Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Fri Apr 23, 2021 2:47 pm

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: #2 | FCU Craiova v. Politehnica | 10 apr. | ora 14:00
PostPosted: Mon Apr 05, 2021 9:26 pm 

Bilete virtuale: bit.do/CRAIOVAvsPOLI

Image

Profile  

Post subject: Re: # | FCU Craiova v. Politehnica | 10 apr. | ora 14:00
PostPosted: Mon Apr 05, 2021 9:58 pm 

Pentru prima victorie sub Alexa in deplasare in campionat, luati cat mai multe bilete:

https://www.sspolitehnica.ro/product/bilet-virtual-cu-poli-peste-tot-craiova/

Pentru cei din diaspora mai exista posibilitatea sa transfere o suma direct pe contul in euro al Druckeriei, asa cum fac eu:

IBAN: RO29RZBR0000060012312954
BIC: RZBRROBU
Maine trimit banii pentru 32 bilete.

"Acum ori niciodata!"

Profile  

Post subject: Re: #2 | FCU Craiova v. Politehnica | 10 apr. | ora 14:00
PostPosted: Sat Apr 10, 2021 3:47 pm 

Asta nu e fotbal! Ceea ce jucam noi se cheama cu totul altfel: tzurca, bambilici, etc!
Penibil maxim!

Gata, s-a terminat cu sansele la promovare! De retrogradat nu mai avem cum, asa ca... ar trebui pregatit sezonul urmator. Nu mai are sens sa ne chinuim! Jucati cu copiii, renuntati la vedetele cu meciuri in liga 1! Alde Axente, Cioinac, Popovici, Munteanu! Cu ei sau fara ei pe teren e tot aia!

Nu am zis nimic pana acum, insa chiar e degeaba sa ne mai frustram cu promovarea! De cateva meciuri nu legam 3 pase! Tot Mera a fost cel mai periculos si astazi, a avut ambele suturi la poarta din tot meciul (2 bucati).

Nu se mai poate asa! Jucati fotbal, nu conteaza daca luam 2-3 goluri, dar imi doresc sa-i vad ca vor sa joace!

Profile  

PostPosted: Sat Apr 10, 2021 4:11 pm 

Avem două puncte făcute în ultimele patru meciuri și, mai grav, nici nu jucăm nimic. Azi ne-a înghesuit în propria jumătate o echipă de desculți, cu un antrenor de doi bani (ca și al nostru de altfel).
Păi la lotul pe care îl avem trebuia să defilăm în campionatul ăsta de rahat. Bine, la noi nici nu joacă în primul 11 cei mai buni de pe post, vezi cazul gloabelor leșinate ca Radu, Rus sau Codrea care în vecii vecilor nu vor fi mai buni ca Jurj, Ignea sau Casado.

Profile  

PostPosted: Sat Apr 10, 2021 4:36 pm 

Nu stiu ce sport incercam sa mimam dar sigur nu e fotbal.
Este o bataie de joc la adresa tuturor celor care au tras de la gura in ultimii ani sa ajute aceasta echipa.
Sunt oameni care si-au sacrificat veniturile sa fie platit Munteanu spre exemplu care este absent la fiecare meci. Nu are rost sa mai spun de altii.
Orice alte cuvinte ar fi in plus.
Jenant! Penibil! Umilitor! GRETOS!!!!

Profile  

PostPosted: Sat Apr 10, 2021 6:10 pm 

la Craiova ma asteptam sa pierdem.

mai sunt 8 meciuri si, teoretic, poti promova cistigind barajul loc 4 LII - loc 13 LI...

Profile  

PostPosted: Sat Apr 10, 2021 6:34 pm 

Alexa, castigi cu Rapidul? Te simti in stare? Vrei si chiar poti? Cu tine nici un plus de valoare pana acum. Uite-te ce bilant ai ca antrenor aici. Convinge-ma de contrariul incepind cu Rapid si imi scot palaria in fata ta. Ar fi timpul sa arati ca stii meserie. Haide!
Ai avut azi, la un moment dat, 3 atacanti in teren si tot un fundas (Mera) a fost cel mai periculos om in careul advers. De fapt, Mera a avut singurele ocazii (doua in tot meciul, una in fiecare repriza) de gol! Dar a fost suficienta o gafa de proportii in propria jumatate ca sa pierdem meciul. Un meci de uitat. Cu asa evolutii nu poti avea pretentii. Ai avut toata saptamana la dispozitie sa pregatesti meciul de azi. Ce am vazut? Nimic! Asa ai pregatit meciul? Oltenii n-au aratat mare lucru nici ei. Fotbal de toata jena la ambele echipe unde noi am fost fraierii, cu peste jumatate de echipa din jucatori cu experienta de prima liga. Degeaba. Daca pregateai serios meciul, altfel se termina. S-a jucat de parca ati stat toata saptamana la gratare. Ce e cu Sofran? Ce e cu Pamfile? Nici macar in lot nu au fost. Dar mai sper...

Profile  

PostPosted: Mon Apr 12, 2021 11:38 am 

Am zis să treacă un pic din supărare înainte să comentez, dar a naibii că nu trece!
Am avut o presimțire că-i batem după o fază fixă, pentru că nici ei nu trec printr-o perioadă bună. În afară de Reșița în degringoladă ( și noi) nu prea au bătut pe nimeni anul ăsta. Iar din meciurile lor pe care le-am văzut nu arătau mare lucru. Și nici cu noi n-au arătat mare brânză ofensiv. Un pic de pressing în primele 20 de minute ale mitanului secund. Dar noi am fost praf și pulbere. Nu avem soluții după ce mingea pleacă de la fundași. Nici pe benzi, nici prin centru. Jucăm tot cu 2 închizători și o facem degeaba. Pe acolo se trece ca pe bulevard. Dacă n-ar fi Scuti și Mera în spate, cu greu am scăpa fără 2 goluri încasate pe meci ( mi-e groază numa' când mă gândesc la câte ocazii au avut călărășenii). Nu poți să duci un campionat doar cu fundașii centrali. Obosesc și ei la un moment dat.

Sincer, n-am soluții. În afară de Jurj care mi se pare inexplicabil că o fost tras pe dreapta, nu am ce să comentez. Au intrat toți pe teren în ultima vreme și nici măcar unul nu o arătat ceva. Văd că se trage în Axente, dar omul în loc să fie vârf e pivot. Trebuie să coboare mult după mingi că nu primește nimic util în față. E greu să te faci remarcat cu ceva în felul ăsta. De alergat nu am ce să reproșez. Toți aleargă, pun osul la treabă, dar e multă, multă neputință și lipsă de fantezie când avem mingea.

Profile  

PostPosted: Mon Apr 12, 2021 1:21 pm 

Eu am reusit sa ma resemnez pana la urma. Sunt chill.
Pragmatic vorbind, nu are nici un rost sa visam la L1 cu un astfel de joc. N-ai cum. Iubesc Poli, dar trebuie sa recunoastem ca nu avem ce cauta in L1.
Ce ne recomanda? Jocul? Infrastructura sportiva? Jucatorii de 30+ ani la final de cariera ? Cele 500 de bilete vandute ?

Am ajuns doar cu dorinta si sloganuri pana aici, dar atat. E si asta un mare succes, nu cred ca altcineva ar fi reusit asta.
Pe social media vad commenturi care n-au nici o treaba cu realitatea. Da suntem slabi, dar ca sa fim BUNI, ne lipsesc lucruri care nu se rezolva din spatele tastaturii.

Pai sa ziceam ca ajungem sa promovam, prin absurd. Then what? Sunteti constienti ca nu avem unde juca? Sunteti constienti ca trebuie sa schimbam INTREAGA ECHIPA!?
Pica din cer aceste lucruri?
Concuram cu echipe sponzorizate de stat. In TM politicul va sta departe de sport dupa ce Robu a reusit sa "futa meciu" cu cacata aia de echipa cu milione datorie ( astept cu nerabdare implicarea DNA ) , Ciuhandu condamnat in dosarul finantarii FC Timisoara , la fel si Cojocari etc. Credeti-ma nimeni nu se va lega la cap cu fotbalul in umratorii ani.

Asa ca ...chill.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ]