Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Sat Sep 26, 2020 1:57 pm

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 34 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: #1 | Politehnica v. Mioveni | 3 aug. | ora 18:00
PostPosted: Sat Aug 03, 2019 6:55 pm 

O primă repriză slabă spre ridicolă. Singurul demn de notat e că Mioveni trebuia să primească roșu în minutul 27, la un cot în gură/gât. În rest, să sperăm că vedem ceva fotbal în repriza a doua.

Profile  

PostPosted: Sat Aug 03, 2019 7:03 pm 

Cam asa e. Nu vad nici un progres in joc fata de sezonul trecut, cu tot cu 'omogenitatea' lotului. Acelasi mingi bubuite si aceeasi lipsa de contructie in joc. Degeaba ai pe Axente in fata daca nic macar nu incerci sa-l pui in valoare. Prevad un drum lung si chinuitor.

Sper din toata inima sa fiu contrazis dupa cateva etape...

EDIT: E mai trist decat credeam. Cuvintele nu-si au rostul dupa ce am vazut azi.

Last edited by Grok on Sat Aug 03, 2019 7:59 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Sat Aug 03, 2019 7:58 pm 

0-1 final. :cry:

Profile  

PostPosted: Sat Aug 03, 2019 8:26 pm 

M-am uitat la un rezultat, nu la un meci. E unul dintre meciurile alea care îți amintesc că uneori, chiar și ciclismul este spectaculos. Azi a jucat un Mioveni care nu a fost curios de nimic tangențial cu fotbalul și Poli care habar nu are ce să facă în fața unei echipe care aglomerează propriul 30.
Au avut o pistă de pe care putea să decoleze și un Antonov și au marcat. Mai o fază bună tot venind din dreapta, dar a ratat Istvan.
Noi în schimb am arătat mult sub Călărași, care a pierdut la UTA cu 3-0. Dacă vom continua pe linia asta suntem principala favorită la retrogradare. Și asta o spun optimist.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 04, 2019 2:32 am 

Am venit la meci constient ca ne asteapta o infrangere si tot am reusit sa plec dezamagit.
Anul trecut cand am vazut cat de rau arata jocul nostru in amicale, am sperat sa fie ceva de moment(nu a fost), vara asta in amicale am vazut exact acelasi lucru si nu prea mai pot sa sper la nimic.
Echipa joaca "nimic" de aproape 2 ani si cred ca e clar deja pt toata lumea ca domnul conferentiar nu se impune in vestiar. Am stat sa ma gandesc si nu gasesc un antrenor mai slab, e sub nea Toni, Codrea, Brindescu sau Andone...

Profile  

PostPosted: Sun Aug 04, 2019 10:50 am 

Cine ne-ar face să jucăm mai bine?

Profile  

PostPosted: Sun Aug 04, 2019 2:08 pm 

m0rtar0 wrote:

Din punctul meu de vedere, un alt antrenor. E clar ca nu va fi schimbat dar nu pot sa cred ca <asta e valoarea jucatoriilor si atat putem>.
Nu stim ce sa facem cu mingea de la mijloc in sus, parca nu o mai plimbam nici in spate la fel de bine.
Daca pleca deodata cu Bozian sau Velici era perfect, acum e prea tarziu si totodata prea devreme.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 04, 2019 4:39 pm 

Dacă nu pot,ii faci sa poată. Strigi încontinuu la ei. Pressing, aleargă, lupta.... Încontinuu 90 min. Daca tu ești moale pe banca, asa sunt și ei pe teren.....la nivelul asta.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 04, 2019 9:12 pm 

Nu e problemă de atitudine. La meciul ăsta băieții au avut atitudine. Dar nu s-a văzut din cauza lipsei totale de orice altceva. Serios vorbind, eu, venind din concediu și cu 8 kile în plus, par mai proaspăt și mai cerebral ca toată echipa ieri. Am avut un pseudo-zvâc în minutul 73, în rest am plimbat mingea ca să treacă timpul. În mod normal nu m-aș lua de antrenor. Am văzut meciuri bune în sezonul trecut care mi-a arătat că știm și fotbal. Problema e că jucăm doar atunci când adversarul vrea și el mai mult de 0-0. Și aici, antrenorul trebuie să caute soluții! Anul ăsta competiția e mult mai urâtă și mai închegată ca anul trecut, iar scopul va scuza mijloacele. Cine vrea minim egalul cu noi trebuie doar să se apere decent și suntem la fel de letali ca o păpădie.
Nu e deloc o soluție să adoptăm tactica adversarului, în care să fugim de minge și de fotbal precum Michiduță de tămâie. Departe de mine gândul ăsta. Dar trebuie să dovedim un pic de maturitate pe teren, chiar și în tribună prin huiduieli și să luam adversarul un pic mai tare! Îmi amintesc că sezonul trecut am pierdut în prima etapă acasă cu Chindia. Tot cu 1-0, gol samuraiul de Cherchez prin minutul 90. Dar nu mi-a părut rău, pentru că deși au avut aceeași tactică de pizdă baricadată, am fost peste ei! I-am călarit din toate direcțiile! La fel și în retur, la ei acasă. Ieri nu am avut claritatea asta pentru a-i călări deși atitudinea a existat. Avem nevoie de mai multe combinații la sol, spre centrul careului, că de centrări din lateral plouate către nimic parcă ne e plin podul casei.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 04, 2019 9:39 pm 

m0rtar0 wrote:

Mortaro, inteleg ca avem bani de nimic. Deci nici de un nou antrenor. Problema noastra e una de atitudine. Stii de ce au fost atat de iubiti cei din perioada AEK? Pt ca simteai ca, desi nu le au cu varza, mancau pamantul. Ori, ieri nu am vazut treaba asta. Copiii astia parca nici nu vor sa fuga sau nu stiu. Stiu ca e prima etapa si ca mai avem timp sa ne reglam jocul dar futu-i mama ei de treaba : sa vad ca mor aia cu cârnații ceilalți de gat! Nu stiu cine trebuie si poata sa induca treaba asta in jocul echipei dar cumva trebuie facut. Cred ca foarte multi si dintre cei neutri care si-ar dori sa vina la noi doresc asta. Uite, de ex, ieri un prieten, mi-a zis ca el nu mai vine la stadion pentru ca nu are ce sa vada si ca nu suporta cum jucam. Si omul vine cu noi din 2012. Si nici bani nu mai da.. Si ca el mai sunt multi. Nivelul e f slab in fotbalul romanesc, pe toate palierele. Dar, daca ar fi un pic de vointa si dorinta, ca intelegem toti ca putinta e mai grea de realizat, atunci parca am putea spera la ceva mai sus de menținerea in liga a doua. Si, inca o chestie : anuntati, fratilor, un obiectiv! Stim totii ca nu avem bani si ne e f greu, dar impuneti un obiectiv: locul 6,7,8,10,12, dar ceva. Ca lumea vrea sa vada ca avem o direcție. Asa, nici noi nu punem presiune pe adversar dar si ai nostri joaca in dorul pulii, ca si asa suntem saraci si nimanui nu-i pasa pe cât terminam. Forza Viola!

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 34 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next