Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat Sep 26, 2020 1:40 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 18 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: #3 | Politehnica v. Daco-Getica | 17 aug. | ora 18:00
PostPosted: Sat Aug 17, 2019 10:17 pm 

Chin în zadar înseamnă sănătate distrusă!
Am plecat imediat după gol, pentru prima oară după zeci de ani n-am mai rezistat până la final. Sper ca aceste clipe mizerabile oferite astăzi ( și nu numai astăzi...) de echipă să nu fie uitate de cei ce vor trăi ”anii frumoși ce vor veni”! Eu mă retrag o vreme...

Profile  

PostPosted: Sat Aug 17, 2019 10:27 pm 

Îmi este scârbă de motivația ce mi-am oferit-o mie să urmăresc acest meci în detrimentul unei plimbări cu fiu-miu ampulea pe stradă. Aia ar fi avut un scop. Să treacă timpul. Jocul nostru de azi nici măcar asta nu o avut.
Mie îmi este clar că fie jucătorii vor să scape de Cosmin, fie asta e limita lor, ceva sub echipa cu care am venit din L3.
Mâine iau un tricou violet pe mine, mai iau încă 10 poliști la întâmplare și chiar dacă pierd cu 70-0, dau dovadă de un joc de echipă mai consistent decât ce am văzut azi. Am avut puseuri individuale, extrem de izolate și fără nici un fel de aromă de fază lucrată, nici măcar ceva ce vreun jucător să fi jucat pe la echipele de juniori. Singurul om care a ținut azi echipa pe teren a fost Murariu.
Mi-aș dori să vadă jucătorii, pe repeat, după fiecare antrenament, meciul de azi până la următorul meci. La modul să le lipești pleoapele cu bandă adezivă de frunte și să îi legi de scaune de nici măcar să nu poată să întoarcă capul. Pentru că așa suntem noi condamnați să vedem și să retrăim meciurile astea de la o săptămână la alta.
@Cosmin, dacă citești pe aici, amice, o schemă în afară de mingi plouate pe atacanți, la disperare, din minutul 5, scoatem și noi la următorul joc? Sincer vorbind, să plec cu o zi mai devreme din sejurul bulgăresc să văd meciul din Regie sau o să jucăm același pronimic ca azi?! În locul meu ce ai face?!

Profile  

PostPosted: Sat Aug 17, 2019 11:18 pm 

E prima oara cand nu pun bani in cutie ! N-as vrea ,ca si atunci cand pot sa fiu la meciuri,sa stau mai bine acasa...!

Profile  

PostPosted: Sun Aug 18, 2019 9:56 am 

Din ce am vazut, la faza golului lor se acordase lovitura libera indirecta. Bucurestenii au tras direct pe poarta. Daca Murariu lăsa mingea sa intre in poarta, era aut de poarta pentru noi. Cel puțin, asa am gasit eu ca ar fi regula...

Profile  

PostPosted: Sun Aug 18, 2019 10:09 am 

Murariu ne-a scos de cateva ori pana la pauza. Daca era 0-2 nu cred ca se supara nimeni. Incredibil ce prost am jucat. Unul dintre cele mai slabe meciuri vazute de mine, si am vazut cateva de-a dreptul horror. Noroc, asa cum spunea un coleg mai sus, ca suntem obisnuiti cu astfel de trairi.

Remarc in schimb si calitetea slaba a jucatorilor tineri din lot. Daca in trecut ne laudam ca tinerii peste valoarea medie ne-au ajutat mult, inceputul asta de sezon este crunt. Jurj, Trip, Pitigoi ne trag vizibil in jos. Sper sa constientizeze cat mai repede ca este cariera lor in joc.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 18, 2019 1:15 pm 

Am jucat nimic. Cum am bătut Pandurii nu stiu, înseamnă ca aia au jucat mai slab decit nimic ?

Profile  

PostPosted: Sun Aug 18, 2019 2:15 pm 

Cand o echipa intreaga joaca asa nu prea mai ai ce sa spui, poate isi doresc si ei o schimbare a "conferentiarului" si doar asa iti pot transmite acest lucru.
Pe langa jocul colectiv dezastruos... Mera a avut vreo 3-4 faze in care pare ca ar fi vrut sa ia intentionat al 2-lea galben, Pitigoi se agita mult dar degeaba, dupa ce sare la cap e pierdut total, nu mai stie unde s-a dus mingea, Lupu...teapa clara, Axente incearca de unul singur...vine ia mingi de la 40 de metrii si le duce in banda de unde mai incearca 1,2...3 driblinguri si am pierdut posesia, ma gandeam ca el va fi atacantul nostru de careu, dar joaca total altceva.
#confeout :lol:

Profile  

PostPosted: Sun Aug 18, 2019 2:58 pm 

Zero fotbal, zero puncte!
Extrem de dezamagit am fost ieri si am asteptat sa-mi mai treaca din dezamagirea de ieri inainte sa scriu ceva pe forum. Jucatorii astia (nu toti, dar majoritatea) nu au nici cea mai mica idee despre ce inseamna ATITUDINE si cel mai rau imi pare de "betivanii, drogatii si huliganii" aia, care meci de meci fac eforturile pe care le fac pentru ca ei sa aibe unde si pe ce sa joace...
Zicea Sorin Brindescu dupa prima repriza de la Craiova II, meci din Liga 3 in retur (la pauza eram condusi cu 1-0), ca la pauza le-a spus unora dintre jucatori sa le lase de fotbal, sunt tare curios ce ar fi spus acestori purtatori de tricouri dupa meciul de ieri...
Jenant, umilitor sa vezi asa ceva, un dezgust maxim pentru cei care au intrat pe teren doar sa bifeze prezente, fara sa isi aduca un aport la ceva si care au jucat cu o delasare si o indiferenta incredibila...Pacat! Pacat de acei oameni, care isi sacrifica zilnic timpul liber pentru a conduce si organiza acest club, cred ca ei meritau mult mai mult pentru implicarea lor si cred ca ei sunt cei mai indreptatiti sa isi spuna of-ul jucatorilor si staff-ului tehnic dupa aceasta pretatie penibila de ieri.
Obligatoriu inainte! Hai POLI!

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 18 posts ]  Go to page Previous  1, 2