Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sun Mar 29, 2020 7:59 am

Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: #19 | U Cluj v. Politehnica | 23 noiem. | ora 12:00
PostPosted: Mon Nov 25, 2019 8:39 am 

Scandarile anti Dinamo sunt pentru fanii lui U, frati cu dinamovistii.

Profile  

PostPosted: Mon Nov 25, 2019 10:40 am 

Defensiv am stat binișior. Dar pe noi ofensiva ne omoară. Singura ocazie a noastră a fost bara lui Zabun. În rest... Nici măcar centrările din cornere/libere n-au fost bune. Ori peste toată apărarea, ori în primul om. Iar presiunea noastră pe careul lor a fost mereu lipsită de periculozitate. Ne-a lipsit în permanență ultima picătură care să umple paharul. Totuși, să nu uităm că ei au avut vreo 3 ocazii, două scoase de Murariu și una care era să o bage singur în poartă, deci e ok cu egalul.
Și mie mi s-a părut cam multă muie pentru Dinamo la un meci care nu e direct, dar nah, Dinamo o mai și merită.

Profile  

PostPosted: Mon Nov 25, 2019 12:03 pm 

De acord cu Mircea. E bun acest punct, dar din punct de vedere ofensiv , chiar nu am contat. Chereches a fost sub nivelul marii in acest joc. Prefer sa merg la dentist decat sa-l privesc cum centreaza. Avem in continuare probleme mari in a iesi din jumatatea proprie cu pase la firul ierbii. Transitia pozitiva aprope ca nu exista, e greu sa-ti surpinzi adversarul pe contra-atac ( chiar daca te aperi 70 de minute ) atunci cand te te bazezi doar pe mingi pe Axente ca pivot.

Pe de alta parte, asta e valoarea jucatorilor. Doare, dar nici nu avem ce face mai mult pe un astfel de buget. Prefer o echipa care-si autodepaseste situatia decat una care-si bate joc de banii publici si suporteri ( U Cluj )

PS: Asta cu dinamu e cam fumata. Nu dorm ei de grija noastra, ce sa zic

Profile  

PostPosted: Mon Nov 25, 2019 12:28 pm 

manchester wrote:

Asta e de inteles. Si eu am strigat cat m-au tinut plamanii, dar ce spun eu este ca am exagerat. Am fost la toate meciurile impotriva U Cluj si, poate ca nu am fost atent, nu i-am auzit pe ei sa strige muie rapid. Asta nu inteleg, de ce am provoca o galerie cu care nu avem nici o rivalitate.

Profile  

PostPosted: Mon Nov 25, 2019 3:36 pm 

Au strigat și sâmbătă.

Profile  

PostPosted: Tue Nov 26, 2019 10:08 am 

mircea wrote:
Au strigat și sâmbătă.

Plus ca de ceva vreme isi incoarda un pic muschii, tocmai la presiuniile precenilor lor. N-am fost la meci, nu stiu cat s-a strigat, dar daca s-a exagerat la modul urat sigur s-a prins toata lumea si meciul viitor are sa fie mai bine

Profile  

PostPosted: Tue Nov 26, 2019 4:48 pm 

pif wrote:
manchester wrote:

Asta e de inteles. Si eu am strigat cat m-au tinut plamanii, dar ce spun eu este ca am exagerat. Am fost la toate meciurile impotriva U Cluj si, poate ca nu am fost atent, nu i-am auzit pe ei sa strige muie rapid. Asta nu inteleg, de ce am provoca o galerie cu care nu avem nici o rivalitate.

Etapa trecuta, in deplasare cu Rapid, alaturi de fratii lor maidanezi, ne-au dat cu liniuta tot meciul.

Profile  

PostPosted: Tue Nov 26, 2019 6:01 pm 

sunzone wrote:
pif wrote:
manchester wrote:

Etapa trecuta, in deplasare cu Rapid, alaturi de fratii lor maidanezi, ne-au dat cu liniuta tot meciul.

Eu consider ca o parte a spiritului pe care noi il ducem mai departe este si acel moment cand copilul tau iti spune: “tati vreau sa merg la meci sa vad galeria lui poli”. Cand astfel de momente dispar, dispare si o parte din spirit. Eu asa am crescut, la inceput mergeam la meciuri doar sa vad galeria lui poli. Pentru mine comportamentul galeriei era un exemplu si unul din lucrurile care m-au facut sa devin polist.
Incerc sa inteleg fenomenul ultras si rivalitatile. Nu ma conisder un ultras, merg in galerie si cant, particip la unele deplasari si inteleg ca trebuie sa transmitem anumite mesaje.
Stau si ma gandesc, asta e frumusetea meciurilor, sa auzi galeriile scandand multa muie si pula? Pentru ca daca este asa, eu nu imi voi duce copilul la meciurile cu Uta, Dinamo, Steaua, U Cluj si atunci ma intreb ce il va face pe el sa fie polist? Mergand la meciurile cu Metaloglobus si Chiajna il va atrage acei zeci de oameni din galerie care canta acum pentru echipa, sau jocul echipei? In fine, prietenii mei de familie din Cluj sigur nu vor mai veni la meci sa vada galeria lui poli dupa meciul acesta, poate ca ei ca si mine, intelegem gresit lucrurile.

Profile  

PostPosted: Tue Nov 26, 2019 7:27 pm 

in general si mie mi se pare ca sunt momente cand am face mai bine sa cantam despre poli decat sa ii muim pe altii dar e o chestiune de moment, nu vine nimeni de acasa pregatit cu lista de scandari. plus de alta, din cand in cand daca lumea e amortita, am vazut ca prind suflet la o scandare din asta impotriva lui dinamo :mrgreen:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page Previous  1, 2