Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat Oct 20, 2018 12:04 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: SS Politehnica - Metaloglobus, 23 august, ora 18, et. IV
PostPosted: Wed Aug 23, 2017 9:52 pm 

Rog pe cineva care a fost azi la meci să facă o scurtă descriere a partidei... După antrenorul nostru, ar fi de vină fundașii centrali și portarul pentru înfrangere, deși am dominat copios :?:

Profile  

PostPosted: Wed Aug 23, 2017 10:04 pm 

Am dominat o pla. Abia pe final daca am mai fost si noi cat de cat agresivi si atunci ne-au prins pe contra la golul 2. Culmea la ei au plecat 4 oameni in atac pe cand la noi au ajins doar 3 in aparare...

Profile  

PostPosted: Wed Aug 23, 2017 10:46 pm 

Beatles wrote:
Rog pe cineva care a fost azi la meci să facă o scurtă descriere a partidei... După antrenorul nostru, ar fi de vină fundașii centrali și portarul pentru înfrangere, deși am dominat copios :?:

- timp frumos, teren bun, numar spectatori acceptabil, portofoliu bogat in injuraturi, blesteme, etc

- prima repriza noi cu ocaziile, ei cu golul

- a doua repriza, noi cu "lunga si pa a doua", cateva ocazii f. bune, ei insa mai in vana , mai perversi respectiv mai norocosi decat noi.
Schimbarile nu au adus un plus, parerea mea dupa schimbarea lui Predescu nu am mai jucat nimic ocaziile fiind mai mult la intamplare decat in urma unui joc colectiv.

Desi avem ceva jucatori, nu imi fac mari sperante pt acest campionat.

Profile  

PostPosted: Wed Aug 23, 2017 11:16 pm 

Mulțumiri! Și totuși, sunt cei mai vinovați de înfrangere fundașii centrali și portarul?

Profile  

PostPosted: Thu Aug 24, 2017 12:28 am 

Avem posesie, nu avem trasee. Azi am jucat mai bine decat cu Argesul, paradoxal. Mai e mult pana departe. Fudasii centrali si portarul sunt cei care au fost alesi sa faca parte din lot, sunt antrenati, asezati si bagati in teren de antrenor.

Obligatoriu inainte!

Profile  

PostPosted: Thu Aug 24, 2017 11:26 am 

Lasand la o parte rezultatele si locul in clasament (nu-s neaparat indicatorul pentru care eu sa critic), dar strict legat de prestatie, nu jucam nimic.
E moartea pasiunii orice meci de-al nostru. N-am pretentii la avioane, Messi si chestii de genul, dar ruperea de poola nu-mi place defel.

Inca e devreme, clar nu judecam acum, dar Andone a ajuns deja sa ma enerveze. Chiar as vrea sa ma insel, dar presimt ca o sa fie exact asa cum vad eu lucrurile in privinta lui: lipsa de rezultate, fotbal zero, toti is de vina inafara de el. Daca mai aud o singura data scuza cu oboseala, autocarul, etc imi creste tensiunea. Echipa nu joaca nimic, ti s-au adus jucatori bunicei si tu o arzi cu dinastea. Aiurea rau...

Sincer, la ce conditii li se ofera vs. ce exista in fotbal din romanica, mi se pare ca suntem cam luati de fraieri.

Inca nu-i momentul, clar, dar daca se continua asa (ma refer la joc si daruire, nu rezultate si clasament) clar trebuie urecheati.

Profile  

PostPosted: Thu Aug 24, 2017 12:12 pm 

Strict legat de declaratia de dupa meciul de ieri,are dreptate domnul antrenor...Cand echipa adversa da 2 suturi pe poarta si iei 2 goluri nu ai ce face ca antrenor..sunt sigur ca daca baietii nostri marcau 1-2-3 goluri in prima repriza nu se supara nimeni si nu mai zicea nimeni nimic...eu unul cand vad orice centrare in careul nostru am emotii cu portarul...nu da siguranta...daca portarul nu iti da siguranta echipa sufera mult...Legat de joc,e doar inceputul campionatului,speram sa se lege relatiile de joc..dar jucatorii trebuie sa inteleaga ca nu intra pe teren si meciul e castigat doar ca au intra...Mi se pare ca si-au cam luat-o in cap...declaratiile dinaintea meciului cu "nu concepem alt rezultat decat victoria"...sa o lasam mai moale,capul plecat...bineinteles ca joci sa castigi..dar mai usor cu declaratiile si atitudinea razboinica.

Profile  

PostPosted: Thu Aug 24, 2017 12:23 pm 

Suntem PLICTISITORI pe teren..Ieri nu au mai fost de vina caldura ,transportul ,lipsa de vitamine si alte chestii din astea? Ne-au batut niste copii ..nou promovati.Asta cred ca spune tot.

Profile  

PostPosted: Thu Aug 24, 2017 12:48 pm 

daniD1 wrote:
Strict legat de declaratia de dupa meciul de ieri,are dreptate domnul antrenor...Cand echipa adversa da 2 suturi pe poarta si iei 2 goluri nu ai ce face ca antrenor..sunt sigur ca daca baietii nostri marcau 1-2-3 goluri in prima repriza nu se supara nimeni si nu mai zicea nimeni nimic...eu unul cand vad orice centrare in careul nostru am emotii cu portarul...nu da siguranta...daca portarul nu iti da siguranta echipa sufera mult...
De ce nu-l incearca si pe Fisteag? Daca un jucator, cu atat mai mult un portar te dezamageste 3 meciuri consecutiv, asa cum spune, de ce nu schimba ceva?

Profile  

PostPosted: Thu Aug 24, 2017 1:02 pm 

sunzone wrote:
daniD1 wrote:
Strict legat de declaratia de dupa meciul de ieri,are dreptate domnul antrenor...Cand echipa adversa da 2 suturi pe poarta si iei 2 goluri nu ai ce face ca antrenor..sunt sigur ca daca baietii nostri marcau 1-2-3 goluri in prima repriza nu se supara nimeni si nu mai zicea nimeni nimic...eu unul cand vad orice centrare in careul nostru am emotii cu portarul...nu da siguranta...daca portarul nu iti da siguranta echipa sufera mult...
De ce nu-l incearca si pe Fisteag? Daca un jucator, cu atat mai mult un portar te dezamageste 3 meciuri consecutiv, asa cum spune, de ce nu schimba ceva?

Mie Fisteag mi s-a parut la fel de nesigur, in amicale.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next