Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Feb 17, 2020 9:02 am

Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: #13 | UTA v. Politehnica | 20 oct. | ora 11:00
PostPosted: Sun Oct 20, 2019 11:00 am 

Tibix wrote:
Clau1921 wrote:
Meciul va fi transmis pe facebook de TV Arad.

Intr-o alta ordine de idei, Rus a luat rosu cu Turris si, mai mult ca sigur, Ursu ii va lua locul.

Aveti un link unde se poate vedea meciul?
Mult succes, Poli!

https://www.facebook.com/1492314687650200/videos/987562518254864/)

Profile  

PostPosted: Sun Oct 20, 2019 11:54 am 

Sper sa legam un joc ofensiv mai consistent dupa pauza. Momentan asteptam doar sa pice ghilotina.
Oricum, se vede ca uta sezonul acesta este altceva. Diferenta de valoare clara in favoarea lor :(

Sper ca Mugur sa ii poata mobiliza pe baieti!
Hai Poli!

Profile  

PostPosted: Sun Oct 20, 2019 1:03 pm 

Joc se liga j
Is curios daca au fost 20min de joc efectiv in rep 2
Axente dezamagitor, nu stiu daca a castigat un duel
Si de la Ungureanu ma asteptam la mai multe reusite

Profile  

PostPosted: Sun Oct 20, 2019 1:28 pm 

Asa cum ziceam, rezultat previzibil si corect.
Mergem mai departe!

Profile  

PostPosted: Sun Oct 20, 2019 2:28 pm 

Au fost mai buni si punct. Nu am profit in niciun moment de atuurile noastre.

Imi e frica ca vom mai juca un meci oficial la Arad peste foarte multi ani. Si nu pentru ca imi e teama de retrogradare ci pentru simplul fapt ca ei sunt pe val. Au sanse mari sa promoveze in acest an, vor inaugura intr-un final stadionul, in liga I vor avea stadionul plin din prisma emulatiei.

Profile  

PostPosted: Sun Oct 20, 2019 3:31 pm 

Scorul putea sa fie mai mare,dar l-am avut in poarta pe Contra . Degeaba ai o aparare buna,cand ai un atacant ca si Axente !De fapt in majoritatea meciurilor,noi jucam cam in 10 oameni.

Profile  

PostPosted: Mon Oct 21, 2019 12:12 am 

ok, la cum am jucat nu meritam egal, totusi nimeni nu vad ca mentioneaza faza din minutul 52, cand la bara a doua Scutaru este tras la pamant de un jucator(am vazut si live faza, arbitrul nu a sesizat deloc, nici a vazut) sau ultima faza a meciului cand portarul rateaza intalnirea cu mingea si intra direct in Mera (portarul fiind in afara careului de 6m), iar arbitrul da fault in atac. Fapta e trecuta, rezultatul ramane insa eu consider ca se putea mai mult, poate nemeritat, dar se putea.

Profile  

PostPosted: Mon Oct 21, 2019 8:32 am 

Am zis să nu scriu imediat după meci pentru că s-ar putea să fiu un pic mai acid. Ieri am practicat jocul acela de găină decapitată, cu pase simple de 3-4 metri greșite, cu multă risipă de efort. Paradoxal, UTA a fost mai periculoasă în 10 oameni și doar Contra a menținut diferența de un singur gol. Nu-mi amintesc meciul în care am văzut apărarea noastră așa aiurită și debusolată. Nu cred că am jucat așa slab pentru că nu ne-a lăsat adversarul mai bun, ci pur și simplu am prins o zi de tot căcatul. Da, UTA a fost mai bună și a meritat victoria. Dar și noi le-am făcut treaba ușoară.

Profile  

PostPosted: Mon Oct 21, 2019 9:53 am 

L-am remarcat pe Contra si in alte meciuri. Un castig pentru echipa, cred ca e peste Murariu la ora actuala.
Spre deosebire de alte meciuri, Chereches parca a facut un joc mai consistent...insa celalat coleg de suferinta ( pt. ca fotbalul e o suferinta pentru el, cat si pentru cei care-l provesc), Jurj in nota obisnuita. O singura centrate, cand l-au "uitat: fundasii adversi, cu spatiu de manevra "cacalau"...

De la Axente ma asteptam la mult mai mult. Azi a fost inexistent, dar adevarul este ca nici sprijin nu a avut. Am fost dominati copios la mijlocul terenului, acolo s-a vazut diferenta neta de valoare.

Spunea Mircea ca am avut o aparare visatoare meciu acesta. Corect! Dar nu e usor sa duci greul meci de meci si sa ramai consistent. Cand esti sub presiune 85% din meci, apar greselile. Cu un mijloc inexistent, cedezi presinuii...asta e.

Din pacate avem un lot foarte subtire. Sper sa reusim 2-3 transferuri la iarna, pentru ca altfel va fi nasol de tot. Ascultati-l atent pe Mera la Tele U, se simte frustrarea ca el si Scutaru duc greul in fiecare meci. Sunt si ei oameni, la un moment dat arunca prosopul...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3