Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Jul 16, 2018 2:15 am

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 21 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Meciuri amicale 2017 - 2018
PostPosted: Mon Jul 31, 2017 9:31 am 

m0rtar0 wrote:
Obiectivul e locul 1.

În inimile noastre! :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Mon Jul 31, 2017 1:34 pm 

Smiley wrote:
Au Mortaro :)

hai ca anul trecut i-am menajat, fara presiunea rezultatului si majoritatea s-au plimbat pe teren.

Profile  

PostPosted: Wed Jan 31, 2018 11:14 am 

http://sspolitehnica.ro/meci-amical-pol ... atea-cluj/
Meci amical: Politehnica Timişoara v. FC Universitatea Cluj

Image

Reîntâlnire cu Baietii in Ghete! Pe 17 februarie alb-violeții vin în fața dumneavoastră pe Știința pentru un duel amical academic 100%! Oaspeți ne vor fi studenții de la FC Universitatea Cluj, club de tradiție al fotbalului românesc, renăscut de asemenea din forțele suporterilor, cu sprijinul mediului academic clujean.

Vrem un stadion plin, ca o repetiție cu costume pentru prima etapă din campionat, meciul cu Târgoviște! Vom avea o grămadă de surprize pentru voi, unele vi le vom dezvălui din timp iar pentru altele va trebui să ne vedem pe stadion.

Meciul va avea și o latură caritabilă, o parte din încasările generate de eveniment fiind folosite pentru a pune bază Burselor Politehnica Timișoara, o campanie de ajutorare socială despre care vă vom spune mai multe în zilele următoare.

Biletele de intrare la meci costă 10 lei și se vor putea achiziționa din timp de la punctele de vânzare cunoscute. Urmăriți site-ul oficial http://www.sspolitehnica.ro și pagina de Facebook Politehnica Timișoara pentru toate informațiile legate de meci. Ne vedem la stadion!

Profile  

PostPosted: Wed Jan 31, 2018 2:34 pm 

intre timp, flashcore-ul zice ca avem un 5-0 cu Ghiroda in amical, min 80..daca sunt privitori live la meci, nu va sfiiti sa dati cateva detalii :D

Profile  

PostPosted: Wed Jan 31, 2018 3:25 pm 

Politehnica Timișoara
38 mins ·
⚽️ Final de partidă pe Știința. Politehnica învinge cu scorul de 6-0 după golurile lui Plămadă, Teut, Lusamba(2), Motreanu și Gașpar.

inceput bun pentru Lusamba..

Profile  

PostPosted: Wed Jan 31, 2018 5:41 pm 

Inca o veste minunata,a plecat badauta !

Profile  

PostPosted: Thu Feb 01, 2018 12:22 pm 

Ieri a fost un meci f bun, atitudine, executii, sper sa crestem in continuare. 6 goluri plus 3 bare, plus scos o data de pe linia portii, plus 2 ocazii singur cu portarul.
Cei noi, Lusamba e total diferit fata de Badauta, e mai masiv, protejeaza, deviaza, iar in careu (ieri) s-a demarcat f bine, Schieb, viteza si tehnica, insa ieri a avut si actiuni nereusite, Teut vointa mare, parca vrea prea mult si la unele faze a tinut prea mult de minge si a pierdut-o, Scutaru siguranta doar prin prezenta (ieri nu prea a avut de lucru), Lazea bataios, copiii sunt pe drumul cel bun, prind incet incet incredere (totusi au 15 ani, sunt copii, e normal s-aiba minusuri si nu doar fotbalistice, emotii, rusine).

Sambata cu Resita un adversar mult mai bun.

Profile  

PostPosted: Sun Feb 11, 2018 3:35 pm 

S-au pus in vanzare biletele pentru meciul cu U Cluj?

Profile  

PostPosted: Sun Feb 11, 2018 3:41 pm 

Gasesti bilete si in ziua meciului. Te asteptam! :)
Intr-o alta ordine de idei, pustii au nevoie de sustinere.
-------
http://sspolitehnica.ro/prezentarea-cen ... litehnica/
Prezentarea Centrului de Copii şi Juniori Politehnica Timişoara

Image

Înainte de partida Politehnica Timișoara v. ”U” Cluj intră în arenă în fața voastră Baietii in Ghete mici, juniorii din cadrul clubului nostru și cei pe care echipa mare se va baza în următorii ani!

Rând pe rând, începând cu cei mai micuți dintre ei, copiii vor intra pe bătrâna arenă Știința în aplauzele voastre pentru a primi recunoștința pe care o merită pentru rezultatele deosebite pe care le obțin an de an în toate competițiile, alături de un mic cadou din partea clubului. Prezentarea se va termina cu grupele de 2004 și 2003, cei care deja încep să facă primii pași spre echipa mare Politehnica Timișoara!

Vă așteptăm începând cu ora 12:00 pe stadion pentru a-i aplauda pe cei care peste ani ne vor încânta cu golurile marcate în #albviolet! Acțiunea dedicată Centrului va fi urmată de prezentarea lotului Politehnica Timișoara pentru returul sezonului 2017/208 al Ligii a II-a, precum și de partida amicală cu FC Universitatea Cluj, duel de gală cu una dintre echipele de tradiție ale României!

Ne vedem sâmbătă pe stadion, avem treabă! #BăiețiiÎnGhetuțe #avemundrum #vinclujenii

Profile  

PostPosted: Sat Mar 03, 2018 3:55 pm 

Amical azi cu CSM Lugoj a fost de la orele 13:00. Scor ?

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 21 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next