
parerea mea e ca,cu andone nu promovam nici in 5 ani....deranjante si declaratiie lui deja...are o gandire si un comportament mitic...

Lotul e puternic, trupa noastra a demonstrat ca e in stare sa joace fotbal, dar, stand si analizand mai in profunzime, parerea mea e ca jucatorii cu experienta din lot nu se impun in vestiar sau pe teren in momentele cheie. Ok, nu suntem in stare sa gestionam meciurile bune o data, de doua ori, de n ori, ba, dar de fiecare data o chixam intr-un mod hilar?!

Multam!

Profile  

PostPosted: Sat Mar 10, 2018 11:18 pm 

m0rtar0 wrote:
daniD1 wrote:
Dacă tot a înviat puțin topicul, cu cine crezi că am reuși să promovăm?

Nu aș putea da un nume...dar ce văd eu din tribună e ca nu Andone e omul...am fost la toate meciurile,inclusiv amicale....si jocul e acelasi tot timpul...nu este surprins niciun adversar niciodată...si nu cred ca avem un lot mai slab ca Afumati,Clinceni si chiar Targoviste....mi se par extrem de urate si momentele de azi cand striga in gura mare ca Ciubuc nu mai are ce cauta la antrenamente de maine,sa i se desfaca contractul...de lusamba nu odata a zis ca e prost in timpul meciului....inteleg ca vorbeste la cald,dar nu mi se pare ok...el l-a adus pe lusamba si a renuntat la Staicu si Badauta...el l-a adus pe ciubuc banui....daca echipa juca fotbal era totul ok....singurul lucru bun e ca baietii alearga mult...dar eu unul astept mai mult de la echipa asta pentru ca,repet,lotul nu e slab deloc in comparatie cu restul echipelor...la fiecare meci de acasa dam un gol si ne punem pe 2 linii...nu o luati in nume de rau...imi spun dosr parerea...cred ca toata lumea e de acord ca sanse la locul 3 nu mai avem...macar sa jucam fotbal placut ochiului...tot incerc sa aduc oameni noi la stadion...dar daca jocul nu atrage,e greu sa ii tii acolo....cu domnul Brandescu aveam un joc mai atractiv in unele momente...cu un lot mult mai slab valoric...daca nu il aveam pe sorescu in sezonul asta sa faca faze individuale nu eram in top 10....si lotul e cu siguranta in top 5

Profile  

PostPosted: Sun Mar 11, 2018 12:48 pm 

Eu acuma aud prima oara ca Andone isi injura jucatorii!!!
Cu taranoi din astia vrem sa facem noi treaba?

Profile  

PostPosted: Sun Mar 11, 2018 1:24 pm 

Milanezu1921 wrote:
Eu acuma aud prima oara ca Andone isi injura jucatorii!!!
Cu taranoi din astia vrem sa facem noi treaba?

Eu de forte multe ori am stat in spatele bancii noastre de rezerve dar nu l-am auzit niciodata pe Andone sa injure jucatorii. Mie mi se pare ca omul e forte atasat.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 11, 2018 2:05 pm 

:roll:
Trebuie să învățăm și de la alții. Academica a schimbat mare parte din jucătorii din tur și nu a părut nicio clipă că tremură în fața noastră, a terminat în atac și putea chiar câștiga. Nu își propunea promovarea, nici măcar locul 3, ca Chindia sau ca noi...
Cu ce a avut Poli ieri în teren și pe bancă, nu vom promova prea curând(...2020...), mai degrabă vom supraviețui ca anul trecut.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 11, 2018 2:18 pm 

Da dar problema e că noi concuram cu echipe care primesc mulți bani de la primăriile locale, doar din vârful pixului, pe când noi ne chinuim foarte mult să facem rost de bani să îi plătim pe jucătorii existenți. Realist, e greu să crezi că ne permitem un lot mai bun. Mie mi se pare că sezonul ăsta avem un lot mai experimentat dar ca și potență financiară, cred că e greu să ridicăm nivelul.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next