Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Thu Sep 20, 2018 12:34 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 77 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Next
Author Message
 Post subject: Re: Cupa RO | SS Politehnica - ACS (Recaș), 25 octombrie, or
PostPosted: Thu Oct 26, 2017 10:26 pm 

un meci care chiar nu trebuia sa aiba loc, chiar mai mult rau a facut. tindem sa ajungem tot mai mult ca la bucuresti, noroc ca nu are si aceseu suporteri, altfel s-ar fi dat la m.. dintr-o parte in alta non stop. Cred ca mai mult indeparteaza lumea de stadion meciul asta.
Nu urmaresc indeaproape nicio echipa din Tm , dar cred ca Poli nu arata in niciun caz mai bine ca anul trecut.
Doar cu o prestanta excelenta a Peluzei SUD la unele meciuri nu prea poti atrage noi fani. inteleg ca rezultatele sunt importante pt Andone, dat echipa ca stil de joc, e dezastru ...

Profile  

PostPosted: Thu Oct 26, 2017 10:53 pm 

chcalin wrote:
un meci care chiar nu trebuia sa aiba loc, chiar mai mult rau a facut. tindem sa ajungem tot mai mult ca la bucuresti, noroc ca nu are si aceseu suporteri, altfel s-ar fi dat la m.. dintr-o parte in alta non stop. Cred ca mai mult indeparteaza lumea de stadion meciul asta.
Nu urmaresc indeaproape nicio echipa din Tm , dar cred ca Poli nu arata in niciun caz mai bine ca anul trecut.
Doar cu o prestanta excelenta a Peluzei SUD la unele meciuri nu prea poti atrage noi fani. inteleg ca rezultatele sunt importante pt Andone, dat echipa ca stil de joc, e dezastru ...

Ramai asa.N-ai inteles nimic.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 26, 2017 11:41 pm 

TIS wrote:
chcalin wrote:

Ramai asa.N-ai inteles nimic.

Nici cu aroganta nu o sa ne mearga mai bine. Chiar daca e clar, ne-am ales drumul cel mai corect, nu stiu de ce forte multi au complexul asta de superioritate. Observ si pe facebook sau ziare online, forte multe comentarii rautacioase care, cred eu, nu ne pun intr-o lumina prea buna.
Cred ca ar trebui sa avem o atitudine mai deschisa fata de ceilalti. Uneori am impresia ca tot ceea ce unii incearca sa faca bun, altii isi baga pula.

Profile  

PostPosted: Fri Oct 27, 2017 9:57 am 

Din pacate comentariile astea, si acest gen de oameni ies cel mai repede in evidenta, si asa e, chiar nu fac bine...

Profile  

PostPosted: Fri Oct 27, 2017 10:11 am 

Eu observ ca dimpotriva, in spatiul online "lumea buna" de la primar pana la ultimu' lache, care nu stie exact numele stadionului Dan Paltinisanu, ne injura de cate ori au ocazia.Si m-am cam saturat ca de fiecare data cand citesc un articol despre Politehnica pe FB sau pe net in general, sa dau peste cate un bou cu "drogatii" sau "cutia-milei" sau "lubenitarii" (asta nu stiu de unde au scos-o) sau "echipa politica" :))) samd.
La inceput ma distrau, dar acum ma cam deranjeaza. Stiu ca nu-i nimic de facut, dar ii inteleg pe aia care le mai intorc din cand in cand suduielile.
Inteleg astia au ales Recashu, se mint constant ca-i Poli dar nu pricep de ce incearca tot constant sa-si justifice alegerea pe net.
In fine,

Profile  

PostPosted: Fri Oct 27, 2017 11:03 am 

Cam asa stau lucrurile. Prea multe s-au zis si se zic in continuare si de o parte si de alta. Usa de biserica nu suntem nici noi, nici ei.
Doar arunca o privire obiectiva pe spatiu virtual si vei vedea ZILNIC epitete destul de colorate de adresa noastra: biciclisti, lubenitari, drogati, betivani, gottlobisti, herzoghisti, psdisti ..si astea sunt cele 'light'

Deci despre ce vorbim aici?

Profile  

PostPosted: Fri Oct 27, 2017 1:39 pm 

Pai e cool sa scri pe net ca apartii de o parte, indiferent de care. Pe fb sunt foarte multi polisti, si asu si acs, dar la meciuri pauza. Nu am mai fost de prin 2011 in vreo deplasare, dar is convins ca acum daca merg, vad aceleasi persoane, restul pe net...

Profile  

PostPosted: Fri Oct 27, 2017 8:55 pm 

Nu spun ca ar trebui sa suportam toate abjectiile care se arunca in noi fara sa dam o replica dar nici sa dovedim ca suntem exact cum spun ei.
De exemplu, circula vorba ca la sfarsitul meciului, un grup de persoane din peluza s-ar fi luat la bataie la tribuna a doua cu cei de la ACS. Multi merita batuti, recunosc dar nu cu public. Aiurea.

Last edited by pif on Sat Oct 28, 2017 5:42 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Fri Oct 27, 2017 9:21 pm 

chcalin wrote:
Din pacate comentariile astea, si acest gen de oameni ies cel mai repede in evidenta, si asa e, chiar nu fac bine...

Daca nu prea urmaresti nici o echipa din TM,mai ales din 2011, atunci probabil esti ,,apolitic'' !De 7 ani n-ai stiut cui sa-i dai ,,votul" .Si vi si-mi spui ca-s unu' care iasa in evidenta...

Profile  

PostPosted: Sat Oct 28, 2017 11:31 am 

TIS wrote:
chcalin wrote:

Daca nu prea urmaresti nici o echipa din TM,mai ales din 2011, atunci probabil esti ,,apolitic'' !De 7 ani n-ai stiut cui sa-i dai ,,votul" .Si vi si-mi spui ca-s unu' care iasa in evidenta...

Nu stiu daca ti-am mentionat numele, aici pe forum inca e decent fata de ce se intampla in rest, pe unele pagini de socializare.
Nu cred ca unei echipe ii dai votul, cel putin nu asa am ajuns sa fiu polist, pur si simplu m-a atras ceea ce era pe stadion, povestile celor mai.in varsta etc, asa am ajuns sa "ii dau votul Politehnicii" , desi in acelasi timp tineam si cu cfr, si umt, si electrica.
Doar nu crezi ca tineam cu dinamo sau stiaua cand jucau la Timisoara cu umt ...

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 77 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Next