Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Feb 17, 2020 9:34 am

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Cupa RO | CSM Reșița v. Politehnica | 11 sep. | ora 16:3
PostPosted: Thu Sep 12, 2019 12:01 pm 

cred ca 7 meciuri avem jucate in sezonul asta, in 6 nu am marcat..si nu stiu daca am avut in alea 6 meciuri 6 ocazii serioase in total..trist :(

Profile  

Post subject: Re: Cupa RO | CSM Reșița v. Politehnica | 11 sep. | ora 16:3
PostPosted: Thu Sep 12, 2019 2:31 pm 

Clau1921 wrote:
Nu credeam vreodata ca prind vremea in care mi-e groaza sa merg la meci la Poli.

Tot drumul m-am gandit si speram ca odata cu acest meci sa iesim din faza asta nenorocita. "Batem azi, dam de un derby in urmatoarea faza a cupei, sambata ii calcam in picioare pe machedoni si intram pe un fagas normal." Iluzii...

Unde e mandria lor de fotbalisti? De ce nu acopera diferenta de calitate prin atitudine si daruinta? Nu le crapa obrazul ca la sfarsitul fiecarui meci sa mearga in fata suporterilor si sa fie apostrofati pe buna dreptate? Cateva intrebari la care raman fara cuvinte, nu am raspuns.

Legat de meci. Am jucat cu Juventus si nu stiu eu? A fost Bonucci in aparare langa gunoiul ala de Vladia? L-au avut pe Higuain suspendat si a stat in tribuna? Mor cand vad ca tremura tricoul pe ei de frica si trateaza adversarul cu mult prea mult respect la nivelul acesta jalnic al ligii a II-a. Ungureanu a intrat la Targu Jiu: pasa de gol si gol in putinele minute pe care le-a avut. Cu Chiajna a fost principalul artizan in faza de atac. Ieri la Resita a fost singurul (hai si Schieb) care a plecat cu mingea la picior si a oferit pase filtrante. Nu a fost un meci titular! Etapa urmatoare nu concep sa nu il vad in primii 11.

Gata, ajunge! Ne-ati mancat destule zile, perii albi parca s-au inmultit, pofta de fotbal ne-ati diminuat-o aproape total. Cu Farul: talpa sus, pumnul strans si dintii sa scrasneasca de daruinta.

+1 ai evidentiat f bine + si - urile echipei ... insa as adauga inca ceva. Man, organizatoric, stam f. prost, e nevoie de mai mult decat un reset la echipa, e nevoie de o transformare la club, realitatea ne arata ca NU SE MAI POATE MERGE numai asa - la Liga a doua, e nevoie de multi profesionisti, de un OM DE FOTBAL in fruntea clubului, pe langa voluntarii care pun suflet si se implica in multe detalii de organizare si functionare a clubului.

interr wrote:
cred ca 7 meciuri avem jucate in sezonul asta, in 6 nu am marcat..si nu stiu daca am avut in alea 6 meciuri 6 ocazii serioase in total..trist :(

Exagerezi ... iti zic si de ce: cu miovenii si daco-patica acasa s-au luat doua eurogoluri ... nu se pot imputa amandoua lui Mura, poate doar juma de gol cu dacogetii. La Rapid cu tot jocul ala care la tv sau din peluza s-a vazut defensiv, le-am pus cele mai mari probleme (urmaresc meciurile lor televizate), cu Chiajna a fost cel mai bun meci, mah da cel mai bun din sezonul asta ... iar de cand e Gusatu antrenor, parca jucam la fel de ofensiv ca si cu Chiajna, incercam mai mult.
Ce-avem noi nevoie este prima victorie si apoi a doua legata...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page Previous  1, 2