Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Wed May 23, 2018 11:18 pm

Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: Suceava - SS Politehnica, 8 noiembrie, ora 14, et. XVI
PostPosted: Wed Nov 08, 2017 11:57 pm 

Neamtu e la Ripi, nu prea prinde lotul acolo.

Azi am inceput cu 5 juniori in teren, un aspect de apreciat.

Profile  

PostPosted: Thu Nov 09, 2017 8:45 am 

TIS wrote:
Grok wrote:
Trebuie facut ceva la iarna cu atacantii. Ori ca jucam cu ei, ori fara ei, tot aia e! Normal ca vin toti peste tine daca in fata nu avem pe nimeni sa preseze...
Si Staikone si Bada sunt din pacate pamant la ora asta :oops:

De ce nu se incearca cu Neamtu ? Badauta si-a schimbat doar look-ul...
,,Impotriva fotbalului modern " , cred ca nu-si mai aiba rostul! Ne-am ,,externalizat",uitand ca la inceput doream jucatori doar din zona !Decat sa te amagesti cu ,,externi" ,mai bine te chinui cu ai nostri.

+1 pentru partea cu localnici....sper din tot sufletul sa nu il mai vedem pe badauta din iarna ...mi se intoarce stomacul cand il vad ce fite are...

Profile  

PostPosted: Thu Nov 09, 2017 8:46 am 

Smiley wrote:
Neamtu e la Ripi, nu prea prinde lotul acolo.

Azi am inceput cu 5 juniori in teren, un aspect de apreciat.

Dintre care 3 sunt titulari incontestabili .....si cand aveam 2-1 a intrat poparadu in locul lui tugui...nu cred ca nu am reusit sa castigam din aceasta cauza

Profile  

PostPosted: Thu Nov 09, 2017 9:54 am 

chievo1929 wrote:

luam golurile chiar copilareste, penaltyul ala e facut complet aiurea la o minge plouata in careu, nici macar nu era in ceva pozitie periculoasa atacantul lor, cam inconjurat de fundasii nostri :(. Golul 2 iar o chestie de organizare, lasat ala sa bata rapid, baietii multi cu spatele la faza. E drept ca si noi am beneficiat la golul 2 de o gafa mare a lor
Primul gol al nostru insa faza chiar frumoasa de fotbal - deci capacitatea o avem sa jucam si frumos/tehnic si in viteza, trebuie doar sa fim mai concentrati in special in partea a doua.

PS: da, Foresta e ultima clasata dar asta datorita primelor 6 etape cand jucau cam numa cu juniorii. Nu are nici joc si nici lot de ultima clasata; daca facem un clasament doar al ultimelor 10 etape au facut aproape tot atatea puncte ca si noi (ei 10, noi 12) - au facut mai multe decat uta, ripensia sau braila, echipe ce sunt peste linia retrogradarii in momentul asta

Profile  

PostPosted: Thu Nov 09, 2017 10:31 am 

Anul asta mi se pare mult mai echilibrata liga 2 ... e de apreciat totusi faptul ca adunam puncte in mod constant, chiar daca nu asa multe cum ne-am dori noi.

Profile  

PostPosted: Thu Nov 09, 2017 11:04 am 

chievo1929 wrote:

Din ce se vede aici...mera din nou dezastru,iar golul 2 e golul lui bozoanca

Profile  

PostPosted: Thu Nov 09, 2017 12:07 pm 

Golul 2 nu are cum să fie greșeală de portar, când ăla o plasat mingea lângă bară. Din ce se vede, penalty-ul lor nu prea e penalty, însă au avut un penalty clar la hențul lui Mera în prima repriză, la 0-0. Sunt dezamăgit de rezultat, dar nu fac un capăt de țară din el.
O problemă însă e faptul că ne lăsăm călăriți când conducem. Și de obicei, luăm gol când facem prostia asta, pentru că nu suntem chiar redutabili în apărare.
Sper să nu pierdem cu Luceafărul ( care trece printr-o perioadă bună) și să batem Ripensia, care are o singură armă: contraatacul.

Profile  

PostPosted: Thu Nov 09, 2017 1:36 pm 

Domnilor, eu am un alt "fix" :-D

Aproape in toate pozele in care apare Andone, tot timpul ingandurat, deprimat, trist, ...
Chiar asa stresanta e pozitia de antrenor la ASU?
Nu ca jucatori ar aparea mai veseli.

Dragi mei, ganditi-va ca voi chiar aveti "job-ul" dorit, cati din noi nu ne-am dorit sa ajungem fotbalisti si am ajuns de ex. macelari :mrgreen:

Sau fotograful/editorialistul poarta vina?

Profile  

PostPosted: Thu Nov 09, 2017 5:27 pm 

Bun rezultatul, lăudabil că jucăm cu destui tineri chiar de la începutul meciului. Ce remarc eu este că luăm multe cartonașe galbene: dacă am numărat bine, 8 cartonașe în ultimele două meciuri, cu echipe la retrogradare. La lotul pe care îl avem acum și forma fundașilor centrali, e posibil să jucăm cu atacanții în spate peste două etape... De aceea e mai mereu trist Andone :D

Profile  

PostPosted: Thu Nov 09, 2017 5:46 pm 

Eu am văzut prea puţine meciuri ca să pot avea o imagine de ansamblu sau păreri cu privire la unii jucători. Mă gândesc doar că anul trecut pe vremea asta eram jos de tot şi, sincer, dacă nu retrăgeau echipele alea nu ştiu dacă nu intram în hora retrogradării. Acum stam calmi la jumatea clasamentului ceea ce e un progres evident. Cât timp progresăm, părerea mea e că suntem bine. La lot nu mă pricep, dar financiar şi organizatoric cred că ne-am depăşit condiţia şi nu cred că aveam forţa să ne batem real la promovare.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next