Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Tue Dec 10, 2019 10:16 pm

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: #21 | Politehnica v. Pandurii | 7 dec. | ora 14:00
PostPosted: Mon Dec 02, 2019 11:37 am 

Image

Profile  

Post subject: Re: #21 | Politehnica v. Pandurii | 7 dec. | ora 14:00
PostPosted: Sat Dec 07, 2019 5:02 pm 

In stilul caracteristic si inconfundabil, era sa ne inecam ca tiganu la mal.
Stam bine cu aparatul, dar doamne fereste sa fim pusi in situatia sa desfacem adversarul.

Si totusi, cu cele bune si rele, multumim Poli! Locul 6 in pauza competitionala este peste asteptarile celor mai optimisti suporteri!

PS: Nu a fost 11m la Mera. Dar ma doare la banana, meritam si noi din cand in cand cate un cadou.

Profile  

PostPosted: Sat Dec 07, 2019 5:03 pm 

Infarct.... 3 puncte de aur!!!

Profile  

PostPosted: Sat Dec 07, 2019 5:14 pm 

A vrut arbitrul sa ne arate neaparat ca penalty nu e cand vrem noi, ci numai cand se hotaraste el sa ne faca un cadou de Craciun. Asta e, sa fie primit. In rest, au fost si cateva bare si jocul in nota obisnuita a ultimelor etape. Tinand cont de unde am plecat, eu sunt multumit. Sarbatori fericite tuturor!

Hai POLI!

Profile  

PostPosted: Sat Dec 07, 2019 5:19 pm 

Bravo Poli!
Asta nu a fost penalty, insa trebuia dat cel la Ungureanu!

Profile  

PostPosted: Sat Dec 07, 2019 6:05 pm 

A iesit perfect. Asteptam de mult o victorie in prelungiri, de la meciul cu Craiova II nu am mai castigat asa.
Am avut un joc urat timp de 75 minute, foarte foarte multe mingi bubuite si pase inapoi, am salvat impresia jocului urat in ultimite 15 minute cand i-am inghesuit mai mult in careul lor. Nu stim sa atacam, nu construim deloc, dar poate ca nu avem nici jucatori.
Nu au jucat rau oltenii si nici atat de urat precum ma asteptam, cu trageri de timp si fragmentari, doar antrenorul lor isi dorea asta si felicita orice tragere de timp si orice fault dur.
A batut forte penalty-ul Axente si oricat de apostrofat ar fi eu cred a este un mare castig, ar trebui doar sa dea mai repede drumul la mingi.
Terminam anul incredibil de bine.
Felicitari tuturor! Sarbatori Fericite!

Profile  

PostPosted: Sat Dec 07, 2019 7:55 pm 

Bravo POLI!!!
Bravo tuturor!!!

Mi-a placut reactia lui Freant. :ugeek:

Sarbatori fericite!

Profile  

PostPosted: Sat Dec 07, 2019 10:05 pm 

Axente la al 7-lea gol, din 19 marcate. Nu e puțin. Ultimele 5 meciuri Mircea chiar a fost în creștere de formă.

Repriza a 2-a am stat chiar in colțul dinspre mecanică și a fost 11 m la el, a fost tras de mână și se putea da fără probleme 11m (mult mai clar ca și penalty-ul la Mera). Tușierul cam tont, dacă avea cojones sesiza centralul. La fel nu a avut cojones (sau chiar nu a văzut), când a început cearta în urma acelei alunecări urâte a unui oltenaș la Jurj și a venit Scutaru cu o paletă bine plasată :lol: Putea să ceară roșu, dar cred că a realizat că riscă să-și pună tribuna în cap și nu era chiar plăcut.

În ultimele 15 minute, Mera a jucat vârf. E nebun :D

De fapt, acest tur a fost unul nebun. De fapt toți suntem nebuni...după Poli. Frumoșii nebuni de pe Știința.

Hai Poli!

Profile  

PostPosted: Sat Dec 07, 2019 10:43 pm 

Nu îmi aduc aminte când am văzut ultima dată oameni pe garduri în dreptul băncilor de rezerve, zâmbete largi pe chipul fiecărui suporter, satisfacția din ochii noștri că băieții aștia au înțeles în sfârșit că dăruința, atitudinea și respectul pentru emblema de pe piept sunt litere de lege pentru acest club.

Să ne trăiești, Poli!

Profile  

PostPosted: Sat Dec 07, 2019 10:46 pm 

micky wrote:

În ultimele 15 minute, Mera a jucat vârf. E nebun :D

De fapt de prin minutul 80, Mera si Scutaru n-au mai facut cuplu in defensiva, ci in ofensiva :mrgreen:

Dupa ce acum vreo 7-8 etape faceam calcule pe cine am putea baga sub noi la retrogradare si eram ingrozit, acum fac calcule si observ ca suntem foarte de aproape de ceea ce mi-e si greu sa pronunt :D Si in primul meci din 2020 o sa jucam pe teren propriu cu Rapid, pentru ca-n prima etapa vom sta. Oarecum parca se repeta situatia de acum 2 ani.

Trebuie totusi sa fim realisti, ceea ce s-a obtinut pana acum este peste ceea ce speram. In vara au plecat 2 jucatori foarte buni, Ene si Ursu, care au fost un mare plus in sezonul trecut, iar in locul lor au venit Axente si Lupu (care a si plecat dupa vreo 2-3 meciuri). Axente e un plus, daca tragem linie cu bune si cu rele, e clar un plus, dar oare cum am fi aratat si cu Ursu & Ene, sau alti jucatori macar de valoarea lor? Inceputul de sezon a fost dezastruos, nu neaparat din punct de vedere al jocului, ci din punct de vedere al rezultatelor. Nu s-au schimbat foarte multe din punct de vedere al jocului, e strict parerea mea personala, in continuare avem probleme pe faza ofensiva, e clar ca sunt niste limite, ce s-a schimbat este atitudinea, plus faptul ca excelam din punct de vedere al organizarii defensive, iar aici toata echipa are un merit, nu numai Mera & Scutaru, care intr-adevar au o contributie foarte importanta. E interesant ca seria asta pozitiva a urmat dupa accidentarile lui Manea si Schieb, care erau doi dintre jucatorii care aveau ceva calitati ofensive.

Dupa pauza de iarna vor reveni Manea si Schieb, daca aducem un jucator de valoare in linia mediana, care sa faca o diferenta reala, o dublura pentru fundas stanga si inca o solutie pentru cele doua locuri pentru U20, eu zic ca lotul va arata bine si este si echilibrat pe posturi.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next