Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sun Mar 29, 2020 8:21 am

Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: #9 | Viitorul Pandurii v. Politehnica | 28 sep. | ora 11
PostPosted: Sat Sep 28, 2019 12:55 pm 

Bravo!

Profile  

PostPosted: Sat Sep 28, 2019 1:24 pm 

mircea wrote:
Pierdem. Și nici meciul ăsta nu marcăm.

:lol: :D

Profile  

PostPosted: Sat Sep 28, 2019 1:54 pm 

since1987 wrote:
mircea wrote:
Pierdem. Și nici meciul ăsta nu marcăm.

:lol: :D

Since, chiar vroiam sa îl cert pe Mircea ca măcăne...... Si ca azi batem.... Bine baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!

Profile  

PostPosted: Sat Sep 28, 2019 2:17 pm 

Rareori m-am bucurat atât de tare că m-am înșelat amarnic. Să mai fie și așa. Bravo Poli!

Profile  

PostPosted: Sat Sep 28, 2019 2:47 pm 

Bravo Poli, sper sa începem sa marcam si acasa. Cum am inteles am jucat bine la constructie. Bravo Gusi!

Profile  

PostPosted: Sat Sep 28, 2019 2:48 pm 

Bravo Poli, sper sa începem sa marcam si acasa. Cum am inteles, am jucat bine la constructie. Bravo Gusi!

Profile  

PostPosted: Sat Sep 28, 2019 5:23 pm 

Bravo, asa da!!

Profile  

PostPosted: Sat Sep 28, 2019 5:50 pm 

Bravo Poli!

Profile  

PostPosted: Sun Sep 29, 2019 10:06 am 

As fi acceptat orice compromis in meciul de ieri doar ca sa vad mingea bagata in plasa adversa. Ma si motivam de unul singur: "hai ca deplasarea e una relativ apropiata. Cat o mai putem duce asa, fara gol la nivelul acesta execrabil al ligii a II-a? Astazi o fi ziua in care in sfarsit ne descatusam?". Tot drumul m-au macinat aceste intrebari.

Surprinzator, baietii nu s-au precipitat, au fost foarte calculati, si si-au vazut de sarcinile tactice. Credeam ca ii vad disperati si timorati din momentul in care pasesc pe gazon, dar ma bucur ca m-am inselat. Primele 45 de minute au fost dominate copios din toate punctele de vedere; cea mai buna repriza din acest sezon. Au pus mingea jos, au alergat dupa fiecare balon, adversarii nu au avut deloc spatii in jumatatea noastra si fiind nevoiti sa deschida jocul in benzi, Ungureanu, Popescu si Manea l-au putut sustine pe Axente in treimea adversa.

4 jucatori au fost provindentiali in aceasta perioada:
- Dros deoarece a inchis complet mijlocul terenului si i-a oferit libertate deplina pe toata suprafata lui Ignea. Basarabeanul nostru creste cu fiecare meci. Felicitari!
- Ungureanu intrucat a facut diferenta prin calmul lui si a deschis, de fiecare data la momentul oportun, jocul in benzi.
- Manea pentru ca a alergat mult si l-a depasit tot timpul pe fundasul advers. Cel putin la golul lui John a plecat din propria jumatate, a trecut in viteza de adversari si i-a pasat la timp lui Ungureanu care in urma unui dribling elegant, a ramas cu mingea la picior, central la 6-7 metri de poarta.
- Axente a tinut foarte bine de minge cand era izolat in fata si a asteptat cu mingea in control deplin sustinere din benzi si de la cuplul de mijlocasi ofensivi (John si Ignea).

Dupa ce s-a fluierat sfarsitul primei reprize, instant mi-a revenit sentimentul de la meciul cu Petrolul, cand am intrat la fel, cu 2-0 la pauza. Diferenta dintre acel meci si disputa de ieri de la Severin e ca baietii nostri, pe cochetul stadion din Mehedinti, au prestat un prim mitan fara greseala, la superlativ, iar cu Petrolul ambele goluri au venit din corner.

Evident ca adversarii au facut pasul in fata in a doua repriza si imi era teama de legenda celui mai periculos scor din fotbal, 2-0. Ma asteptam sa atace furibund, poate sa luam o boaba in urma unei actiuni colective, dar sa primim gol din corner, cand ii avem pe Scuti, Mera, Axente, Dros, niciodata! Eram convins ca acel gol, primit devreme, le-a turnat plumb in ghete.

Baietii care au intrat pe parcusul jocului nu s-au ridicat la nivelul titularilor:
-Schieb l-a schimbat pe Manea (epuizat si usor accidentat) si s-a acomodat pe teren abia dupa ce i-a ciupit mingea adversarului si a scapat singur cu portarul, marcand la firul ierbii in coltul lung.
- B. Vasile dupa ce l-a inlocuit pe Ungureanu trebuia sa il sustina pe Dros pe faza defensiva, dar a esuat. A si primit galben la primul fault, iar acest aspect l-a facut foarte cumpatat in intensitate.
- Lazar a alergat, s-a zbatut, dar cam atat. Putea sa fie mult mai eficient pentru echipa.

Intr-un final, salut performanta echipei, au marcat intr-o singura etapa mai multe goluri decat au facut-o in toate celelalte 8 runde, si ma bucur ca au transpus pe teren ceea ce ne dorim cu totii: #ATITUDINE. Haide Poli!

Profile  

PostPosted: Sun Sep 29, 2019 4:22 pm 

Merci, Clau!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next