Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Feb 17, 2020 10:26 am

Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: #1 | Politehnica v. Mioveni | 3 aug. | ora 18:00
PostPosted: Sun Aug 04, 2019 10:01 pm 

Sunt in asentimentul tau, Malu Valu, il inteleg si pe Mircea, dar cred ca lucrurile sunt putin invers decat ar trebui sa fie. Prima data sa oferim ceva, apoi sa cerem orice! Multi nu mai vin si nici nu mai dau bani, da, dar tocmai aici e problema de fond. Ca tot aminteai de perioada AEK. Fotbalistic vorbind, asa cum erau aia, nu se pot compara din niciun punct de vedere cu cei de azi. Nu stiau cu varza, dar erau de 10 ori mai fotbalisti. Nici miliarde nu erau, dar totusi erau cu totul si cu totul alti bani, alta vizibilitate, alt public, alte conditii. E foarte, foarte greu sa ai un obiectiv, sa ai calitate, atitudine, dorinta, dar sa oferi...cat oferim noi. Stiu, doare, chiar al draq de tare, dar asta e realitatea. Ne scaldam intr-o balta mai periculoasa decat credeam. Suntem fara obiectiv, dar si fara pic de perspectiva, pe toate planurile, fotbalistic, financiar si structural. Nu avem NIMIC...doar pasiune si dorinta. Cat ea mai exista, nu e totul pierdut. Dar prezentul si viitorul apropiat, e foarte trist...

Last edited by sunzone on Sun Aug 04, 2019 10:54 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 04, 2019 10:42 pm 

Nu vreau sa fac mișto de nimeni...... Dar dacă asta e atitudine....

Profile  

PostPosted: Sun Aug 04, 2019 11:14 pm 

@sunzone: ce ziceam acum 2 sau 3 săptămâni? Rulăm fin sub tot, inclusiv sub un țel. Anul ăsta anunțam promovarea, numai pentru că pot! Că avem sau nu vreo șansă, e irelevant. Dar puneam un țel în mintea jucătorilor!
@deiutzu: când vrei dar chiar nu poți, nu se vede vrutul.
@malu valu și eu pot să mă compar cu mine de acum 15-17 ani și să-mi dau seama că erecția nu e ce a fost. Ba chiar mai dau și din taste pe aici, de parcă mi-aș da singur palme peste bot. Dar asta nu mă împiedică să dau bani lunar la echipă. Ba chiar mă împinge! Că dacă n-aș da bani, ce motiv aș avea să deschid gura?

Profile  

PostPosted: Sun Aug 04, 2019 11:34 pm 

mircea wrote:
@sunzone: ce ziceam acum 2 sau 3 săptămâni? Rulăm fin sub tot, inclusiv sub un țel. Anul ăsta anunțam promovarea, numai pentru că pot! Că avem sau nu vreo șansă, e irelevant. Dar puneam un țel în mintea jucătorilor!
@malu valu și eu pot să mă compar cu mine de acum 15-17 ani și să-mi dau seama că erecția nu e ce a fost. Ba chiar mai dau și din taste pe aici, de parcă mi-aș da singur palme peste bot. Dar asta nu mă împiedică să dau bani lunar la echipă. Ba chiar mă împinge! Că dacă n-aș da bani, ce motiv aș avea să deschid gura?

Nici pe mine nu ma impiedica sa dau bani lunar. Insa, cand e timpul sa observam ca avem probleme? Si ce facem ca sa le rezolvam? Eu incerc sa ma bucur ca inca avem o echipa, ca inca pot striga Poli si ca am unde sa ma duc la stadion sau, de 5 ani, sa imi pot privi echipa de suflet la tv. Nu sunt detinatorul adevarului absolut, nici nu am pretentia ca pot intelege ce înseamnă fotbalul sau managementul unui club, insa imi pot spune o parere. Buna, proasta, am dreptul asta. Cum il avem toti. Uite, observ ca suntem tot mai putini, dintre cei care am început in 2012, care mai dau un ban. Lunar, bianual, anual. Ce putem face sa readucem oamenii aia care nu mai vor sa dea 1 leu pt clubul nostru? Pe mine asta ma mănâncă si degeaba le spunem ca echipa asta e a noastră, pentru ca observ ca mai suntem 300-400 membrii cotizanti plus ceva firme. Unde sunt polistii? Care ne e publicul tinta? Astia suntem toti? Pai daca e asa, hai sa coboram o treapta si sa ne reorganizam. Nu suntem echipa orasului sau a Banatului, oricat de rotunzi ne-am da. Ca vorbim de prezent si nu de ce a fost acum 15-17 ani.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 04, 2019 11:45 pm 

malu valu wrote:

Mortaro, inteleg ca avem bani de nimic. Deci nici de un nou antrenor. Problema noastra e una de atitudine. Stii de ce au fost atat de iubiti cei din perioada AEK? Pt ca simteai ca, desi nu le au cu varza, mancau pamantul. Ori, ieri nu am vazut treaba asta. Copiii astia parca nici nu vor sa fuga sau nu stiu. Stiu ca e prima etapa si ca mai avem timp sa ne reglam jocul dar futu-i mama ei de treaba : sa vad ca mor aia cu cârnații ceilalți de gat! Nu stiu cine trebuie si poata sa induca treaba asta in jocul echipei dar cumva trebuie facut. Cred ca foarte multi si dintre cei neutri care si-ar dori sa vina la noi doresc asta. Uite, de ex, ieri un prieten, mi-a zis ca el nu mai vine la stadion pentru ca nu are ce sa vada si ca nu suporta cum jucam. Si omul vine cu noi din 2012. Si nici bani nu mai da.. Si ca el mai sunt multi. Nivelul e f slab in fotbalul romanesc, pe toate palierele. Dar, daca ar fi un pic de vointa si dorinta, ca intelegem toti ca putinta e mai grea de realizat, atunci parca am putea spera la ceva mai sus de menținerea in liga a doua. Si, inca o chestie : anuntati, fratilor, un obiectiv! Stim totii ca nu avem bani si ne e f greu, dar impuneti un obiectiv: locul 6,7,8,10,12, dar ceva. Ca lumea vrea sa vada ca avem o direcție. Asa, nici noi nu punem presiune pe adversar dar si ai nostri joaca in dorul pulii, ca si asa suntem saraci si nimanui nu-i pasa pe cât terminam. Forza Viola!

Complet de acord cu tine, dacă ar fi să vin la stadion pt fotbalul jucat, nici nu mi-aș pune problema să mă mișc din canapea. Jucăm oribil. La faza cu obiectivul m-am gândit dar e posibil să dai în penibil sau să facă mișto chiar jucătorii noștri de noi în ziua de salariu dacă anunțăm că vrem să promovăm. Iar de zis părerea, clar fiecare poate să o facă, oricum nu e nimeni dintre noi experimentat în a conduce o echipă de fotbal :)

Profile  

PostPosted: Mon Aug 05, 2019 1:54 am 

Mircea.... Se vede vrutul.... Fugi după ala pana mori... Alergi ca nebunul, de fiecare data ești în fata mingii, îți ajuti colegul în atac și în apărare. Se vede ca vrei.... Da la ăștia ai noștri nu se vede... Cu mici excepții.

Profile  

PostPosted: Mon Aug 05, 2019 9:16 am 

Am impresia ca suntem plini de pretentii cand ce oferim noi e minim. Sa vad minim 5000 de oameni meci de meci si minim 2000 de carduri, dupa care sa bombanim ca bosorogii la porumbei despre jucatori si antrenori. Si nici atunci, ca si atunci ar fi putin!

Oameni care "vin cu noi din 2012" nu mai dau bani ca joaca echipa urat? :shock:
Cu tot respectul, dar ce plm de atitudine ii asta? Inteleg ca nu mai ajungi la stadion ca inainte, ca nu mai pictezi panze ca in 2004 sau ca ai uitat cum se aude trenul in mers, dar sa nu dai bani la echipa iubita cand stii ca e in mana comunitatii, e cel putin de cacat. Si asa clubul sufera ca nu mai mergem pe stadion, macar card sa iti faci futu-i mama lui!

Nu uitati un lucru, orice se intampla cu Poli din 2012 incoace, e strict din cauza noastra. Esecuri, bucurii...

Profile  

PostPosted: Mon Aug 05, 2019 10:03 am 

Eu cred ca toti ne dorim mai mult si fiecare are cumva dreptatea lui si ceea ce se spune vine cumva din dorinta de mai bine pentru POLI, chiar daca modul in care se pune problema de catre fiecare dintre noi este cumva diferit.
De mult timp se spune ca trebuie sa ne implicam fiecare mai mult si fara sa avem lume mai multa la meciuri (=bilete, donatii, carduri, materiale, etc.) va fi greu sa putem emite pretentii (realiste) la mai mult, cel putin asa cred eu. Desi nu mi-a placut jocul echipei anul trecut, am terminat pe 10 cu Petruescu, cu Andone pe 7, cu Brindescu pe 15 in primul sezon si cred ca in fiecare an am fost mult peste valoarea echipei "pe hartie", asta datorita celor care se ocupa zi de zi de echipa si a noastra, a celor care venim pe stadion si sustinem baietii.
Nu mai sunt vremurile de altadata (AEK, Iancu, Campionatul Judetean Timis, etc.) cand lumea venea la fotbal din motive specifice acelor ani, de aceea este mai greu acuma cu "publicul neutru" sau cu cei care nu sunt pasionati cu adevarat de ceea ce inseamna POLI pentru fiecare dintre noi, cei care venim la meci indiferent de situatie. Cei care se ocupa de echipa cauta solutii sa aduca lumea la meci (d.ex. publicitate pe panouri in oras) si s-au facut progrese, dar inca nu am gasit acel "ceva" care sa faca declicul si sa vina mai multa lume.
In momentul in care avem minim 1.000 spectatori/meci (si dau si ceva extra pe langa bilet de intrare), atunci putem spera (realist) la mai mult, de aceea eu cred ca de aici trebuie sa incepem. Pana atunci,sa mergem la meci, sa sustinem echipa si sa ne bucuram de momentele frumoase (ca acel horto magiko cu galeria in ploaie si tribuna care se auzea mai tare de sub tribuna acoperita), atatea cate or fi.

Obligatoriu inainte!

Profile  

PostPosted: Mon Aug 05, 2019 11:42 am 

Da+ cel care postase mai sus de mine, sa revizuiasca postarea :)

Clau1921 wrote:
VladNgr wrote:
Faceti un update la lot va rog cu Motreanu si Vidrasan.

Tu faci referire la site-ul oficial?

Profile  

PostPosted: Mon Aug 05, 2019 3:16 pm 

La TV privesti echipa doar ?
Nu mai suntem 3-400 mb. cotizanti, e prea optimist numarul, verifica te rog cu datele actuale :(

malu valu wrote:
mircea wrote:

Nici pe mine nu ma impiedica sa dau bani lunar. Insa, cand e timpul sa observam ca avem probleme? Si ce facem ca sa le rezolvam? Eu incerc sa ma bucur ca inca avem o echipa, ca inca pot striga Poli si ca am unde sa ma duc la stadion sau, de 5 ani, sa imi pot privi echipa de suflet la tv. Nu sunt detinatorul adevarului absolut, nici nu am pretentia ca pot intelege ce înseamnă fotbalul sau managementul unui club, insa imi pot spune o parere. Buna, proasta, am dreptul asta. Cum il avem toti. Uite, observ ca suntem tot mai putini, dintre cei care am început in 2012, care mai dau un ban. Lunar, bianual, anual. Ce putem face sa readucem oamenii aia care nu mai vor sa dea 1 leu pt clubul nostru? Pe mine asta ma mănâncă si degeaba le spunem ca echipa asta e a noastră, pentru ca observ ca mai suntem 300-400 membrii cotizanti plus ceva firme. Unde sunt polistii? Care ne e publicul tinta? Astia suntem toti? Pai daca e asa, hai sa coboram o treapta si sa ne reorganizam. Nu suntem echipa orasului sau a Banatului, oricat de rotunzi ne-am da. Ca vorbim de prezent si nu de ce a fost acum 15-17 ani.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next