Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Feb 17, 2020 9:16 am

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: #8 | Politehnica v. CSM Reșița | 21 sep. | ora 16:30
PostPosted: Sun Sep 22, 2019 9:04 am 

Clau1921 wrote:
....,

Sa nu-i fi avut pe Mera si Scuti, acum cred ca am fi avut punctaj cu minus, in liga a III-a.

Exact. Chiar daca suntem fierti din cauza jocului respectiv a rezultatelor, cei doi merita sa fie evidentiati pt ca ei chiar joaca meci de meci peste nivelul echipei.

Inca nu e totul pierdut, trebuie insa sa incurajam echipa pt ca daca te mai si pui sa urli la ei...

Profile  

Post subject: Re: #8 | Politehnica v. CSM Reșița | 21 sep. | ora 16:30
PostPosted: Tue Sep 24, 2019 9:58 am 

Din pacate daca nu exista un astfel de blocaj cand l-a anuntat Scutaru in conferinta pre-meciului cu Resita din cupa, acum pare ca exista ... si asta inseamna ca jucatorii au nevoie de psiholog.
Sa nu uitam cati U22 jucau la noi in primavara, sa nu uitam de faptul ca si acum joaca cativa (nu chiar putini) si ... in caz ca nu se cunoaste acest aspect, tinerii au sincope. Joaca un meci bine, joaca si urmatorul bine, iar in al treilea meci daca ceva nu intra bine de la inceput, joaca prost tot meciul - ca exemplu :)

Ma gandesc ca desi meciul fosta Luceafarul va fi disputat, acolo sunt perspective reale de punct/e ... poate dam si noi gol, poate si castigam. Poate ghinionul se va sparge iar pe taram oltenesc cunoscut lui Gusatu :) (cum s-a obtinut prima victorie cu Pandurii Lignitul asa se poate si a doua cu echipa clona fara viitor de-acolo).

HAIDE POLI! Obligatoriu Inainte!

Clau1921 wrote:
Noi am trecut de definitia blocajului psihic in fotbal si acum il experimentam intr-un mod groaznic. Ambii fundasi laterali si Ignea (care a fost providential in campionatul trecut) sunt intr-un colaps total. Nu credeam ca Chereches este asa de labil psihic. Ok, gresesti o centrare, doua, cinci, dar la un moment dat rabufnesc si suporterii; nu mai rezista si inevitabil il apostrofeaza. Instant s-a pierdut si nu i-a iesit nici macar jocul anost pe care il prestase pana atunci.

Facand exceptie de sincopele mentale, astazi chiar mi-a placut daruinta din teren. L-as remarca in mod special pe Dros care a recuperat cateva mingi impecabil! A sutat la poarta, a deschis jocul, i-a tinut spatele lui Ignea. Pe scurt, si-a facut foarte bine treaba si a fost peste medie.

Tare fain a fost sa revad emulatia din jurul stadionului. S-a confirmat munca voluntarilor care au impanzit orasul cu afise despre acest meci. Felicitari tuturor si la mai mare!

Sa nu-i fi avut pe Mera si Scuti, acum cred ca am fi avut punctaj cu minus, in liga a III-a.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page Previous  1, 2