Politehnica Timisoara - forumul suporterilor

It is currently Mon Sep 23, 2019 9:55 am

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Cupa RO | CSM Reșița v. Politehnica | 11 sep. | ora 16:30
PostPosted: Sat Sep 07, 2019 10:33 pm 

Image

Profile  

Post subject: Re: Cupa RO | CSM Reșița v. Politehnica | 11 sep. | ora 16:3
PostPosted: Mon Sep 09, 2019 9:33 am 

Poate dăm și noi un gol meciul ăsta. :roll:

LE: denumirea meciului pe canalul de youtube e CSM Reșița - Concordia :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=WzmKCPjJscg

Profile  

PostPosted: Tue Sep 10, 2019 12:30 am 

Rezolvat :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Tue Sep 10, 2019 4:50 am 

intram in prelungiri; dup-aia se poate intimpla orice. :idea:

Profile  

PostPosted: Wed Sep 11, 2019 1:44 pm 

m0rtar0 wrote:
Rezolvat :mrgreen:

Cu datul golului sau denumirea meciului? :D

Profile  

PostPosted: Wed Sep 11, 2019 5:31 pm 

Cu golul s-a rezolvat. Nu vom da. Poate un miracol după pauză, dar nu mi-aș pune prea multe speranțe. Putem să privim cu "optimism" spre următorul joc.

Profile  

PostPosted: Wed Sep 11, 2019 10:23 pm 

Un joc bun facut de ai nostrii azi, am pus mingea jos, am pasat, am atacat prin combinatii cu mingea jos, am jucat mult peste ce s-a jucat cu Petruescu pe banca dar mai este mult de munca. Am numarat exact 5 pase lungi dinspre fundasi pentru atacanti tot meciul, cele mai multe in ultimele 5 minute cand a fost trecut Mera varf!!! Lucrurile merg spre bine! Hai Poli!

Profile  

PostPosted: Wed Sep 11, 2019 10:52 pm 

polist4ever wrote:
Un joc bun facut de ai nostrii azi, am pus mingea jos, am pasat, am atacat prin combinatii cu mingea jos, am jucat mult peste ce s-a jucat cu Petruescu pe banca dar mai este mult de munca. Am numarat exact 5 pase lungi dinspre fundasi pentru atacanti tot meciul, cele mai multe in ultimele 5 minute cand a fost trecut Mera varf!!! Lucrurile merg spre bine! Hai Poli!

Nici nu știu dacă e la mișto sau nu mesajul dar dacă e pe bune, e realitatea tragi-comică în care trăim de etape bune.

Profile  

PostPosted: Thu Sep 12, 2019 8:20 am 

Serios că mi-e tot mai greu să urmăresc meciurile noastre. Din ce am văzut ieri ( în transmisie) vă spun sincer că la meciul următor e foarte probabil să merg cu Richie în spatele blocului și să mă uit la el cum se dă pe hintă. Va fi mai electrizant în mod cert. Și nici nu mă voi enerva.
Am avut o singură fază prin minutul 52, în rest, liniște și pace. Despre ce fotbal vorbim când norma era din 4 pase, una la adversar? Și nu aș putea să spun că băieții n-au depus efort sau n-au pus osul la bătaie. Dar totul venea în completarea sau mai degrabă în repararea unei gafe stupide, iar tot efortul ăla era de fapt risipă de energie. Nu înțeleg cum chestii elementare de fotbal nu ne ies. N-am văzut o fentă ieri. Nimic! Același joc de găină decapitată.
Și revin: la fel ca Dacopatica, Chiajna și Mioveni, Reșița de ieri era o echipă de bătut.

Profile  

PostPosted: Thu Sep 12, 2019 11:18 am 

Nu credeam vreodata ca prind vremea in care mi-e groaza sa merg la meci la Poli.

Tot drumul m-am gandit si speram ca odata cu acest meci sa iesim din faza asta nenorocita. "Batem azi, dam de un derby in urmatoarea faza a cupei, sambata ii calcam in picioare pe machedoni si intram pe un fagas normal." Iluzii...

Unde e mandria lor de fotbalisti? De ce nu acopera diferenta de calitate prin atitudine si daruinta? Nu le crapa obrazul ca la sfarsitul fiecarui meci sa mearga in fata suporterilor si sa fie apostrofati pe buna dreptate? Cateva intrebari la care raman fara cuvinte, nu am raspuns.

Legat de meci. Am jucat cu Juventus si nu stiu eu? A fost Bonucci in aparare langa gunoiul ala de Vladia? L-au avut pe Higuain suspendat si a stat in tribuna? Mor cand vad ca tremura tricoul pe ei de frica si trateaza adversarul cu mult prea mult respect la nivelul acesta jalnic al ligii a II-a. Ungureanu a intrat la Targu Jiu: pasa de gol si gol in putinele minute pe care le-a avut. Cu Chiajna a fost principalul artizan in faza de atac. Ieri la Resita a fost singurul (hai si Schieb) care a plecat cu mingea la picior si a oferit pase filtrante. Nu a fost un meci titular! Etapa urmatoare nu concep sa nu il vad in primii 11.

Gata, ajunge! Ne-ati mancat destule zile, perii albi parca s-au inmultit, pofta de fotbal ne-ati diminuat-o aproape total. Cu Farul: talpa sus, pumnul strans si dintii sa scrasneasca de daruinta.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next