Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sun Mar 29, 2020 10:56 am

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: #5 | Politehnica v. Concordia | 31 aug. | ora 11:00
PostPosted: Tue Sep 03, 2019 1:36 pm 

din punctul meu de vedere e mai important sa il cresti pe jurj care e si junior eligibil pt regula frf decat sa insisti cu bilia care orice minge prindea o suta in fata, jumatate dintre ele ajungeau direct in aut. nu zic, atitudine avea dar cam atat. plus ca bilia a plecat pt mai multi bani la acs. cred ca cu asta se poate inchide discutia despre el. daca tot nu te-ai convins, uita-te si la videoul asta: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara/videos/383892502423730/

despre alegerile lui petruescu legate de jucatori, cam da, a dat chix, nu te pot contrazice dar nu sunt de acord cu afirmatia ca se doreste excluderea persoanelor cu caracter. exact astea ne lipsesc, cum sa ii dam afara?

cat despre nea toni, am tot respectul pentru el dar dupa ce a plecat bogdan andone, jucatorii chiar faceau ce voiau ei. cred ca rezultatele avut cu tonelu au fost din cauza ca nu mai exista vreo presiune legata de retrogradare dar per ansamblu mi s-a parut ca echipa era la un nivel de ignoranta fata de fotbal.

Profile  

Post subject: Re: #5 | Politehnica v. Concordia | 31 aug. | ora 11:00
PostPosted: Tue Sep 03, 2019 2:15 pm 

m0rtar0 wrote:
din punctul meu de vedere e mai important sa il cresti pe jurj care e si junior eligibil pt regula frf decat sa insisti cu bilia care orice minge prindea o suta in fata, jumatate dintre ele ajungeau direct in aut. nu zic, atitudine avea dar cam atat. plus ca bilia a plecat pt mai multi bani la acs. cred ca cu asta se poate inchide discutia despre el. daca tot nu te-ai convins, uita-te si la videoul asta: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara/videos/383892502423730/

despre alegerile lui petruescu legate de jucatori, cam da, a dat chix, nu te pot contrazice dar nu sunt de acord cu afirmatia ca se doreste excluderea persoanelor cu caracter. exact astea ne lipsesc, cum sa ii dam afara?

cat despre nea toni, am tot respectul pentru el dar dupa ce a plecat bogdan andone, jucatorii chiar faceau ce voiau ei. cred ca rezultatele avut cu tonelu au fost din cauza ca nu mai exista vreo presiune legata de retrogradare dar per ansamblu mi s-a parut ca echipa era la un nivel de ignoranta fata de fotbal.

Mortaro, nu caut sa dezgrop mortii... aprecierile despre performantele sale ca jucator degeaba le facem tu sau eu, cata vreme Instat sau alte rapoarte spun exact date obiective despre performantele sale, date care apoi sunt (mai bine zis erau) interpretate de CP, care lua decizii pe urma :) Ca el a ales sa mearga la ACS, treaba lui, a mers atunci acolo unde i s-au oferit mai multi bani decat la noi. Se numeste profesionism, si totusi imi sustin ideea ca 3 ani si aproape jumate baiatul ala a jucat cu inima pentru Poli, nu pentru salariul mic avut; la 30-33 de ani nu mai avea ce ascensiune sa aiba in cariera decat cu echipa la care juca, nu-l mai transfera nimeni in L1 sau te mai miri ce liga neexotica. Si raman la ideea c-a deranjat ca si-a spus pdv. in diferite discutii si momente, cand de fapt el era vicecapitanul echipei, ceea ce-nsemna ca al lui cuvant avea o greutate mai mare decat al unui georgel gen Miholca sau Cojocaru - sa dau niste jucatori banali ca exemplu.

Totusi in sustinerea celor de mai sus, ca mi-ai dat un exemplu cu un filmulet pe care orice jucator angajat la un club, orice club sportiv, ar trebui sa-l filmeze, cata vreme e sub contract cu el (asa cum de ex. Jurj si Vidrasan - jucatori fara mari realizari sezonul trecut, apar in photoshooting-uri cu tricouri pt. suporteri ori afise prin oras), vreau sa zic ca eu cred ca filmuletul ala paleste in fata realizarilor celui de care am tot scris postarea asta in tricoul ASU Politehnica, realizari apreciate si de presa aia care ne cam place tuturor ce scrie https://www.pressalert.ro/2018/09/danut-bilia-asu-politehnica/

La ce ma refeream cand am zis de caractere si jucatori cu personalitate puternica, da, Bilia era unul din cei care a dus greul si la L3 si doua sezoane de L2 - ascendente toate 3 ca si performante, care nu merita sa fie exclus or marginalizat prin deciziile alea de-atunci. Cred ca putem vorbi de performanta in esaloanele nationale organizate de FRF, chiar daca suntem "un club diferit", nu?

Si inca ceva, ca tot ii blamezi mingile date-n fata jumatate aiurea sau in aut, sa stii ca omul ala merge si acum la meciurile noastre si plateste bilet, sta in tribuna frumos ca orice simplu spectator, nu la t0 ca alti "folbalisti" care n-au facut aproape sau mai nimic pentru Politehnica (oricare ar fi ea, aia veche, AEK, FC BKP sau ASU).

No', ca sa conchid, daca ne mai lipsesc din cei cu caracter, hai sa facem sa mai aducem si de-astia in sau in jurul echipei, daca nu ni-s destui. ;)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page Previous  1, 2