Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Wed Feb 19, 2020 7:07 pm

Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: #16 | Politehnica v. AFK Csíkszereda | 9 noiem. | ora 14
PostPosted: Sat Nov 09, 2019 8:16 pm 

bravo baieti!

Multumim de inca un weekend minunat!

Sper ca Schieb e ok

Profile  

PostPosted: Sat Nov 09, 2019 9:15 pm 

Bravo baieti, victorie super. Avem un weekend minunat. Hai Poli! Sănătate pentru Marvin, John si Alin.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 09, 2019 9:22 pm 

Bai.... Bravoooo..... Dar trebuie sa batem pensia neapărat..... Toți la ciarda.... Sau unde plmea joaca aia....

Profile  

PostPosted: Sat Nov 09, 2019 11:42 pm 

Bravo!Printre spectatori,i-am vazut pe Alexa si pe Timofte ! ps! Cei de la Miercurea Ciuc,au cativa jucatori destul de buni .

Profile  

PostPosted: Sun Nov 10, 2019 6:21 pm 

Ce campionat echilibrat, suntem la 4 puncte de retrogradare și la 5 de baraj! Nici nu vreau să mă gândesc unde vom fi peste o săptămână cu încă două victorii cumulate.
Păcat că, pe lângă Manea, l-am pierdut și pe Schieb până la primăvară probabil.
Văd că meciul cu RIPensia e programat miercuri, de la ora 14. Mă abțin să spun ceva până nu se confirmă ora asta.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 10, 2019 6:51 pm 

Pajeu wrote:
Ce campionat echilibrat, suntem la 4 puncte de retrogradare și la 5 de baraj! Nici nu vreau să mă gândesc unde vom fi peste o săptămână cu încă două victorii cumulate.
Păcat că, pe lângă Manea, l-am pierdut și pe Schieb până la primăvară probabil.
Văd că meciul cu RIPensia e programat miercuri, de la ora 14. Mă abțin să spun ceva până nu se confirmă ora asta.

Pai e ora normala de programare pentru luna Noiembrie.

Profile  

PostPosted: Mon Nov 11, 2019 8:49 am 

Un meci foarte slab făcut de ambele echipe din care s-a văzut doar încrâncenarea și bara lui Axente. Nu zic că nu s-a depus efort sau că nu s-a dorit mai mult, dar cel puțin prima repriză secuii au fost superiori, făcând un pressing destul de enervant. Nici nu știu când am văzut-o pe Poli ultima dată cu așa multe pase înapoi până la portar. 2003?! Norocul cu execuțiile de promoție ale secuilor când au avut mingea la picior, altfel am fi transpirat și noi, ca suporteri, pentru victoria asta.
E bine că am câștigat acest meci. Aveam nevoie disperată de victorie în meciul ăsta, nu atât dpdv al clasamentului cât al suporterului. Și nu trebuie să ne oprim aici. Un punct cu Ripensia nu e rău, dar victoria n-are cum să ne strice.

Profile  

PostPosted: Mon Nov 11, 2019 6:46 pm 

Intr-adevar meciul a fost slab, dar avand in vedere situatia noastra din clasament, pe mine unul chiar nu m-a interesat la meciul asta cum jucam, erau vitale cele 3 puncte. Csikszereda mi s-a parut cea mai slaba echipa cu care am jucat sezonul asta acasa, nu stiu cum in meciurile de acasa reusesc sa arate o alta fata in jocul lor, dar sambata aveam impresia ca si daca mai jucam inca 90 de minute n-au cum sa ne dea gol.

Mai avem 5 meciuri de jucat anul asta, iar noi trebuie sa acumulam cat mai multe puncte. Avem 2 meciuri acasa care trebuie castigate neaparat - cu Snagov si Pandurii, iar in deplasare avem 3 - Ripensia, U Cluj si Mioveni. Dupa meciul cu Buzau spuneam ca daca aducem 7 puncte din seria cu Csikszereda, Ripensia si Snagov, ar fi extraordinar. Iata ca primele 3 le-am obtinut, trebuie sa tragem tare in meciurile astea in care jucam cu adversari care se afla in partea inferioara.

Ma ingrijoreaza faptul ca avem 3 jucatori ofensivi accidentati - Manea, Schieb si Ungureanu, dintre care 2 putem spune ca sunt ''motoretele'' echipei, Manea si cu Schieb. Probabil ca Benga va fi nevoit sa schimbe sistemul obisnuit, sa joace cu 3 mijlocasi centrali, pentru ca acolo suntem acoperiti numeric si avem solutii - Ignea, Dros, Vidrasan, B. Vasile, Coada. Eu as incerca un 4-3-1-2, cu Popescu avand mai multa libertate in spatele lui Zabun si Axente, iar cei 3 mijlocasi centrali sa acopere toata zona de la mijlocul terenului. Desigur, sunt mai multe solutii si antrenorul sper ca va fi inspirat, el vede jucatorii la antrenament, el ar trebui sa aiba mai multe detalii ca sa stie si sa decida ce se pliaza mai bine. Avand in vedere ca ii avem pe cei 3 accidentati, trebuie avut mare grija si cu eventualele suspendari, cele 2 meciuri de acasa cu Snagov si Pandurii trebuie tratate cu maxima prioritate, n-avem voie sa nu luam 6 puncte.

Legat de Benga, recunosc ca si eu sunt unul dintre cei care il privesc cu oarecare neincredere, deoarece n-am auzit feedback-uri foarte bune despre el si nu mi se pare ca a impresionat pe unde a fost. Dar care polist nu-si doreste ca sa aiba succes, iar prin rezultate si joc sa ne dea peste nas? Eu unul imi doresc din tot sufletul asta.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page Previous  1, 2