Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Wed Feb 19, 2020 6:47 pm

Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: #4 | Rapid v. Politehnica | 24 aug. | ora 18:00
PostPosted: Sun Aug 25, 2019 12:21 pm 

Vivi Rachita, ca sa termine omu stadionul promis :mrgreen:
Si mai e si betivan ca noi :lol:

Lasand gluma la o parte, nu doare atat sa pierzi cat doare sa vezi neputinta, doar sa cauti sa faci antijoc, doar doar iasa ceva.
Indiferent cine ar fi, trebuie schimbat modul de abordare. Prefer sa vad 2 varfuri in teren decat 3 inchizatori.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 25, 2019 12:54 pm 

m0rtar0 wrote:
sunzone wrote:
Va rog din sulfet, va implor, demiteti antrenorul AZI, ACUM, nu maine, nu peste 2 etape. Cat mai vin 38 de spectatori, cat ne mai chinuim sa ne uitam la un meci in care nu jucam ABSOLUT NIMIC! Rapid e o echipa chiar modesta, dar si-n conditiile in care au jucat fara 5 titulari, cu portar de 17 ani, la 3 zile de la meciul din deplasare si cu om in minus, sa "joci" in halul asta?!?!?! Sa retrogradam, nicio problema, sa jucam cu juniori, sa JUCAM ceva, sa vedem atitudine, ceva...orice, fratilor! Este INADMISIBIL ce se intampla!!!

Haida cu propuneri de antrenor.
Iosif Rotariu, Mugur Gusatu, Titi Varga...

Profile  

PostPosted: Sun Aug 25, 2019 12:58 pm 

m0rtar0 wrote:

Lista mea ar fi asa, in ordinea in care ar trebui inceputa discutia:

1, 2 si 3. Bogdan Andone (probabil si din cauza ca avea jucatori cu o calitate net superioara celor de acum dar echipa incerca si chiar reusea sa joace fotbal pe vremea lui)
4. Alin Artimon (nu stiu in acest moment ce face, am inteles ca plecase in Franta la un moment dat, dar daca puteti sa-l sunati si sa discutati cu el, cred ca ar fi cea mai buna varianta de antrenor in cazul in care nu vine Andone)
5. Sorin Brandescu (nu stiu daca se mai intoarce, probabil este ocupat cu alte proiecte universitare dar parerea mea este ca pe vremea lui, cu jucatorii pe care ii avea la dispozitie, echipa se misca destul de bine)
6. Paul Codrea (am facut parte din proiect la acea vreme si stiu cat de multa pasiune pune in ceea ce face si cat de mult isi doreste sa reuseasca in cariera de antrenor)
7. Un proiect care sa-i includa pe cativa fosti mari jucatori ai Politehnicii, unul cu licenta PRO (obligatorie pentru liga 2) sa fie principal iar restul sa-i fie secunzi

Am vazut mai sus ca cineva l-a propus pe Leo Grozavu. Un om cu un asemenea caracter jegos nu se incadreaza in ideologia clubului nostru. Nici cu Basarab Panduru nu as discuta pentru ca este iesit din sistem, n-a mai antrenat de foarte multi ani.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 25, 2019 1:16 pm 

Si eu ma gandeam la Iosif Rotariu sau Titi Varga dar in momentul asta cred ca orcine ar fi mai bun...chiar si Prodana desi el are un proiect frumos si ar fi bine sa il continue.
Sa nu mai asteptam inca o etapa cu o echipa <desfintabila> sa facem si noi punct sau puncte si sa ne mai mintim vreo 2-3 etape dupa. Arde rau de tot si trebuie schimbari. Am renuntat de mult sa citesc comentariile de pe facebook sau declaratiile lui confe dar ma gandesc ca e dezastru si acolo :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Sun Aug 25, 2019 2:17 pm 

Cineva care pricepe spiritul acestui club. O fosta glorie, cu carnet de antrenor. Cineva care intelege ca Polistii nu sunt indragostiti de acest club pentru performantele lui, ci pentru atitudine, caracter si dorinta. In clipa asta si nea Toni e mult peste conferentiar, sa nu va suparati...Sa aleaga jucatori care VOR sa joace LA si PENTRU POLI. Nu ma intereseaza deloc rezultatul, putem sa retrogradam in orice liga, dar cinstiti si demni, nu sa stam cu curul in porta sa bubuim mingi, sa nu avem O IDEE de joc, sa nu stim sa executam O FAZA FIXA, sa nu jucam ABSOLUT nimic si sa scoatem "golgeteri" an de an ba pe Mera ba pe Murariu. Nu mai vreau sa-l aud vreodata pe Angheluta sau oricare altul care ne explica cat suntem de modesti! Faceti public bugetul sezonului trecut, daca tot e sa ne vorbeasca toti neinitiatii, macar sa inteleaga DE CE suntem "un club diferit" si sa priceapa ca noi chiar suntem!

Am spus de nenumarate ori si vreau sa repet! Am incredere totala in cei care conduc acest club si care au facut ceea ce nu credea nimeni, cu adevarat, atunci cand ne pregateam sa plecam la Leucusesti! Sa nu uitam cine suntem si de unde venim, dar sa nu uitam ca suntem POLITEHNICA TIMISOARA! Cumva, trebuie sa incercam (re)aducerea TUTUROR Polistilor in jurul acestui club, cumva trebuie sa facem mai mult, fiecare dintre noi!

Hai POLI!

Last edited by sunzone on Sun Aug 25, 2019 3:42 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 25, 2019 3:14 pm 

m0rtar0 wrote:

Domnul care e antrenor la juniori si e pe primul loc in liga elitelor cum se descurca? Are licenta? Sunt multe cluburi care le dau incredere acestor antrenori si ar fi si o solutie low cost. Poate n-ar strica sa fie luat in calcul daca a dovedit ca poate sa insufle o idee de joc si sa aiba si rezultate, adica ceea ce ne lipseste noua.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 25, 2019 3:54 pm 

Si inca o rugaminte (sau mai multe :) ), daca nu e prea mult. Sa-i vedem si pe ceilalti doi portari din lot, ca sa nu spuna vreun carcotas ca platim salarii degeaba. Sanatate multa lui Jurj, dar abia astept sa vad pe altcineva fundas dreapta! Si cat inca mai e deschisa perioada de transferuri, daca se poate aduce un atacant decent, macar sa-i fie rezerva lui Axente, in caz ca nu prea are "dispozitie" de joc...sau poate sa-l ajute, sa nu se simta singurel in teren?! :)

Profile  

PostPosted: Mon Aug 26, 2019 11:18 am 

Ca si multi altii de aici, sunt trist de cum pierdem, nu de faptul ca pierdem. As dori sa vad cate suturi 'pe poarta' am avut in ultimele doua meciuri, cate actiuni verticalziate cu mai mult de 4 pase consecutive? Este aboslut horror sa privesti un meci al echipei in momentul de fata. Avem jucatorii pe care ii avem, dar joaca MULT!! sub valoarea lor. Victoriile par a fi mai mult accidente fericite, decat rezultatul unei pregatiri tehnico-tactice.

A mai zis cineva, dar pare ca jucatorii il sapa pe 'conferentiar' . Eu zic ca problema in momentul de fata este in vestiar, nu la valoarea individuala a jucatorilor.
Problema e ca-l sapa pe seama viitorului echipei. Si de aceea trebuie intervenit cat mai repede.

Edit: Pancu despre meci:

"Am dominat total un adversar care nu a ieşit din 16 metri 80 de minute. Şi în opt oameni dacă jucam, câştigam meciul ăsta."

#nocomment

Profile  

PostPosted: Mon Aug 26, 2019 2:38 pm 

Adevarat! Daca nici acum Motreanu fundas dreapta, atunci cand ???? Dupa ce pleaca Jurj pe vreo usa, fie ea din dos sau pe cea din fata a clubului? :(

Deci as vrea sa stiu daca mai e deschisa propunerea lui Mortaro cu "haida cu propuneri de antrenori", ca pe langa nume, pot propune si primul 11 cum sa arate fara Jurj si Trip, daca m-asculta cineva.

Va pup, ma!

sunzone wrote:
Si inca o rugaminte (sau mai multe :) ), daca nu e prea mult. Sa-i vedem si pe ceilalti doi portari din lot, ca sa nu spuna vreun carcotas ca platim salarii degeaba. Sanatate multa lui Jurj, dar abia astept sa vad pe altcineva fundas dreapta! Si cat inca mai e deschisa perioada de transferuri, daca se poate aduce un atacant decent, macar sa-i fie rezerva lui Axente, in caz ca nu prea are "dispozitie" de joc...sau poate sa-l ajute, sa nu se simta singurel in teren?! :)

Profile  

PostPosted: Mon Aug 26, 2019 6:26 pm 

Tu poți să propui orice dar îți dai seama că echipa e făcută de antrenor, nu suntem la Gigi la palat :mrgreen:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next